To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ciąża pomimo okresu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

apietrzyk
Czy któraś z Was była w ciąży a dostała okres? Słyszałam że zdarzają sie takie przypadki i zastanawiam się jak często to się zdarza.
Ja drugi miesiąc staram się o dzidzie (tzn staramy się icon_biggrin.gif ). Niestety wczoraj dostałam okres. I teraz mam dylemat. Ponieważ chciałam urodzic dziecko na wiosne (zeby nie chodzi z brzuchalem w lecie) nie wiem czy starac sie dalej czy odpuścic do następnego roku...? Chyba sprobujemy jeszcze ten miesiąc[/b]
Eta
ale jakie jest włściwie pytanie? icon_rolleyes.gif
bo jeśli chodzi o ciążę mimo okresu to jest możliwe,ja jestem takim kamuflującym się przypadkiem,moja matka w świadomej ciązy chodziła 4 miesiące,przez 3 pierwsze miała okres, a urodziłam się miesiąc za wcześnie 01.gif

a jesli chodzi o to kiedy sie strać to ja juz nie wiem icon_wink.gif
Pani Gruszka
Mozna miec okres w ciąży - tak mnie uczyli na naukach przedmałżeńskich icon_biggrin.gif
A co do tego, kiedy zajść, to chyba odkładanie ciąży NA "ZA ROK", tylko z powodu tego, ze nie chcesz w lecie z brzuchem biegać, to lekka przesada... icon_confused.gif ale jak tam wolicie icon_biggrin.gif

To chcecie tego dziecka, czy nie... wink.gif
A nie daj boże, odłożycie PLAN na za rok, a tu po drodze natura spłata figla i sie trafi... - i co wtedy?brzuch na lato, albo na jesień, albo na zimę! - tragedia...
apietrzyk
Ogólnie chodziło mi o to czy można byc w ciąży i dostawac okres.

A co do brzucha na lato to oczywiście nic się nie stanie jak natura spłata figla ale świadomie wolałabym urodzi na wiosne. I tyle icon_biggrin.gif
Pani Gruszka
CYTAT(apietrzyk)
Ogólnie chodziło mi o to czy można byc w ciąży i dostawac okres.

A co do brzucha na lato to oczywiście nic się nie stanie jak natura spłata figla ale świadomie wolałabym urodzi na wiosne. I tyle icon_biggrin.gif


Wiem, wiem, to była tylko taka mała złośliwość z przymrużeniem oka icon_wink.gif Pozdrawiam Krakuskę icon_biggrin.gif
apietrzyk
Widzę że Pani Gruszka też Krakuska icon_biggrin.gif Pozdro
Pani Gruszka
CYTAT(apietrzyk)
WidzÄ™ że Pani Gruszka też Krakuska icon_biggrin.gif  Pozdro


Nio icon_biggrin.gif tu sie ukrywam, bo na wątku małopolskim strasznie mało się dzieje icon_lol.gif
apietrzyk
Widzę ze jestes świeżo upieczoną mężatką icon_biggrin.gif Gratuluje!!! Staracie się o dzidzie??

A swoją drogą to jestem w szoku! 3 miesiące miec okres i by w ciąży!! Szok!
MiE
mozna miec okres, ja go na szczescie nie mam icon_smile.gif

z tego co wiem wystepuje on do 3 m-ca i jest mniej obfity icon_smile.gif

ja zawsze jak bylam troszke mlodsza marzylam zeby rodzic w kwietniu, bede rodzic miesiac pozniej, ale szczerze mowiac chcialam miec tak bardzo dziecko ze nie wazne kiedy tylko wazne zeby bylo icon_smile.gif
Pani Gruszka
CYTAT(apietrzyk)
WidzÄ™ ze jestes Å›wieżo upieczonÄ… mężatkÄ… icon_biggrin.gif  Gratuluje!!! Staracie siÄ™ o dzidzie??


Dziekuję icon_biggrin.gif staramy się, staramy i dlatego męczę się tu z tymi wariatkami wink.gif icon_biggrin.gif 08.gif
apietrzyk
KOD
staramy i dlatego mÄ™czÄ™ siÄ™ tu z tymi wariatkami  



icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
daguusia
apietrzyk jeżeli jest się w ciąży to nie można mieć okresu. Można mieć krwawienia a to już zupełnie coś innego.
Pani Gruszka
CYTAT(daguusia)
apietrzyk  jeżeli jest siÄ™ w ciąży to nie można mieć okresu. Można mieć krwawienia a to już zupeÅ‚nie coÅ› innego.


