To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

sierpień

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Sonka
no to sie ujawniam wraz z synkiem
https://sonka.republika.pl/darius.html
czy ktoÅ› jeszcze??????
napiszcie
Eta
o ja gapa, nie zauwazyłam,
melduje sie mama Olimpki urodzonej 2 sierpnia
buziaki
icon_razz.gif
Eta
a na dodatek jesteS z Torunia icon_biggrin.gif
a ja ze Åšwiecia icon_razz.gif
Vena
Cześć

Fajny ten Twój berbeć icon_razz.gif mąż też icon_razz.gif
Mam do Ciebie pytanie, mój synej też się urodził w sierpnie - 22
Nie pamiętam, a i znaleźć nigdzie nie mogę kiedy dziecko powinno podnosić głowę leżąc na plecach. Czy Twoje dziecko już podnosi?
Zaczynam się niepokoić, wiem że jedne dzieci robią to wcześniej inne później ale mój dzidzior nawet nie myśli by to robić, w ogóle nie próbuje.
Ucieszułabym się gdybyś mi napisała o swoim dziecku. icon_razz.gif

Pozdrawiam Ciebie i rodzinkÄ™
Vena
Niuniek
CZeśc
Moja Oleńka urodziła się 07.08.
Jestesmy z Bytomia.
gambi1
Witamy !!Moja WIKTORIA urodziła się 27 08 icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif .Pozdrawiam. mama WIKTORI 27 08 03 i SYBILLI 16 10 93
Jutta
Witajcie icon_lol.gif
Mateuszek urodził się 16.08.2003 r icon_lol.gif
e_Ena
Witam icon_smile.gif
Dominika urodziła się 15.08.03 w Krakowie w szpitalu Żeromskiego icon_smile.gif.
Poród był błyskawiczny:). Córcia zdrowa.
Pozdrawiam wszystkie mamy z sierpnia i maleństwa.
Eta
Dziewczyny piszcie wiecej jak tam wasze szkraby icon_biggrin.gif
e_Ena
no właśnie jak tam u was?
Mój łobuziak trochę marudzi - zęby!!! Ale nie jest jeszcze najgorzej.
Uwielbia leżeć na brzuszku, co jest dla mnie dziwne bo moje pierwsze dziecko po 30 sekundach leżenia na brzuchu strasznie się awanturowało, a Dominika może tak nawet i 40 min.
Czy wasze maluszki już siedzą? Mini jeszcze całkiem sama nie da rady.
Niuniek
Oleńka ( ur. 07.08.2003 ) też jeszcze sama nie potrafi siedzieć. Ślini się bardzo, ale ząbków nie ma. Od poniedziałku ma kolczyki w uszkach. Bardzo lubi sie przewracać na brzuszek, nie potrafie jej nawet ubrać, bo zaraz myk i obrót. Pozdrawiam
e_Ena
niuniek, jak jej te kolczyki założyliście, widzę czasem takie maleństwa z kolczykami, ale nie mam pojęcia jak takiemu dziecku przebyć uszy - przecież to straszne wiercipięty. Czy zwykła pielęgniarka coś takiego może zrobić, czy w studio kosmetycznym? i jakie kolczyki - czy to muszą być jakieś specjalne?
Niuniek
Byliśmy z Olą u kosmetyczki. Dziurki zrobiła pistoletem, który zakłada od razu kolczyki. Kolczyki są zdrowotne i w cenie przekłucia ( 25 zł ). Ola siedziała spokojnie, ale wystraszyła się troszkę tego huku pistoletu no i płakała. Ale teraz już o tym zapomniała i nawet nie dotyka uszek.
e_Ena
z kolczykami poczekamy jeszcze trochę - do wiosny, wtedy łatwiej gdziekolwiek się wybrać,
ząbków nadal nie ma icon_sad.gif
dziewczyny, a co wcinajÄ… wasze pociechy?
zupki gotowe czy gotujecie specjalnie? Dominika wcina "gerbery" i nawet jej smakują. Oprócz zupek to jabuszko - oczywiście i jeszcze suche bułki (brrrr - icon_mad.gif babcia jej daje!!!). Te bułki to niby na ząbki, a raczej na bolące dziąsła.
Eta
cześć dziewczyny
Olimpce niedawno wyszły dwie dolne jedynki naraz
ale dość dzielnie to znosi
tyle że wszystkich gryzie
moja córcia ma bardzo zmienne apetyciki
raz nie je prawie nic cały dzień tylko mleczko z cycka
a raz tak jak teraz ma taki apetyt że je dosłownie wszystko
nie lubi jednak tych gotowych zupek
dodaje je do nich różne rzeczy dla poprawienia smaku

