To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Płaska główka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Monika1
Witam!
Czy wasze dziecko tez ma płaską główkę z tyłu? Bo moje ma. Jak był malutki to miał troche krzywice, nie wiem kogo za to winić. Tera ma 1 rok i juz mu sie troche wyrównała głowa ale jeszcze troche ma płaską z tyłu. Dlaczego tak sie dzieje, jak tego uniknąć. Lekarz nam nic nie mówił icon_sad.gif
Monia, mama Zbysia.
Dorotka
Kacpercio pierwszy miesiąc swego życia spędził w szpitalu (niby wrodzone zap. płuc) tam pielęgniarki kładły go tylko na jednym boku i zrobiła mu się płaska główka icon_sad.gif W domu na siłę układaliśmy go na drugim (pod plecki podkładalismy wałki itd. itp) i tak po miesiącu sie wyrównało icon_biggrin.gif Teraz ma dwa latka i brdzo ładna kształtną główkę.
Maleńkie dzieci mają ruchome kości czaszki, które łatwo zniekształcić icon_confused.gif
Ewcia!
czesc,

Maleńkie dzieci mają ruchome kości czaszki, które łatwo zniekształcić
[/quote]

no właśnie, i w dodatku miękkie, może zbyt długo leżał na wznak? Zapytaj ortopedy , wiem, że są specjalne opaski czy rodzaj kasków, którymi można kształtować główkę dziecka, jeśli zniekształcenie nie wyrównuje się samo.

Ale płaska głowa czy nie, to w końcu co za różnica? icon_wink.gif W środku przecież to samo.
pozdrwaiam, Ewcia
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.