To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Praca OAO a możliwość spełnienia marzeń

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

andzia_m
witam wszystkich! Jestem nowa, ale chcę podzielić się moimi doświadczeniami dot. adopcji. od półtora roku jestem mamą 5-letniego dzis chłopca. Kwalifikację i kurs PRIDE w OAO ukończyłam w kwiet.2005. Panie z ośrodka (bardzo miłe w trakcie trwania kursu) obiecywały, że dziecko dostaniemy szybko. Po miesiącu zmieniły jednak zdanie, mowiąc, że będziemy musieli poczekać od 9 do 12 mies, potem, ze powyzej 1,5 roku... Po siedmiu latach nadzieji miałam dość mydlenia oczu i czekania
nie wiadomo na co... Skorzystaliśmy z mężem z kwalifikacji, wedle której dziecka nie trzeba szukać w tym samym mieście. Wzięliśmy sprawy w swoje ręce i poszukaliśmy DD, który patrzył na nas bardzo przychylnym okiem. Mieliśmy szczęście, bo dziecko miało uregulowaną sytuację prawną i mogliśmy szybko wystąpić do Sądu z wnioskiem adopcyjnym. I tu zaczęły się schody,bo panie z naszego ośeodka nie były już tak miłe. Nie chciano wydać nam opinii, wzywano nas bez powodu do ośrodka, tylko po to żeby pracownicy mogli OBEJRZEC chłopca... W końcu z pomocą przyszedł nam Sąd, który wydał nakaz dostarczenia wszydtkich informacji Szukajcie sami przychylnych DD i nie czekajcie na ośrodki, bo tam nic się nie dzieje ( z naszej grupy nikt jeszcze nie dostał dziecka) a nas patrzy się wilkiem, bo odważyliśmy się zrobić coś samodzielnie, bez pomocy wszystkowiedzącego OAO. Życzę wszystkim wytrwałości i powodzenia!
teresa1
Witam wszystkich. nie jest takie proste znalezienie OAO na własną rękę,ja próbowałam,ale bez skutku. Czekamy na dziecko 5letnie.Myślałam,że jak już będziemy mieli kwalifikacje to bardzo szybko znajdą nam dziecko,ale niestety bardzo się myliłam.
AM
Nam, panie z OAO, powiedziały, że okres oczekiwania na dziecko będzie wynosił około 1,5 roku. Nasze dziecko odnalazło się po 13 miesiącach.
izik
Zgadzam się z Andzią ja miałm bardzo dużo dziwnych propozycji w mojej Wa-ce a trafiłam na super ośrodek i ludzkich ludzi, mogę wskazać chętnym i po 4 miesiącach dostałm 4 miesięczną dziewczynkę teraz mam jescze małego chłopca, dziewczyny jest duż przychylnych ośrodków powalczcie o swoje, bo warto naprawdę. A stres oczekiwania i myślenie wtedy o tym jaka beznadziejan jestem są naprawdę trudne icon_confused.gif
Pozdr ciepło
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.