To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

robótki ręczne - szydełkowanie itp.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4
rozan
nie wiem czy to odpowiednie miejsce na ten temat ale nie bardzo miałam gdzie to umieścić
Jestem początkującą szydełkującą Poszukuję prostych wzorów (najlepiej po polsku) na buciki sweterki dla dzidziusia
Udało mi się z sieci troszke ściągnąc ale szukałam dwa dni Może któraś z Was ma wzory i może mi udostępnić icon_smile.gif
rozan
wogóle bardzo lubię rzeczy robione ręcznie Nie tylko na szydełku więc jeśli macie jakies fajne pomysły to napiszcie Chyba nie ma na tym forum takiego wątku a szkoda Założę się, że dużo nas zajmuje się takimi robótkami
Tobatka
Jest taka gazetka "Bobas" i tam sa śliczne wzory na szydełko i druty własnie dla maluszków do 2 lat (tak piszą, choć pojawiają się wzory na 98/104).. Poszukaj w kioskach i sklepach internetowych (ja się zaopatrzyłam w szydełkową prasę z całego tego roku w kolorowymotek.pl).

A potem pochwal się, co udłubałaś icon_smile.gif

Ja szydełkuję od wakacji, robię serwetki, ozdoby na choinkę, szalik sobie zrobiłam, filetowy obrazek, dłubię chustę - może do przyszłego roku skończę icon_smile.gif Spodobało mi się icon_smile.gif
rozan
ja też zaczynam a zaczynałam od czapek



wczoraj znalazłam coś takiego troche sie rózni od orginału icon_wink.gif ale i tak mi się podoba icon_smile.gif
rozan
chustę też zaczełam robic ale źle dobrałam sobie włóczkę i wyszła mi za sztywna i muszę pruć Teraz zachorowałam na buciki icon_smile.gif
myszowata
Właśnie znalazłam ten wątek icon_biggrin.gif
Ja bardzo dużo szydełkuję ale głównie z głowy, więc wzorów Ci nie podam icon_sad.gif czasem jak coś wychodzi nie tak to pruję i robię od nowa icon_biggrin.gif
Sę takie gazetki jak "robótki ręczne" czy "Moje robótki" ale tam głównie wzory serwetkowe....
Ale powiem tak: całą ciążę dziergałam dla Iduśki rzeczy i... icon_question.gif tylko jeden sweterek założyłam jej kilka razy, reszta pozostała dziewiczo nietknięta... icon_cool.gif czemu icon_question.gif nie wiem, bo są śliczne ale jakoś jej w to nie ubierałam...
Aktualnie skończyłam jej bezrękawnik (pozostał do wszycia ekspres) i kolejne 4 czapeczki - a czy jej to ubiorę to inna sparawa icon_lol.gif
Edi Zet :)
Kochane, ja poszukuję nie wzorów, ale książeczki, która mnie nauczy jak szydełkować: jak trzymać szydełko icon_wink.gif, łancuszki, słupki, półsłupki, o. zamknięte, narzuty itp. Błagam, pomóżcie mi takową namierzyć, bo ja znajduję same ze wzorami, a to za wysoko jeszcze dla mnie icon_sad.gif
Moja teściowa kupiła sobie jakąś gazetkę z tak przecudnymi wzorami ozdób bożonarodzeniowych, że mnie zazdrość zalewa, że ja nie umiem szydełkować. Obiecała, że mnie nauczy, ale ja chcę sama. Pomożecie?
rozan
uffff Juz się bałam że ten wątek nie ruszy icon_smile.gif
Myszowata ja na razie robię z głowy czapki icon_smile.gif A zrobiłam ich już chyba z 6 w moim zyciu icon_smile.gif Teraz chce robić ubranka dla Maluszka troche poszperałam w necie i kilka wzorów znalazłam głownie bucików chociaż znaleźć w sieci coś z opisem po polsku jest baaaardzo ciężko
Edi Zet bardoz dużo jest szkółek szydełkowania w necie
a kopalnią róznorakich poradników jest allegro:
https://www.allegro.pl/item138525309_szydel...owa_tanio_.html

a ta ksiazka jest badzo fajna Sa pokazane podstawy i duuża masa przeróżnych ściegów
https://www.allegro.pl/item139126655_sciegi...sa_otkallo.html

Dawajcie znac jak cos wydziergacie Ja potem postaram sie wkleić bucika (bo na razie zrobiłam tylko jednego) dla Maluszka icon_smile.gif
Tobatka
Edi pożyczyć Ci moją książkę? Uważam, że jest dobra, bo skoro ja się nauczyłam tylko na jej podstawie, to MUSI być dobra icon_smile.gif

