To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

"Wloszki" moje kochane ....

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gullviva
.... mam takie pytanie ... czy ktoras z was jechala kiedys smochodem z polski do wloch? albo odwrotnie icon_wink.gif ... bo chetnie bym sie sama przejaechala ...ale jakos mi sie tak daleko na samochod wydaje icon_rolleyes.gif ... a moze nie ?
malinowa i Malina
Ja co prawda nie Włoszka jestem, ale zaliczyłam samochodem trasę z Krakowa na Sycylię i spowrotem. Jeden nocleg był we Florencji a w powortonej drodze gdzieś w okolicach Wenecji bo wracaliśmy "druga stroną".
AnnieLo
Ja jezdzilam - wiele razy, tam i spowrotem. wink.gif Nie mieszkam co prawda na Pomorzu, albo gdzies przy wschodniej granicy, bo w takim wypadku chyba bym sie niezdecydowala, ale blisko Niemiec mieszkam, wiec "wystarczy" Germanie przejechac po pieknych autostradach, wsrod lasow, lasow i jeszcze raz lasow, potem troszke naszych kochanych "polskich wertepow" i juz sie jest w domku. icon_lol.gif
gullviva
ja bym mogla z Warszawy do Riva del Sole albo La Serra ( jeszcze nie zdecydowalam gdzie)

ewentualnie z Rostoku jak latwiej przez niemcy przejechac .... nigdy nie podrozowalam samochodem .... raczej wygodnie samolocikiem icon_wink.gif ale teraz chcialam i rodzicow zabrac a to troche taniej icon_wink.gif
przez Rostok to bedzie okolo 2000 km.....
boje sie takiej drogi nie wiem czy mozna gdzies przenocowac .... zupelnie nie wim czy to potrzeba czy nie ... ja tak troche chce i sie boje icon_wink.gif

opowedzcie ja wy robicie.... jestem ciekawa bardzo icon_smile.gif
Mocca
13 godzin z Opola do Florencji, przez Niemcy I Austrie... Troche drogo, bo w Austrii i Wloszech autostrady kosztuja, ale dosc bezbolesnie..
gullviva
Mocca przejechalas za jednym zamachem czy odpoczywalas po drodze gdzies?
mowisz dosc bezbolesnie ... icon_biggrin.gif
Mocca
Robilismy postoj w Niemczech, ale tylko dlatego, ze bylam w ciazy i ze zima (czyli lod i zmrok bardzo wczesnie zapadal).
Ale da sie za jednym zamachem... Polecam przejazd przez Niemcy, bo autostrady szybkie i gratis.
gullviva
dzieki Mocca icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

to czuje ze mam sznse odwiedzic Wlochy icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Mocca
A gdzie masz zamiar sie wybrac gullviva??
gullviva
Riva del Sole albo La Serra jeszcze sie nie zdecydowalam ....
ale czuje ze przez niemcy pojedziemy bo faktycznie drogi lepsze niz w polsce , zreszta wlasnie kupilam sobie ksiazke o autostradach w niemczech - "links+rechts der utobahn" gdzie napisane jest nawet gdzie mozna przenocowac jaky taka potrzeba zaszla.... jesli jechalas w ciazy i napisalas ze "bylo bezbolesni" to musi i moja mama dac rade wysiedziec w samochodzie icon_biggrin.gif ....
Mocca
Spoko przez Niemcy sie przyjemnie jedzie.... Najgorzej przez Polske, niestety...
icon_confused.gif
bb
Nie wiem czy juz do tych Wloch dotarlas, ale podaje bardzo przydatny link do strony pomagajacej w planowaniu podrozy.
Wybierasz skad dokad, ktoredy, trase najszybsza, najkrotsza, po autostradach lub z pominieciem takowych, z przystankami lub bez. My juz sie nie ruszamy bez wydruku kilku stron dyrygujacych nas "teraz w lewo, po 300 metrach w prawo..." itd POLECAM.

www.viamichelin.com
My mamy za soba trase via Wlochy do Polski (Grecja-Polska/Krakow-Grecja) raz z jedna malolata a raz z dwoma.
Mocca
ja tez skorzystalam z michelin by zobaczyc trase, jest bardzo pomocny i dokladny, bo nawet roboty tam sa i wszystko co sie aktualnie dzieje na tych trasach icon_smile.gif
gullviva
dzieki bb ... mam "droge" z podobnej stronki icon_smile.gif sprawdzila i na tej michelinowej ,obie podaja taka sama droge icon_wink.gif icon_lol.gif .... i pewnie z wydrukiem w reku tez bede jechac icon_wink.gif + GPS-em icon_wink.gif
a jak to jest z tymi platnymi autostradami we Wloszech? trzeba miec gotowka czy mozna visa placic, czy jak to sie tam placi ? ....
wybaczcie ignorancje ...ale nie podrozuje za duzo a jak juz to samolotem .... teraz chcialam innaczej ...
Mocca
lepiej gotowka
bb
CYTAT(gullviva)
a jak to jest z tymi platnymi autostradami  we Wloszech?  trzeba miec gotowka czy mozna visa placic, czy jak to sie tam placi ? ....


Najprosciej gotowka.
Z reguly jest tez jedna bramka dla "karciarzy"-wsuwasz karte jak do bankomatu, automat kasuje a potem tylko czekasz na liscik z banku icon_wink.gif

Trzeba tylko uwazac zeby dobrze podjechac bo sa bramki dla posiadaczy kart ale nie kredytowych tylko TELEPASS czyli dla stalych bywalcow autostrad. A wycofac sie z takiego podjazdu to... sama wiesz....
gullviva
dzieki sliczne dziewczyny icon_biggrin.gif .... zaczyna mi sie rozjasniac w mojej pustej lepetynie .....
napiszcie mi o czym jeszcze trzeba pamietac w podrozy do Wloch ? ....
jest cos co naprzyklad rozni podroz po Polsce od podrozy po Wloszech (no wylaczajac oczywiscie jakosc drog icon_wink.gif ) ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.