To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

A u nas jest "tlusty wtorek"...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gullviva
Zapraszam wszystkich zamieszkalych i w Polsce i zagraniaca na Semla,


smacznego icon_biggrin.gif
minka.
Mi semla jakos nie podchodzi. Owszem smaczna, ale nie moge sie oprzec wrazeniu ze to tylko slodka bulka z mandelmassa i bita smietana..Fuj..Bulka ze smietana! Jem jednak czasami, w dzien jak dzis na przyklad icon_smile.gif
gullviva
a ja lubie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif ale tylko te domowo robiane ...te kupne sa suche i nienawidze "kupnej" mandelmassy...

ale odmowe oj lubie icon_wink.gif icon_lol.gif i musza miec duzo "waniliowej" smietany icon_smile.gif
Abotak
Pysznie wyglada z ta czapa. icon_smile.gif
U nas tez tlusty wtorek (Shrove Tuesday) czyli dzien nalesnika 06.gif
Z sosem cytrynowym albo pomaranczowym zwykle
gullviva
mniam ale fajna "smaczna" fotka nalesnikow icon_biggrin.gif .... a te nalesniki to sie robi jak nasze ? bo one jakos grubiej mi wygladaja?
yolazaba
CYTAT(Bogusia123456)
Pysznie wyglada z ta czapa. icon_smile.gif  
U nas tez tlusty wtorek (Shrove Tuesday) czyli dzien nalesnika 06.gif  
Z sosem cytrynowym  albo pomaranczowym zwykle


U nas sie to nazywa po prostu Pancake tuesday, jako ze jestesmy nadal pod korona mamy to samo swieto. Bogusia, polecam z sosem jagodowym lub malinowym.
Abotak
Gull, ja robie tak jak polskie (tak mi sie wydaje przynajmniej icon_smile.gif ) czyli maka, jajka, mleko, do ciasta dodaje troche oleju, szczypta soli i cukru.
Czasem dodaje jogurtu albo serka, czasem proszku do pieczenia albo cream of tartar (wtedy troche wyrastaja)
Robie tez szkockie (takie wlasnie male) i wtedy sa slodkie.
Smaze na minimalnej ilosci tluszczu ( troche go juz jest w ciescie wiec sie nie przypala), przewaznie na tym w spray`u.
Moja mama tak robila nalesniki do nadzienia- z tym, ze jej byly duze, miekkie i cieniutkie.
A jesli chodzi o angielskie tradycyjne to maja kilka roznych przepisow ale wlanie tej podstawowy to maka, jajka, mleko...tak jak tutaj:
https://www.i-candi.co.uk/mothers%20day/pancakes.htm
Czasem tez smaza na masle (nigdy nie probowalam)

Choc pewnie i tak wiekszosc w supermarkecie kupuje wink.gif
M mi swego czasu opowiadal o tych `cudownych szkockich nalesnikach` jakie jego mama robila. icon_cool.gif
I w koncu przy spotkaniu z tesciowa pytamy jaki to tajemny przepis bo kombinowalismy z roznymi i zdaniem M, to nie bylo to dokladnie.
Na co tesciowa wielce zdziwiona:
Nalesniki??? icon_eek.gif Alez ja je zawsze w M&S kupowalam.
icon_lol.gif
gullviva
CYTAT(Bogusia123456)
I w koncu przy spotkaniu z tesciowa pytamy jaki to tajemny przepis bo kombinowalismy z roznymi i zdaniem M, to nie bylo to dokladnie.
Na co tesciowa wielce zdziwiona:
Nalesniki???  :shock: Alez ja je zawsze w M&S kupowalam.
icon_lol.gif


icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif dobre icon_wink.gif

te nalesniki na zdjeciach wygladaja innaczej ...smacznie jakos icon_wink.gif sprobuje sama zrobic wedlog tej recepty i zobaczymy czy mi wyjdzie podobne... w wygladzie przyajmniej icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.