O, taka:


A jak chcesz, to sobie możemy zrobić sesyjkę - wystarczy skype i kamerka internetowa icon_wink.gif Albo np. najbliższy weekend znowu Was nawiedzę. Wprawdzie sobota cała zawalona szkoleniem. Ale w pt w sumie od 14 już jestem icon_smile.gif Pomyśl, pomyśl, moja droga icon_smile.gif
Edi Zet :)
Tobi, zamowiłam już w Merlinie icon_smile.gif Tę co polecasz i tę "Szydełko krok po kroku" icon_smile.gif Odbieram w piątek najpóźniej, a więc zaraz zabiorę się do robótek icon_smile.gif
Tobatka
Edi icon_smile.gif

Ja właśnie męcze gwiazdki na choinkę. I serwetki na prezenty. A teraz mam własnie w ręku (no odłożyłam na chwilę, żeby posta napisać icon_wink.gif ) komplet podkładek pod szklanki - też na prezent icon_smile.gif

Moje próby szydełkowe (włacznie z tą pierwszą serwetką icon_smile.gif ) można obejrzeć: tutaj, tutaj, i tutaj.

Z racji świątecznej produkcji, chusta została odłożona na bok - ja przewidywałam, że skończe ją latem icon_smile.gif
rozan
no to czekamy na prace icon_smile.gif
A jeśli macie jakieś wzory nie tylko na buciki to wklejcie
ja ma kilka wzorów na buciki, na staniki i majteczki, na gwiazdki na choinkę na dzwonki na aniołki Na razie tyle udało mi się znaleźć Zaczynam od tych najprostrzych rzeczy icon_smile.gif Jeśli coś chcecie to moge podesłać )
Tobatka
Ja się okupiłam w gazetki wszelakie.. Z serwetkami, obrusami, dekoracjami różnymi, sweterkami... Ale skaner mi nie działa, więc póki co nie mogę zaoferować, że prześlę co mam.. Jak mi ruszy, to mogę skanować na życzenie (np. szukam małej prostokątnej na ławę o wym.... ja znajduję, skanuję i wysyłam icon_wink.gif ), bo wszystkiego nie ma sensu - sporo tego jest, naprawdę sporo icon_smile.gif

Mam też trochę wzorów pościąganych z netu i tymi się podzielę icon_smile.gif
rozan
Tobatka fajne prace Włąsnie podrzuciłaś mi pomysł na prezent pod choinkę z tymi podstawkami pod szklanki A robiłaś je całe na szydełku czy łąćzyłaś z jakimś materiałem?? Jak masz zdjęcia to wklej troszke podpatrzę...... wink.gif
W ostatnim numerze Diany Robótki Ekstra "szydełkowe Boże Narodzenie jest fajny komplet - czapka, rękawiczki z jednym palcem, szalik, i torebka Moge komus wysłać wzór jeśli chciałby na prezent icon_smile.gif
rozan
ja nie mam skanera ale robie zdjęcia cyfrówką więc tez moge coś komus przesłać Rónież zbieram gazetki chociaz jeszcze nie mam ich tak dużo
Tobatka
No teraz nie mam aparatu, wróci do domu w niedzielę, bo mężul zabrał i wyjechał...
Ale jak już wróci, to pstryknę fotkę tych podstawek. Całkiem prościutkie, ale ładne wyszły. Jako wzór wzięłam środek jakiejś serwetki. Zwróciłam uwagę, zeby w miare płaski był, bo przecież na tym ma stac szklanka czy kubek. Nitka taka zdobniejsza, więc całość już mi się podoba (ale się chwalę, nie? icon_smile.gif )...

A tych serwetek
[img]https://images.tobatka.multiply.com/image/4/photos/16/400x400/33?et=JzJ3ssM%2C6Ww3k8msjgABQQ[/img]
mam juz 6 sztuk, chciałam jeszcze jedną większą na środek stołu, ale kordonka zabrakło. Może uda mi się przed świętami dokupić, to dorobię, a jak nie, to tak zostanie. To prezent dla mojej mamy, bo podkładki dla teściowej icon_smile.gif
rozan
wklejam zdjęcie bucika (jak na razie jednego) i zamiast tego sznreczka będzie tasiemka ale chwilowo nie mam takiej w domciu icon_smile.gif

a tu jest do niego wzór gdyby ktoś chciał
Tobatka
Boski icon_smile.gif Jakbym widziała swoje własne icon_wink.gif Moja mama przez całą ciążę i później robiła dla mnie, a potem dl asiostry rzeczy na szydełku. Wszystko miałysmy sszydełkowane. I kiedyś właśnie znalazłam takie papucie. Szkoda, że wszystko inne poszło między kuzynki moje i już nie wróciło...
myszowata
Śliczny bucik icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Ja może jutro powklejam jakieś zdjątka swoich wypocin szydełkowych icon_biggrin.gif tylko muszę je najpierw naprodukować icon_sad.gif szkoda, że większość rozdałam... nawet zdjęć nie zrobiłam icon_sad.gif a były ładne icon_cry.gif

