To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Astygmatyzm a poród naturalny...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Kamcia17
Mam astygmatyzm i nie wiem czy bede mogla rodzic naturlnie. Bardzo bym chciala, ale slyszalam ze przy wadach wzroku poród naturalny moze pogorszyc wzrok. Czy ktoras z was tez ma astygmatyzm?? A moze wiecie cos na ten temat???
Małgoś.dz
Mam astygmatyzm. Podobno..., tak stwierdził już dawno temu okulista, chociaż ja nie odczuwam w związku z tym żadnego dyskomfortu widzenia. icon_rolleyes.gif
W kazdym razie pierwszy poród był naturalny i nic, a nic mi się nie pogorszyło. Teraz mam nadzieję również rodzić drogami natury.
iff
troje dzieci urodzone normalnie a mam astygmatyzm
wg mojego lekarza to zaden powod do ciecia
kejtlin
Nie no akurat astygmatyzm nie jest powodem do cięcia. Raczej chodzi tu o poważniejsze wady.
Jak by mieli ciąć osoby z każdą wadą wzroku to poród naturalny byłby wyjątkiem.
marghe.
wskazaniem do cięcia może byc poważna krótkowzroczność, ale tak naprawde chodzi o stan siatkówki. Jesli nie ma tendencji do odklejania się to nie ma powodu, zeby nie rodzić siłami natury.

Do okulisty tak czy inaczej warto sie przejśc

mam -7 a rodziłam normalnie icon_smile.gif
wzrok na tym nie ucierpiał
kajanna
Ja rownież mam astygmatyzm i rodzilam moją trójkę naturalnie
sdw
Też mam astygmatyzm. Rodziłam wszytskie dzieci naturalnie. Nic mi się nie pogorszyło.
.kasiula.
również rodziłam naturalnie, a mam astygmatyzm wrodzony, ale wybierz sie do okulisty i niech wystawi Ci zaświadczenie, że nie ma przeciwskazań do naturalnego porodu
gullviva
to ja jeszcze jedna ktora urodzila dwoje dzieci naturalnie a ma astygmatyzm.... i nie pogorszyl mi sie po porodach icon_wink.gif
Iskierka25
Ja też mam astygmatyzm tyle że mam od dziecka podwyższone ciśnienie w oczach i niewolno mi dzwigać powyżej 3kg-czyli tyle co nic,ćwiczyć i wykonywać zadnego wysiłku fizyczynego icon_sad.gif
Miałam urodzić poprzez cesarkę,ale urodziłam normalnie z kilku nie przewidzianych powodów i mój wzrok uległ gwałtownemu pogorszeniu.
Po porodzie widziałam wszystko w bardzo ostrych barwach i strasznie bolały i kuły mnie oczy.Ból był niesamowity,bałam się że trace wzrok.Trwało to kilka dnia poczym ustąpiło.
Wada jednak pogłębila się dość mocno i nadal postępuje a ciśnienie w oku nadal podwyższone.Dodam jeszcze że mam dopiero 25 lat i troche mi dziwnie że mam takie problemy z oczami ;(
nati88
A dlaczego nie leczycie się? Z tego co czytam tutaj https://blikpol.pl/astygmatyzm-co-to-leczenie to astygmatyzmu można się pozbyć. Operacja laserowa eliminuje tą wadę. I właśnie tutaj przychodzę z tym tematem... Czy po takiej operacji poród, który jest dużym wysiłkiem nie wpłynie na powrót astygmatyzmu? Koleżanka właśnie ma z tym problem, a zdania lekarza są rozbieżne... Chciałam się dowiedzieć co i jak od osoby po operacji i porodzie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.