To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zmywarka - kilka pyt.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

e_Ena
Postanowiłam kupić zmywarkę icon_smile.gif, od rana przeglądam wątki na ten temat na naszym forum i generalnie widzę same plusy posiadania tego sprzętu. A jakie są minusy (żebym nie była rozczarowana za bardzo jak już kupię icon_wink.gif)
Proszę też o odpowiedzi na pyt.:
- jakieś koszty dodatkowe? tabletki - to mniej więcej wiem, płyny do nabłyszczania itp?
- jak, czym (i jak często) należy czyścić zmywarkę (a może nie ma takiej potrzeby icon_lol.gif )?
- wystarczy z naczyń zgarnąć resztki jedzenia, czy muszę wszystko dokładnie spłukać, zanim zapakuję do zmywarki - ta wizja mnie trochę przeraża, tzn. obawiam się że czasowo wyjdzie wtedy nie wiele krócej niż zmywanie.
Bardzo proszÄ™ o wszelkie sugestie i opinie icon_smile.gif
mamami
Ena posiadanie zmywarki nie ma żadnych minusów icon_smile.gif
Ja uzywam tylko tabletek calgonit 5w1, najtańsze są w Lidlu (różnica ceny ponad 10 zł na 30 szt). Nie używam soli ani nabłyszczaczy.
Resztku z talerzy tylko zgarniem, płukam tylko wtedy kiedy coś przyschnęło. Od czasu do czasu wyciągam filtr i go czyszczę. W zmywarce myje właściwie wszystko i nie wyobrazam sobie zycia bez niej. To mój zdecydowanie podstawowy sprzęt w domu.
e_Ena
mamami, utwierdzasz mnie w decyzji, chociaż ciągle wydaje mi się to zbyt piękne zeby było prawdziwe icon_wink.gif
e_Ena
Jeszcze pytanie o parametry:

- czy poziom hałasu 47 dB to faktycznie będzie cicha? (tak napisał producent,
- co to znaczy pojemność na 9 kompletów naczyń? - taką pojemność ma zmywarka o szerokości 45 cm, bo przecież nie znaczy to ze na raz włożę 9 kompletów pełnej zastawy stołowej (np. na sześć osób) icon_wink.gif
mamami
9 kompletow tzn że włozysz koplet talerzy dla 9 osób. Ja w zmywarce myję także wszystkie garnki, mam własnie 45 cm i najczęściej wieczorem jest załadowana do pełna, no chyba że nie jemy w domu obiadu, niekiedy ze dwa garnki musze domyć ręcznie.

O hałasie nic nie powiem bo ja kupowałam zmywarke uzywaną i nic nie wiem o jej parametrach. Ja mam otwartą kuchnię i tragedii nie ma, trzeba co pawda dac troszke głosniej telewizor ale to niewielki koszt za wszystkie jej zalety.
skanna
Moja zmywarka ma 49 dB i to oznacza, że z przedpokoju lub pokoju sąsiadującego z kuchnią słyszę delikatnie, że gdzieś coś pracuje, ale nie jest to hałas w żadnym wypadku.

Ja używam tabletek Akuta, z niemieckiego przemytu icon_wink.gif, tabletki prosto z Aldiego, bardzo dobre i tanie - 16 zł za 40 sztuk. Nic do nich nie trzeba, zwłaszcza, jeśli zmywarka ma opcję 3in1, bo jak nie ma, to zdaje się, że soli czasem trzeba nasypać.

Resztki zgarniam, jak bardzo zaschnięte, to trochę opłukuję, ale na ogół tego jednak nie robię.

I jeszcze jedno - pytasz o 45 cm, ale ja Ci radzę stanąć na głowie i upchać gdzieś jednak 60 icon_razz.gif
Meggi
CYTAT(mamami)
Ena posiadanie zmywarki nie ma żadnych minusów icon_smile.gif
Ja uzywam tylko tabletek calgonit 5w1, najtańsze są w Lidlu (różnica ceny ponad 10 zł na 30 szt). Nie używam soli ani nabłyszczaczy.
Resztku z talerzy tylko zgarniem, płukam tylko wtedy kiedy coś przyschnęło. Od czasu do czasu wyciągam filtr i go czyszczę. W zmywarce myje właściwie wszystko i nie wyobrazam sobie zycia bez niej. To mój zdecydowanie podstawowy sprzęt w domu.


