To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Niewydolność przysadki-co wtedy???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Aylin
Witam.

Robie badania hormonów. W piertwszym badaniu LH i FSH miałam w normie. Natomiast w drugim i LH i FSH brakowało już dużo do normy. Jeszcze do tego FSH spadło w porównaniu z pierwszą fazą cyklu. Z tego co wiem zanizone wyniki wskazują na niewydolność przysadki. I tak jak w temacie. Co wtedy. co mnie czeka? Czy tylko chemiczna stymulacja?? Czy jest szansa na zupełnie naturalne poczęcie???
mgiełka
Anek, miarodajne badania są te , które wykonane są w pierwszych dniach cyklu.
Byłaś już z wynikami u lekarza?
Aylin
mgiełka dzięki za odpowiedź. Nie byłam jeszcze u gin, bo nie mam jeszcze wszystkich bada-a wizytę mam dopiero 12 lutego a moje wyniki mnie zaniepokoiły icon_sad.gif Dlatego tu zadałam pytanie żeby się może czegoś dowiedzieć i uspokoić. Właśnie w pierwszej fazie cyklu i LH i FSH miałam w normie a natomiast ok owulacji moje FSH i LH nie przyrosło icon_sad.gif A FSH nawet spadło w porównaniu z pierwszym badaniem. Tak więc z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi i sugestie icon_smile.gif
Megi26
Anek - witaj, nie wiem czy mnie pamietasz?
ja tez ostatnio robiłam badanka, niestety nie mogłam ich skonsultować jeszcze z ginem, moje FSH i LH jest blisko dolnej granicy w 3 dniu cyklu.
Skad wiesz, ze to niewydolność przysadki?Jaki mialaś estradiol?
ide wkrótce do gina to moze sie czegoś dowiem!!!!
Trace juz siły....
Aylin
Megi jasne, że ciebie pamiętam icon_smile.gif

Jeszcze nie wiem na pewno, bo nie widziałam się z moją giną. Wizyta dopiero 12 lutego. Ale przy niskim FSH i LH jest takie właśnie podejkrzenie. Dlatego tu pisałam do dziewczyn, bo może któraś ma doświadczenie i by coś mądrego podpowiedzieć.

Na początku cyklu wszystko mi wyszło w normie. Natomiast w ok. owu następująco:

FSH 3, 86 przy normie 5, 8-21, 0 mU/ml

LH 3, 27 przy normie 17, -77, 0

a estradiol ładnie przyrósł 163 pg/ml przy normie 34, 0-400

Szczerze mówiąc boję się i nie wiem, co mnie czeka. Też jestem już strasznie zmęczona. I na dzień dzisiejszy jakoś nie mam nadzieji. Więc dobrze cię rozumię icon_sad.gif

No i może w końcu ktoś coś mądrego podpowie? Bo nie wiem jak dotrwam do tego 12 icon_smile.gif
Megi26
Anek - nie mam teraz przy sobie tych moich wyników, ja LH i FSH powyżej 3 miałam w 3 dniu cyklu,potem około owu juz nie mierzyłam. I tez zastanawiam się czy około 3 w fazie folikularnej to jest dobrez, bo to są wyniki przy dolnej granicy normy. Pocieszyłam sie jedynie faktem, ze stosunek LH i FSH był bliski 1, a taki powinien być
Natomiast estradiol w 3 dniu cyklu miałam juz koło 160 wiec wlasnie nie wiem co on moze oznaczac????
ja ide do gina w poniedziałek, wiec moze sie czegoś dowiem??!!!
NapiszÄ™ Ci priva.
Trzymaj się Anek, wiedz, ze nie jesteś sama!!!!Jeśli mogę Cię tym pocieszyć icon_lol.gif
Zobaczysz, to czekanie zostanie wynagrodzone!!!!! icon_lol.gif icon_lol.gif
Aylin
megi a o co chodzi z tym stosunkiem 1: 1 ? Jak to się liczy i co to znaczy? Megi ty się ciesz, że masz w normie. A w czasie owu robiłaś? Mi tam gdzie powinny być kluczowe mam bardzo poniżej normy.

I dzięki za kciuki.

A dziś odbieram kolejne wyniki i już cała drżę co jeszcze ze mną nie tak. Potem napiszę co wyszło.

Pozdrawiam icon_smile.gif
Megi26
napisałam ci prv
XX rh+
witajcie dziewczyny, nie chce nikogo martwic estradiolem, ale wyczytałam w interku, ze nizsze wartosci sa lepsze do stymulacji niz wyzsze. Wyzszy estradiol w 3 dniu moze oznaczac obecnosc torbieli lub obnizona rezerwe jajnikowa. Zreszta poczytajcie ta stronke


https://www.forum.axxa.com.pl/viewtopic.php?t=15

Moze cos komus pomoze, ja mam juz metlik:( Pozdrawiam



To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.