No ale "gołym okiem" nie rozróżnisz, czy to okres, czy to krwawienie. O prawdziwej miesiączce mówi się wtedy, gdy poprzedzały ją przynajmniej 4 dni pod rząd z podwyższona temp - ale to mozna zaobserwowac tylko, jesli temp mierzy się w całym cyklu icon_biggrin.gif
alusia27
No właśnie dziewczyny, ja ratuję się mierzeniem temperatury, bo osobiście też boję się "okresu" pomimo wczesnej ciąży, a nigdy nie wiadomo na kogo to trafi icon_smile.gif
Osobiście polecam metodę obj.-term., badanie śluzu+tempka, a i inne zewnętrzne czynniki widoczne gołym okiem, to wszystko po jakimś czasie daje człowiekowi taki wewnętrzyny spokój, że wie się, co właściwie dzieje się w moim organizmie icon_smile.gif
daguusia
CYTAT(Pani Gruszka)
CYTAT(daguusia)
apietrzyk  jeżeli jest siÄ™ w ciąży to nie można mieć okresu. Można mieć krwawienia a to już zupeÅ‚nie coÅ› innego.


No ale "gołym okiem" nie rozróżnisz, czy to okres, czy to krwawienie. O prawdziwej miesiączce mówi się wtedy, gdy poprzedzały ją przynajmniej 4 dni pod rząd z podwyższona temp - ale to mozna zaobserwowac tylko, jesli temp mierzy się w całym cyklu icon_biggrin.gif


Pytanie brzmiało:
CYTAT
Czy któraś z Was była w ciąży a dostała okres?

Więc ja odpowiadam na pytanie i nie wchodzę w dyskusję czy tak czy siak. W czasie ciąży nie można mieć miesiączki, bo miesiączka świadczy o tym że w poprzednim cyklu nie doszło do zapłodnienia, złuszcza się śluzówka i organizm przygotowuje się do następnego cyklu.
A żeby rozwiać wszelkie wątpliwości można udać się do lekarza - ginekologa, bądż zrobić betę i wszystko będzie jasne.
Pozdrawiam
Dagmara
Anabel89
Ja pomagałam sobie żelem wspomagającym plemniki oraz wyznaczałam dni płodne, używałam testera owulacji ze śliny afrodyta a żel to prefert vaginal, taki zestaw kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.
MINUT
te nazwy to chyba jakiś geniusz powymyślał...
Soho98
To raczej bardzo rzadko spotykana sytuacja bo krwawienie menstruacyjne to złuszczanie się i wydalanie niezagnieżdżonego zarodka i nabłonka gdzie miał się ulokować, ja kontrolowałam sobie dni płodne podczas starań i raczej nie miałam takich dziwnych sytuacji, teraz zabezpieczam się przed każdym współżyciem diafragma caya i też nie ma szans by coś poszło nie tak
Ola_Sarnecka
wydaje mi się, że w takim przypadku okres też nie wygląda tak jak zwykle, więc można podejrzewać, że to nie zwykła miesiączka
gajdzik
Z tego co się orientuje, to nie ma miesiączki podczas ciąży. Są krwawienia implantacyjne i jak jest ich za dużo, to lepiej iść do lekarza... Jak takie rzeczy mogą wmawiać na naukach, nie żyjemy w średniowieczu icon_sad.gif
śrubka
Racja, krwawienie implatacyjne, które można też łatwo pomylić z okresem, którym nie jest. Ale różnie to bywa. Kiedyś oglądałam program o kobiecie, która przez 9 miesięcy nie wiedziała, że jest w ciąży, bo brzuch jej praktycznie nie urósł i miała normalny okres. Sądzę, że jak już to są to pojedyncze przypadki, ewentualnie głupota i niedouczenie ludzi na temat seksu i ciąży. Jedno z dwóch. Ewentualnie trzecie - ignorancja.
muppet
CYTAT(Eta @ czw, 21 wrz 2006 - 13:58) *
ale jakie jest włściwie pytanie? icon_rolleyes.gif
bo jeśli chodzi o ciążę mimo okresu to jest możliwe,ja jestem takim kamuflującym się przypadkiem,moja matka w świadomej ciązy chodziła 4 miesiące,przez 3 pierwsze miała okres, a urodziłam się miesiąc za wcześnie 01.gif
a jesli chodzi o to kiedy sie strać to ja juz nie wiem wink.gif

Ja też słyszałam, ze to się często zdarza. Nie sugeruj się tym, mamy medycynę i lekarzy, którzy sprawdzą dokładnie, czy jesteś w ciaży:)
muppet
niestety swego czasu był bardzo szkodliwy mit, że podczas okresu nie można zajść w ciążę - nieprawda, jedyną metodą, aby nie zajść w ciążę jest odpowiednia antykoncepcja,
muppet
CYTAT(gajdzik @ czw, 09 lip 2020 - 22:59) *
Z tego co się orientuje, to nie ma miesiączki podczas ciąży. Są krwawienia implantacyjne i jak jest ich za dużo, to lepiej iść do lekarza... Jak takie rzeczy mogą wmawiać na naukach, nie żyjemy w średniowieczu icon_sad.gif

Zgadzam się, polecam skonsultować się z lekarzem, a nie księdzem na naukach. Wiedza bardziej rzetelna.
Brigit
Koniecznie trzeba iść w takiej sytuacji do ginekologa.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.