Ena nic dodac nic ująć wink.gif , absolutnie nie ma zadnych minusów posiadanie zmywarki.

I poprÄ™ SkannÄ™ , jak juz to pokombinuj nad 60 icon_lol.gif
e_Ena
Dzięki dziewczyny za rady icon_smile.gif Teraz pozostaje mi tylko wybrać model icon_rolleyes.gif
agarad
CYTAT(Ena)
obawiam siÄ™ że czasowo wyjdzie wtedy nie wiele krócej niż zmywanie.  


Ena bo krócej to chyba raczej nie wyjdzie (ale to w zależności od programu) ale o ile przyjemniej icon_smile.gif gdy nie musisz wogóle tracić czasu na zmywanie.
skanna
Właśnie zależy od programu - ja używam takiego 36-minutowego. Biorąc pod uwagę, ile dupereli siedzi w tym czasie w zmywarce, to raczej marne szanse, żebym ręcznie krócej zmywała. A na pewno nie zużyłabym przy tym 7 litrów wody icon_razz.gif
mamami
A ja wam powiem ze moja zmywarka mogłaby miec nawet pięciogodzinny program, skoro ja w tym czasie nie musze stac przy zlewie to jest mi zupełnie obojetne jak długo ona myje icon_lol.gif

Ja z 45 jestem zadowolona, choc bałam sie że będzie mało. Wydaje mi sie że z zapakowaniem 60 w ciągu jednego dnia miałabym problem, choć może tylko mi sie wydaje wink.gif
Meggi
Ja raczej z zapakowaniem nie mam nigdy problemów, jak nie robię obiadu to mam opcje polowy załadunku (tylko górny kosz). Dodam tylko, że wkońcu tez wykorzytsuję moje trzy komplety naczyć (prezenty slubne , do tej pory stały i się kurzyły) w całości, .
A najbardziej doceniam to cudo przy większych rodzninnych imprezkach icon_biggrin.gif
e_Ena
CYTAT(agarad)
CYTAT(Ena)
obawiam siÄ™ że czasowo wyjdzie wtedy nie wiele krócej niż zmywanie.  


Ena bo krócej to chyba raczej nie wyjdzie (ale to w zależności od programu) ale o ile przyjemniej icon_smile.gif gdy nie musisz wogóle tracić czasu na zmywanie.


Ale ja to źle chyba ujęłam, chodziło mi o to że jak miałabym najpierw po bieżącą wodą zmywać naczynia "z grubsza" przed włożeniem do zmywarki, to w sumie moja praca przy garach byłaby niewiele krótsza niż bez zmywarki icon_wink.gif. A zmywarka niech sobie pracuje ile chce icon_wink.gif.

Jeśli chodzi o szerokość to chyba raczej 45, chociaz negocjacje z mężem w sprawie odrąbania kawałka szafki jeszcze trwają icon_wink.gif

Proszę jeszcze o wyjaśnienie o co chodzi z opcją 3 in 1? Skanna chyba o tym pisałą. Wtedy nie muszę używać płynu nabłyszczającego czy soli? (a w ogóle to po co sól icon_eek.gif ?)
skanna
Jak nie ma opcji 3 in 1, to sprzęt nie rozumie, że to wszystko masz w tabletce i życzy sobie, żeby pojemnik na sól napełniony był. I upierdliwie świeci kontrolką. A opcja 3 in 1 odcina te zbędne pojemniki, i sprzęt czuje się poinformowanyi nie usiłuje z nich nic pobierać w trakcie mycia:P I nie świeci upierdliwie icon_biggrin.gif
Tuni
To ja siÄ™ podepnÄ™ z pytaniem.