Edi mam boską książkę z cudownymi po prostu wzorami ale jutro ci podam, bo mała śpi i nie chcę jej nad głową szperać a biblioteczkę mam w sypialni icon_rolleyes.gif
myszowata
Znalazłam na wierzchu tylko jeden komplecik zrobiony dla małej - ani razu nie założony icon_redface.gif więc mu cyknęłam fotkę wink.gif

Tobatka
Oj babo, babo - żeby choć raz nie ubrac małej w taki piękny komplet?
Może przy drugiej córze nadrobisz icon_smile.gif
rozan
Myszowata komplecik jest BOSKI Jesli w takie superowe reczy nie ubierałas córeczki to w takim razie w jakie cuda ją ubierałaś?? wink.gif
Mam jeszcze pytanie Robpiłaś to pewnie z głowy. Ja nie orientuję się wogóle jakie mniej więcej wymiary powinny mieć takie rzeczy a chciałabym już zacząć robić. Chociaż może poczekam aż będę znała płeć i na razie skupię sie na bucikach icon_smile.gif
myszowata
No ja też nie miałam pojęcia i potem często gęsto okazywało się, że coś ma za długoi rękaw czy cuś - ale ja już tak mam - robię, pruję, robię od nowa icon_biggrin.gif Bluzki dla siebie tak samo - ostatnio prułam całą górę bo za bardzo "wykroiłam" ne ręce i musiałam robić od nowa icon_sad.gif

Wiem, że głupia jestem - może jeszcze Iduśkę w to wcisnę icon_question.gif
Edi Zet :)
Myszowata, pewnie, że chcę znać tytuł tej książeczki icon_smile.gif
rozan
to ja widze że nie mam co czekac na wzory tylko zaufać sobie i do dzieła icon_smile.gif A jak coś to pruć i robic od nowa icon_smile.gif tylko ja jeszcz tak wolno robię Mam nadzieję że znajdę wystarczającą ilość cierpliwosci żeby zrobić coś większego icon_smile.gif
myszowata
Edi książeczka wygląda tak i jest zaje.....



A tu przykładowe stronki z wzorami....




Wszystko jest przedstawione jak krowie na rowie - dużo można się nauczyć icon_wink.gif

Kurcze troche duże te zdjątka ale przynajmniej widać o co chodzi....
myszowata
A jak się chwalić to na całego icon_biggrin.gif
To też moje małe dzieła icon_biggrin.gif
Sweter był rewelacja na bluzeczkę na ramiączka ale chodziłam w nim w ciąży i sie skurczybyczek rozciągnął icon_sad.gif



A to bezrękawnik - superowo wygląda do białej koszuli z wywiniętym kołnierzykiem icon_biggrin.gif



A tu jeszcze czapeczka icon_biggrin.gif


i czapeczka na modelce:


i z odwiniętym rondem icon_smile.gif


i sweterek - ale tu byłam maciupka icon_eek.gif icon_biggrin.gif


już więcej nie śmiecę bo mnie wyrzucicie....
i nastepnym razem przyrzekam zmniejszyc bardziej zdjatka.... icon_redface.gif
rozan
Myszowata te rzeczy sa kapitalne!! Strasznie mi się podobają A książka z tego co widze tez jest bardzo fajna Chyba zaczna na nią polowac na allegro icon_smile.gif
Ile czasu zajmuje Ci zrobienie takiej bluzeczki?? Ładnie już musisz śmigać z tym szydełkiem icon_wink.gif
rozan
właśnie skończyłam drugiego bucika Zastanawiam się tylko nad jednym Obydwa buciki robiłam z jednego schematu a delikatnie się od siebie różnią icon_wink.gif hehe
myszowata
Może troszkę luźniej brałaś nitkę icon_question.gif
Nie powiem Ci dokładnie ile robię taką rzecz bo z małą raz jest tak - że masz 2 godziny dziennie na szydełko a raz przez 3 dni nie masz czasu wcale.... Ale ten bezrękawnik to jakoś ze 2 tygodnie działałam (z tym, ze potem pół sprułam bo miał za duży podkrój na ręce i głupio wyglądał na bluzce) i robiłam od nowa.
A sweter - tak z 1,5 miesiaca..... (też prułam całe plecy bo by mi włóczki zabrakło a nie mogłam dokupić takiej i musiałam połączyć z białą).
Najdłużej robiłam obrusy - chyba ze dwa miesiące jeden - no ale były duże bo chyba 2 na 3 metry icon_cool.gif
No ale ja szydełkuję już długo (kilka dobrych lat) więc pewnie troszkę szybciej niż na początku...

