To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gdzie znaleźć kartony?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ida.dorota
Tak, tak, to nie pomyłka: szukam kartonów, bowiem w bardzo niedługim czasie czeka mnie przeprowadzka. Jestem przerażona tą perspektywą, a moje przerażenie urosło dziś do rangi paniki, kiedy okazało się że to radosne wydarzenie ma mieć miejsce za tydzień, a nie za trzy tygodnie, ja zaś mam tychże kartonów połowę, mimo, iż zbieram je od dwóch tgodni po sklepach i marketach. Wiecie może, jak i gdzie można zdobyć ten rodzaj dobra konsumpcyjnego? Najlepiej dużego gabarytowo i żeby nie należało w tym celu jechać do Lublina, na ten przykład? Piszę tutaj, bo wszelkie rady są dla mnie cenne, także te, które nie mają na celu podania konkretnego namiaru na miejsce, ale mogą mi poddać pomysł, jak rozwiązać problem.
grzałka
można kupić- np. w Praktikerze
albo zamówić firmę przeprowadzkową z własnymi kartonami

my zbieralismy po sklepach, prosilismy, żeby odkładać, ale zabraliśmy się za to jakiś miesiąc przed
marghe.
na kiedy potrzebujesz?

Idź do osioedlowego sklepu i popytaj
zawzyczaj im towar w kartonach przywozÄ…..
mamajul
w Tesco przy kasach stoja kartony. MAm na myśli konkretne tesco-to po lewej stronie gdy jedziemy od centrum kasprzaka i jedziemy i jedziemy. I tam po jakimś czasie jest tesco. ulicy nie pamiętam. a moze we wszystkich tesco stoją te kartony przy kasach??? Wielkie to nie są, ale wielkie to od cieżkiego się rozpaść mogą...
addera
Najlepsze do przeprowadzki są kartony po bananach - sa trwałe (20 kg mozna spokojnie wrzucić icon_wink.gif ), mają uchwyty i osobną pokrywę.
Myśle, że warto o tym pogadać z jakimś szefem działu warzyw w duzym markecie .
anuÅ›
Ida- gratuluję przeprowadzki a kartonów mam sporo i chętnie się podzielę. Napisz na gg : 1157932
Gonia
Na książki i inne dość ciężkie przedmioty bardzo praktyczne są kartony po papierze ksero (ja miałam je z punktu ksero) - wytrzymałe, nie łamią się, pakowne, z przykrywą. Można je spokojnie przenosić po zapakowaniu (znaczy można je dźwignąć). Zniosły dwie przeprowadzki.

Gosia
Ida.dorota
No my też myśleliśmy, że zabraliśmy się za to miesiąc przed, ale niestety wyszło inaczej...
Firmy przeprowadzkowej raczej brać nie będziemy, kupowanie to ostatecznośc, którą biorę pod uwagę, ale na razie chcę spróbować inaczej, bo koszty przy takich ilościach są dosyć wysokie.
Niestety z odkładaniem jest u nas duży problem, w supermarketach trzeba po prostu trafić na moment rozpakowywania partii towaru, bo inaczej nic z tego: zostawiać nie chcą, czekać na odbiór też nie, niszczą kartony bardzo szybko, wszystko zależy od szczęścia. W małych sklepach dotąd też mi odmawiano, mają stałych "odbiorców", jak usłyszałam, ale faktycznie dosyć szybko się zniechęciłam i nie pytałam w wielu, stawiałam dotąd na supermarkety i swoje szczęście, ale niestety nieco mnie zawiodło. Na pewno spróbuję.
Dziękuję za rady, za namiary na Tesco i pomysł z punktami ksero oraz Anuś za propozycję podzielenia się, odezwę się na pewno.
ulla
Potwierdzam, że na książki najlepsze są pudła po papierze ksero.
Książki są ciężkie, lea do pudełka wchodzi akurat tyle, żeby w miarę swobodnie można było nosić. Moje wytrzymały trzy przeprowadzki icon_smile.gif .I nadal żyją.
malinowa i Malina
Na ciężkie rzeczy dobre są też pudła po bananach.
marghe.
Ida, zapytam Kota, powinien mieć sporo pudeł po papierze do ksero
Dalibyście rade do Niego podskoczyć? Do pracy?
Namiary na priv
Ida.dorota
Dziękuję, oczywiście, że damy radę podjechać. icon_biggrin.gif
Żyrafo
W Kauflandzie w Piasecznie stoi kosz z kartonami, ja zawsze jak potrzebuję to idę do nich i pytam czy mogę wziąć i zawsze pozwalają icon_smile.gif Tyle, że faktycznie, kosz czasem jest opróżniany i nie ma o co prosić.
okko
A ja z racji jednej szybkiej przeprowadzki mam rade nieco inną- czywiście nie na wszystko ale np na ciuchy czy zabawki dzieciece wielkie worki na śmieci takie do kubłów przydomowych- wytrzymale sa same w sobie lekkie no owszem może nieco mnie wygodne do przewożenia.