Jak to jest jak talerze czekają cały dzień na mycie, przecież wszystkie resztki zdążą przyschnąć. Płukać wszystko przed włożeniem do zmywarki?
Czy cały dzień trzymać w wodzie?
do.
W zmywarce nie wysycha, jest też opcja plukania, krótki program, jak cos zaschnie pozostawione na stole można wstepnie spłukać.
odynka
ja zmywarkę mam już parę lat i nigdy nie żałowałam bo nie cierpię zmywać ręcznie;)
tabletek teraz używamy somat i są równie dobre jak calgonit a dużo tańsze...
przed włożeniem nie płuczę;)
mamami
U nas darmat rodzinny, psuje sie zmywarka icon_cry.gif icon_cry.gif
To gorsze niż choroba dzieci icon_twisted.gif
Dzis jedyny program ktory udało mi sie włączyc to płukanie, w związku z tym w desparacji wrzuciłam tabletkę luzem do zmywarki i jakos sie umyło.
skanna
Mamami, współczuję icon_wink.gif
Meggi
mamami również łączę się w bólu wink.gif
Sylwuszka
Od wczoraj jestem posiadaczką zmywarki(jeszzcze nie podłączona)-ale jej rozmiary-kupliśmy 60-w mojej kuchni przerażają.Teraz zastanawiam się czy nie przesadziłam, może trzeba było wziąść szeroką na 45cm.
Jeszcze nie potrafię się cieszyć....
Manatka
Sylwuszka i co? cieszysz się już? icon_wink.gif
Ja się zastanawiam jak ludzie sie mogą pomieścić w zmywarce 45? Albo ze mnie jakiś wyjątkowy "brudzacz" naczyń, bo wieczorem stoję jak ta sierota przed otwartą zmywarką i staram się w niej upchnąć wszystko co powinno być umyte i jest to gorsze niż taka dziecięca łamigłówka z przesuwanymi kwadracikami icon_biggrin.gif
A są tacy, co mówią, że zmywarki używają tylko trzy razy w tygodniu. Dla mnie zmywarka mogłaby mieć i 120 cm.
Litka
ja jestem szczęśliwą posyadaczką zmywatki 45 cm i naprawdę dla nasze 4 osobowej rodziny jest w sam raz, owszem po jakiejś imprezie domowej, kiedy to jest więcej osób a co za tym idzie naczyń, to nie mieszczę się, ale na codzień wystarcza. Czasem zbieram 3 dni na pełny wsad.
amania
kurka, Lidka jak wy to robicie?
ja mam 60-tkę i chodzi przynajmniej raz dziennie, najczęściej jednak i tak jakąś większą miskę myję w rękach, bo mi się nie mieści icon_confused.gif
skanna
Też jestem ciekawa, bo u nas 45- ka chodzi często i dwa razy dziennie. A rodzina też czteroosobowa.
Ciocia Magda
u nas 60 chodzi raz dziennie, chyba że są goście. Ale ja myję ręcznie tylko naczynia powlekane teflonem, mimo że wszystkie szklanki i kieliszki mają już białe smugi 21.gif
Litka
hmm no nie wiem, może dlatego, że P. nie je obiadu w domu ani Piotrek, tylko ja z Igorem, naczyń mniej, albo umiem tak wspaniale napełniać zmywarkę 06.gif
Meggi
CYTAT(ms.mez @ pon, 21 maj 2007 - 19:36) *
u nas 60 chodzi raz dziennie, chyba że są goście. Ale ja myję ręcznie tylko naczynia powlekane teflonem, mimo że wszystkie szklanki i kieliszki mają już białe smugi 21.gif


Własnie u mnie jest to samo, na szklankach zrobiła mi sie taka biała obręcz, czasami myję ręcznie to jakoś schodzi, ale potem znowu się pojawia icon_evil.gif
iwo1
A ja nie byłam świadoma luksusu posiadania zmywarki dopóki mąż jej nie podłączył ,mam 60 chodzi raz na 1,5 dnia i kocham ją nad życie :0
Teraz chyba wszystko umyte poza niÄ… wydaje mi siÄ™ brudne
Używam tabletek ,soli i nabłyszczacza bo jakoś nie wierzę w moc 5 w 1
Iwo
Mama Anka
CYTAT(Meggi @ wto, 22 maj 2007 - 20:43) *
Własnie u mnie jest to samo, na szklankach zrobiła mi sie taka biała obręcz, czasami myję ręcznie to jakoś schodzi, ale potem znowu się pojawia icon_evil.gif


To moze byc zle ustawiona sol do twardosci wody.
Wina slabych jakosciowo szklanek tez. U mnie jedne maja smugi inne nie.