A na książkę poluj bo warto - super jest icon_wink.gif
Edi Zet :)
No, kupiłam szydełka, aż 3!!!!!, włóczkę i kordonek. Dziś zaczynam naukę. Ja tam nie wkleję wzorów, bo nie mam, ale za to wkleję moje wypociny. Rozan Twoje prace są cudne.... icon_smile.gif
Myszowata, tak, książka fajna, tylko gdzie oprócz allegro ją znajdę? icon_confused.gif
rozan
to chyba Myszowatej chwalisz robótki bo ja nic nie wklejałam wink.gif
Posiedziałam teraz trochę na necie i ściągnęłam sobie parę fajnych wzorów i schematów. Tylko kiedy ja to zrobię icon_smile.gif
Na razie idę coś zjeść a wieczorem zabieram się za produkcje aniołków na święta No i muszę dokończyć chustę a mam już 1/3 zrobioną icon_smile.gif Potem zostaje mi zrobienie rękawiczek i będę mieć cały komplet.
Edi Zet :)
No przepraszam, Myszowatej prace są rzeczywiście.... icon_smile.gif
Rozan, ale dasz ściągę na aniołki? icon_wink.gif
rozan
no pewnie, nie ma problemu. Podaj mi maila to Ci odeślę schematy które mam icon_smile.gif
myszowata
Ja też chcę, ja też icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif Please icon_exclaim.gif
Już wysyłam Ci adres icon_wink.gif

edi kurczak, nie wiem gdzie bo ja ją akurat dostałam icon_confused.gif Ciocia pracuje w bibliotece akademickiej i miały tę książkę na straty (czytaj: spalenie) przeznaczyć i ciocia ją podprowadziła dla mnie icon_wink.gif (no wiem, że może nie powinnam się tym chwalić ale to nie moja wina, że u nas zamiast oddać coś komu to się niepotrzebne rzeczy wyrzuca coby podatku nie płacić).
Tobatka
Śliczności icon_smile.gif

Gdybym była o połowę mniejsza, to też zrobiłabym sobie sweterek.. Ale na mnie za duzo roboty i włóczki icon_smile.gif

Ja lubie mieć szybki efekt, dlatego wolę robić ze schematem. I dlatego robię serwetki i drobiazgi... Gdybym zaczęła robić i pruć, to na bank skończyłoby się na rzuceniu robótką w kąt...
myszowata
Tobatka a ty myślisz, że ja nie rzucam icon_question.gif Czesto zaczynam, nie idzie mi coś i odkładam - czasem wracam po miesiącu, czasem po roku... ile mam takich niedokończinych to nie wiem... jeden sweter leży już 2 lata icon_biggrin.gif
I tak na marginesie - no do małych to ja się nie zaliczam - niestety icon_redface.gif może wielka nie jestem ale mała na pewno też nie icon_sad.gif
Edi Zet :)
Rany, kupiłam złą włóczkę i się męczę icon_sad.gif Bardzo mi się podoba szydełkowanie, ale ta włóczka mnie osłabia...icon_sad.gif
emce
Piękny wątek!!! że też ja tu wcześniej nie trafiłam... icon_biggrin.gif

Ja obecnie robię sobie firankę do kuchni. Choć aktualnie mam przerwę, bo trudno się robi z dzieckiem przy piersi icon_wink.gif

Rozan, choć miejsce niewłaściwe, serdecznie gratuluję Ci paseczka!!! Cieszę się bardzo, bo byłam świadkiem Twojej Straty. Super!!!