Olimpka siada sama ale raz na jakis czas jak sie jej uda
wstaje na nogi jak sie czegoś lub kogoś złapie no i trzymana za raczki zasuw juz jak motorek
troche sie martwie czy to aby nie za szybko ale skora sama ise rwie
tyle że ona nie raczkuje
no itrasznie urwisuje
naprawde, juz mnie zaczyna to przerazać
ona wiecznie jest w ruchu
tam wsadzi reke tam noge tam głowe
juz mi raz spadła z łóżka choć na Boga nie wiem jak to zrobiła
ściąga wszystko ze stołu
a jak sie jej coÅ› nie podoba to wali raczkami gdzie popadnie
powiedzcie że wasze dzieci też takie urwisy
bo niedożyję przy niej 30tki
Ela
Witajcie! Moja Kasiunia urodziła się 28 sierpnia! Ma już 7 ząbków, raczkuje po podłodze i zaczyna stawać. Umie robić papa i kosi kosi. Przepada też za muzyką, przy której tańczy ze swoim tatusiem. Waży 9300. Napiszcie co potrafią wasze pociechy i ile ważą, widzę, że dawno nikt tu nic nie dopisał. Pozdrawiamy. Ela i Kasia icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
e_Ena
cześć Ela

CYTAT(Ela)
widzÄ™, że dawno nikt tu nic nie dopisaÅ‚. Pozdrawiamy. Ela i Kasia  :D  :D    :D


no fakt, coÅ› tu cicho na tym "sierpniu" icon_smile.gif

Dominika ma 4 zęby dopiero, łobuz robi się straszny z niej, stoi już dobrze, nawet próbuje chodzić - ale po jednym kroczku - bummm.
Myślę, że na pierwsze urodzinki to już jako tako będzie chodzić sama icon_cool.gif (dobrze by było bo jej nareszcie sukienkę ubiorę icon_twisted.gif bo tak to na czworakaj w sukience jej trochę źle - icon_smile.gif )
Ile waży to akurat teraz nie wiem icon_redface.gif .
anonimowy
CYTAT(Ena)
MyÅ›lÄ™, że na pierwsze urodzinki to już jako tako bÄ™dzie chodzić sama  8)    (dobrze by byÅ‚o bo jej nareszcie sukienkÄ™ ubiorÄ™  :twisted:  bo tak to na czworakaj w sukience jej trochÄ™ źle - icon_smile.gif )
Ile waży to akurat teraz nie wiem   icon_redface.gif   .


no i moje małe Mi zasuwa już samo, pruje jakby ją ktoś gonił icon_smile.gif
tak więc mama małej Mi ma sporo więcej ruchu wink.gif

ulubione miejsca do zabawy
szafka z wiżą,
szuflada z płytkami,
drzwi do Å‚azienki
- czyli trzeba teraz jakoś dom przemeblować bo upilnować tego łobuza nie idzie icon_confused.gif
e_Ena
ten gość to ja, nie wiem czemu mnie wylogowało ... icon_confused.gif
Eta
no to i ja sie dopiszÄ™
za 7 dni u nas roczek

mała strasznie łobuzuje, poprostu szarańcza, zrywa wszystko co ma w zasiegu reki
maże jedzeniem po gazówce, meblach, firanach, nawet nie moge odkurzac bo wyciaga kabel z kontaktu
a co najgorsze sięga do gazówki, jeszcze troche i wsadzi palce w ogień, nie wiem jak temu zapobiec

Olimpka robi kilka czasem kilkanascie kroków sama potem jest bum, chyba do roczku sama nie podrepcze icon_sad.gif

czy my wszystkie E...a jesteśmy?
e_Ena
CYTAT(Eta)
czy my wszystkie E...a jesteśmy?

heheh faktycznie icon_smile.gif

Eta widziałam zdjęcia na "pogaduchach" - Olimipa super icon_smile.gif

a robicie jakÄ…Å› imprezkÄ™ na roczek?
my chyba zrobimy, co prawda Dominice to pewnie bez różnicy, ale zdjęcie z tortem będzie miała na pamiątę icon_smile.gif
no i Tomek już się cieszy i wymyśla jaki prezent jej da icon_cool.gif
Eta
imprezka bedzie ale w nastepnÄ… sobote badz niedziele bo w ten weekend mamy wesele
bedziecie dzieciaczkom robiły te wróżbę z wybieraniem przedmiotów?
ja tez mam nadzieje zuzyć swój aparat i kamerę icon_wink.gif