Co do tematu mam 60-tke i myje co 1,5 dnia czasem codziennie. Uzywam tabletek akuta z Aldi jak Skanna tylko ja nie z przemytu icon_mrgreen.gif , sa ok, czasem tez tych tanszych z rossman ichniej produkcji. Nie widze roznicy miedzy calgonitami, somatami, a tymi tanimi tutaj, nie wiem jak to jest w Polsce.

Zaschniete naczynia swietnie sie domywaja, zmywarka ma jakies 7-8 lat, co 3-4 miesiace daje taka flaszke plynu i puszczam na 60°C pusta. O wtedy daje jak pojawiaja sie na naczyniach jakies slady brudu/osadu. Po tym zabiegu znow myje jak ta lala.

To najlepsiejsza przyjaciolka. 02.gif
myszka
CYTAT(Mama Anka @ śro, 23 maj 2007 - 10:44) *
(...)co 3-4 miesiace daje taka flaszke plynu i puszczam na 60°C pusta. O wtedy daje jak pojawiaja sie na naczyniach jakies slady brudu/osadu. Po tym zabiegu znow myje jak ta lala.


Anka, flaszkę jakiego płynu? Kurka, mnie te białe smugi też dobijają.
ewabi
Myszka - ja nie Ania, ale myślę, że chodzi o płyn do "czyszczenia zmywarki'. calgonit i Somat robią takie płyny. Tak wygląda np: https://www.allegro.pl/item195510872_niemie...o_zmywarki.html
myszka
Aaaaa! Dzięki. icon_biggrin.gif Muszę zatem zainwestować te ca. 10 złotych polskich, bo oszaleję.
Meggi
Czemu tej butelki od płynu czyszczącego się nie odkręca icon_eek.gif , ma jakś rospuszczająca nakrętkę ??

Co do bialych smug chyba trzeba będzie podregulowac tę sól do twardości wody, narazie miałam ustawione tak jak zalecane było w instrukcji.
ewabi
Nie odkręca się tylko odlepia naklejkę i wstawia do góry dnem np. do koszyka na sztućce. I on tam w trakcie pustego zmywania sobie spokojnie wypływa i czyści.Faktycznie potem lepiej zmywa. Przez jakiś czas. Do następnego czyszczenia icon_smile.gif
Meggi
ewabi ja myslałm, że te naklejkę odkleja się tylko po to zeby papiery nie lataly w zmywarce 02.gif

Wybaczcie to przez pogodÄ™ icon_wink.gif
Mama Anka
Sorry nie bylo mnie, ale ewabi napisala dokladnie to co i ja bym napisala, ten plyn tutaj kosztuje 1,99 euro, ale niefirmowy. pod naklejka jest wosk, ktory pod wplywem temperatury sie rozpuszcza i wyplywa plyn, pusta zmywarke sie puszcza z tym plynem i na 60 stopni, bozsze czy ja sie nie powtarzam. icon_eek.gif .
Wybaczcie potok slow, ale przy tej pogodzie i ciesnieniu, moje niskie cisnienie nawet 5 kawa nie da sie podniesc. 13.gif .
Mięta
Dziewczyny polecicie zmywarkę z koszem czy może zmywarkę z szufladą?

Ktora będzie lepsza ?
Kotelka
No właśnie sama się nad tym zastanawiałam i zarówno kosz jak i szuflada mają dla mnie plusy i minusy

Szuflada sprawia, ze sztućce o wiele lepiej Ci się domywają poza tym nie zostają na nich slady z jedzenia. Minusem jest to,ze zajmuje sporo miejsca, poza tym wkładanie sztućców zajmuje o wiele więcej czasu.
Koszyk jest wygodniejszy przy wkładaniu sztućców, ale minusem tutaj jest fakt, ze niekiedy mogą nie być domyte....

Mam już upatrzony model, jest to zmywarka firmy Indesit Zmywarka DIFP 28T9 A EU https://sklep.gkpge.pl/yerba-mate-pajarito-elaborada-1kg
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.