I też proszę o schemat aniołka!
rozan
mcda wczoraj byłam u lekarza i widziałam małego bobasa Ma już 57 mm i pomachał mi rączką icon_smile.gif
A co do szydełkowania to na razie robię pierwszego aniołka Potem wkleję Wam efekty icon_smile.gif No i chustę muszę skończyć przed zimą wink.gif
Edi Zet jak Ci idzie??
Myszowata doszły schematy??
Edi Zet :)
Pomocy, przećwiczyłam łańcuszki, oczka zamykające, słupki, półsłupki itp.
Teraz zaczynam "prościacką" serwetkę i mam zagwozdkę. Na dzień dobry icon_sad.gif Otóż: muszę najpierw zrobić 8 o. łańcuszka i git, to proste, zamknąć to oczkiem zamykającym i to proste, tylko pytanie czy wbijam szydełko i przeciągam nitkę już przez tą początkową petelkę? Jeśli tak to git, proste icon_smile.gif Potem mam zrobić trzy oczka łańcuszka i robię. I teraz zagwozdka. Muszę na tych w sumie 8 o. ł. i 3 o. ł. dodatkowych posadzić 15!!!! oczek zamykających!!! Czy to oznacza, że mogę wbić 2 x szydełko np. w dowolne oczka łańcuszka? Bo ostatnie mam wbić w początkowe oczko łańcuszka, ale którego, tego o 8 oczkach czy tego o 3? icon_cry.gif icon_rolleyes.gif icon_confused.gif
rozan
w pierwsze oczko łańcuszka tego z 8 oczek i chyba potem po dwa oczka zamykające w jedno oczyko łańcuszka (tego z 8 oczek) i razem będziesz mieć coś około 15 oczek Na pewno potem masz robić oczka zamykające??
rozan
pytam bo na początku nowego okrążenia zazwyczaj robi się kilka oczek w zastępstwie za półsłupki lub słupki Chyba że ja jestem niedouczona jeszcze ale coś mi się tu nie podoba icon_smile.gif
w zastępstwie oczka zamykającego chyba byłoby tylko jedno oczko zamiast trzech.....
Edi Zet :)
Dobra to leci tak: 8 o. łańc. i zamknąć w kółeczko 1 o. ścisłym zamykającym. Wykonać 3 o. łańc. w zastępstwie 1 słupka. Zrobić w kółeczku 15 o. ścisłych 1 zakończyć 1 o. ścisłym zamykającym w początkowe o. łańcuszka. Dalej już przerabiać wg. schematu icon_eek.gif icon_confused.gif
Szkoda, że nie mam skanera, to bym wrzuciła schemat. Pewnie mogłybyście mi wtedy coś poradzić icon_confused.gif
Edi Zet :)
No i chyba jak początkująca się trzasłam icon_wink.gif , bo przecież oczko ścisłe to nie to samo co oczko ścisłe zamykające... Kurde, no zacznę jeszcze raz, bo zwyczajnie się pomyliłam.... icon_wink.gif I zamiast samych ścisłych ja trzaskałam jak maniak ścisłe zamykające.... icon_wink.gif
rozan
a ja właśnie przed chwilke czytałam na innym forum że oczko zamykające i ścisłe to sa te same oczka Ale znowy gdzie indziej znalazłam dwa różne opisy z czego wynikałoby że to jednak nie sa te same oczka icon_smile.gif
A skoro masz robić najpierw trzy oczka w zastępstwie słupka to ja potem zrobiłabym 15 słupków ścisłych - nie pamiętam czy dokładnie sie tak nazywaja ale generalnie chodzi o to że nie wbijasz szydełka w oczko łańcuszka (tego z 8 oczek) tylko wkładasz szydełko w srodek i przeciągasz pod łańcuszkiem nie wiem czy to dośc jasno opisuję Jakby coś to pytaj bo ja przynajmneij na razie cały czas jestem na forum icon_smile.gif Męczę się dalej nad aniołkiem myślałam, że zrobienie takiego małego aniołka to "łatwizna" hehe
rozan
cieszę się że ten wątek zachęcił kogoś do szydełkowania icon_smile.gif
FAjna sprawa samemu coś zrobić icon_smile.gif
Edi Zet :)
Dalej próbuje, ma to już ręce i nogi, ale muszę jeszcze duuuuuużo ćwiczyć..... icon_sad.gif
rozan
hehe Zobaczysz jaka będziesz zadowolona z Siebie jak ukończysz serwetkę nawet jeśli będzie troszkę odbiegać od wzoru icon_wink.gif
rozan
kurcze chyba aniołki to nie jest moja mocna strona Strasznie dziwny wyszedł icon_wink.gif icon_lol.gif icon_biggrin.gif zobaczymy jak go usztywnię może będzie bardziej aniołka przypominał hehe icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.