Olimpka wczoraj przedreptała przez cały ogródek sama, ale ma takie zrywy, raz sie rwie a raz sie boi, wczoraj tak sie przewróciła że az krew z języczka trysnęła, niefortunny upadek, ale na razie sie nie zraża icon_smile.gif

dziewczyny napiszcie mi co i ile jedza wasze maluchy, bo ja juz palpitacji serca dostaję z tym małej niejedzeniem
e_Ena
CYTAT(Eta)
bedziecie dzieciaczkom robiły te wróżbę z wybieraniem przedmiotów?


chodzi Ci o to że np. wybiera książeczkę albo banknot albo coś tam? - nie myślałąm o tym ale może zrobimy icon_smile.gif

co do jedzenia to Dominika ma akurat apetyt, chyba nawet za duży icon_confused.gif
jak widzi że ktoś je to odrazu rusza szczękami i się dopomina
A je już prawie wszystko, chude mięsko, zupki, ziemniaczki, chlebek, no z owocami to uważam bo boję się uczulenia
Tomek za to miał takie okresy że nic nie chciał jeść.
Eta
tak tak o te "wrózbę" mi chodziło
u nas to tradycja icon_smile.gif

mam nadzieje ze Olimpii to minie, niedawno jak ja ważyłam miała 9,5 kg, teraz moze ma mniej bo u niej to prawdopodobne
a na roczek powinna mieć 11400, czyli potroić wage urodzeniową
no to jej sporo brakuje
Eta
czym bedziecie szczepiły dzieci teraz na kolejnym szczepieniu?
e_Ena
CYTAT(Eta)
czym bedziecie szczepiły dzieci teraz na kolejnym szczepieniu?


nie pamiętam co jest następne, muszę sprawdzić w ksiązeczce, pamiętam że mamy iść we wrześniu.

Z nieobowiązkowych szczepiłam tylko hib.
Eta
właśnie Ena
ile razy szczepiłas mała Hibem?
ja trzy i teraz sie okazuje ze trzeba jeszcze raz
wczesniej mówili ze to juz ostatni
pani w przychodni powiedziała ze teraz skojarzona, świnka, odra , różyczka ) jest za darmo od marca dla maluszków
ale hibem musze szczepic jak chce mieć komplet po skojarzonej a to znów 150 zł
e_Ena
Eta, bo 3 razy to jest szczepienie podstawowe (czy jakoś tak) i potem jest jeszcze jedno - przypominające, o ile pamiętam to dopiero jak dziecko skończy 1,5 roku - ale łba nie daję za to. Jak będę pamiętać to sprawdzę w domu.
Sonieczka
Zeby było śmieszniej to ja zakładałam ten wątek tylko potem straciłma wejscie do netu i w ten sposób mój profil nie wiem dlaczego przestał działać
od niedawna ujawniam sie znowu www.dariusz.zal.pl tam sa zdjecia mojego synka, no moze nie sa wszystkie juz aktualne, ale zapraszam
niedawno obchodzilismy pierwsze urodziny, chiociaz impreza bedzie dopiero w ten weekend to urodziny byly huczne bo Darek zrobil swoje trzy pierwsze kroki
piszcei jak tam wasze maluchy - rozwinmy ten watek
Eta
witaj
zdjącia świetna, szczególnie to w Kubusiu Puchatku icon_smile.gif
my imprezkę robiliśmy wczoraj
mała próbowała zdmuchnąć świeczkę ręką
ciężka sprawa icon_wink.gif
Sonieczka
o jaka jestem piękna!!!!
no no no , ale suuuuuper impreza!!!!!
ja jeszcze jestem przed tym całym zamieszaniem icon_smile.gif
e_Ena
Sonieczka, zdjęcia super icon_smile.gif
no to w puchatku jest the best icon_smile.gif

u nas roczek też minął hucznie- 15 wypadł akurat dokładnie w niedzielę, Dominika świeczki nie zdmuchała - nawet rączką nie próbowała tak jak Olimpka icon_smile.gif , ale od czego się ma starszego brata icon_twisted.gif - Tomek bardzo chętnie dmuchał za nią icon_smile.gif
a swoją drogą to się nieźle obłowił w pistolety, łuki i inne takie bo każdy przychodził z prezentem dla Dominiki i jakimś upominkiem dla Tomka - opłaca się mieć siostrę icon_wink.gif
Tatiana
Hello,

co tutaj tak cicho icon_question.gif

Mój Synek urodził się 25.sierpnia icon_biggrin.gif
galopek
Tatianko wszędzie jakoś tak cicho się porobiło więc połączylismy cały rok 2003...nie jest tam nas zawiele ale też miło...zapraszamy!!!!
Tatiana
Oki, dzięki, zajrzę tam icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.