To oczywiście tylko moja opinia ale sie sprawdziła i tanio wyszło icon_smile.gif
Ida.dorota
O, o Kauflandzie nie pomyślałam, dziękuję.
Okkko, a te worki nie drą się w transporcie? Myślałam o tym, ale bałam się, że mi ciuchy na ziemię wylecą... Brałaś wielkie, czy może raczej małe, żeby nie były za ciężkie i się nie podarły?
okko
Ja brałam te największe ale nie pakowałam do pełna- po prostu takie wielkie sa na ogół grubsze- mnie sie nic nie podarło i jeszcze potem jakieś 2 tygodnie niektóre rzeczy "mieszkały" w worach.
Kupiłam 120 litrowe a pakowałam tak do ołowy żeby sie dalo unieść
Mika
zadzwonić do jakiejś hutrowni?
np.w takich z art. piśmienniczymi dla firm często mają zbędne kartony
mamami
ja podobnie jak okkko pakowałam ciuchy do worów, bez problemu przetrzymały przeprowadzkę i miesić przechowywania. technikę miałam identyczną jak okkko.
Kartony są super po sprzęcie komputerowym. ja wysępiłam kilka w serwisie koputerowym i spakowałam do nich wszystkie garnki.
Cleo
Ja albo biorÄ™ ze sklepow jakichs pismienniczych itp- np taki sklep/hurtownia na BEma..
Albo- z hurtowni np Becpack.
https://www.becpak.pl/
oni dowożą kartony na miejsce.


Od razu mówie, ez np w EuroAGD nie mają icon_eek.gif /nie dają. Pan mi pokazał, że lodówki, pralki przyjezdzają w foliach przeróżnych i mało co mają w kartonach.

Aha, korzyscia brania ze sklepow jest to, ze czesto są juz zlożone, ale nie zawsze.
odynka
ja się już nie wiem ile razy przeprowadzałam i... kartony z pobliskich sklepów lub bazarków;) a ostatnio to większość rzeczy wrzuciliśmy w worki takie duże foliowe:)
Lila_
Na ciuchy to spokojnie worki tylke te grubsze.
U nas sie sprawdziły rewelacyjnie icon_biggrin.gif
Mika
ja byłamtak leniwa,że wieszałam co się da na wieszaki,wieszaki wiązałam,a z worków robiłam pokrowce wink.gif
monte
Worki są super! Najlepiej sprawdzały nam się grubsze od zwykłych śmieciowych, tzw. gruzowe, do kupienia w marketach budowlanych. Nawet zimowe kurtki, w tym skórzane, pakowaliśmy do 60l. worów do pełna i żaden się nie podarł.

Kartony powinny być w dużych ilościach (a przynajmniej jakiś czas temu były) w kontenerach na śmietniku przy Sadyba Best Mall - myśmy wzięli od nich na całą dużą przeprowadzkę. Kontenery są czyste bo tylko na kartony, a pudła ładnie poskładane, ale nie pocięte. Naprawdę wzięłam stamtąd chyba 30 kartonów. Także jak będziesz miała okazję sprawdź koniecznie!

Miłej przeprowadzki! icon_biggrin.gif
celina20
Ten producent ma świetne kartony: https://waps-kart.pl/ Kupowałam tutaj kartony jak potrzebowałam do firmy i naprawdę polecam.
Peggie
w Ikei jest mnóstwo kartonów, na pewno tam coś znajdziesz.
Peggie
zgadza się, jest nawet do tego stworzony specjalny dział.
alka25
W niektórych sklepach można dostać za darmo.
Peggie
nawet w sklepach typu "wszystko za 5zł" można kupić takie kartony.
evik
Najprościej iść do najbliższego marketu i porozmawiać z osobami które wykładają towar Na pewno Ci zostawią. Druga ewentualność to wejść na stronę hurtowni opakowań w swoim mieście i wówczas można zamówić konkretne rozmiary.
Ddroz
Popytaj po sklepach spożywczych, w wielu warzywniakach się takie rzeczy po prostu wyrzuca, więc chętnie ci je oddadzą.
Hanna202
Warto popytać w tym temacie znajomych. Moim zdaniem to najlepsze możliwe rozwiązanie.
pjoter1
Ja do przeprowadzki wziąłem kartony z osiedlowego Lidla, po dogadaniu się z pracownikiem. Nie było żadnego problemu.
tetrus
Gdy potrzebowałam opakowania kartonowe średnio i wielkogabarytowe, to skorzystałem z oferty firmy Lemach. Tutaj są namiary dla zainteresowanych https://lemach.pl/opakowania-kartonowe.php
Sandie87
Najlepiej jest pójść do takich sklepów jak castorama czy ikea i tam znaleźć solidne kartony w różnych wymiarach icon_smile.gif
Kasia.J
W sklepach jak np. biedronka dostaniesz za darmo, ale one nie są zbyt wytrzymałe. Na stronie ekartony możesz kupić solidne, z dostawą pod same drzwi.
WeraTowska
Ale czy nadal można w takiej biedronce czy innym markecie wziąć kartony? Bo słyszałam, że już się na to nie zgadzają...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.