To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Brita - dzbankowy filtr do wody - czy warto?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Pronto
Mam możliwość nabyć filtr do wody Brita, o taki:

https://www.brita.net/pl/jugs_details.html?...9&p_id=240&cat=

Nie mam pojęcia, czy warto, nigdy nie korzystałam i nie znam nikogo kto korzystał. Ale za to mam koszmarną wodę w kranie i desperacko szukam rozwiązania tego problemu. Mineralną wykluczam ze względów ekonomicznych.

Czy któraś z Was używała może takiego wynalazku? Czy faktycznie jest użyteczny i skuteczny, czy to tylko bajka dla desperatów takich jak ja?
bumbunia
Polecam, jak najbardziej!!!! Używam od paru lat. Obecnie mam nowszy model, gdyż kilka miesięcy temu stwierdziłam, że stary już mi się znudził. Nie wyobrażam sobie obecnie mojej kuchni bez tego wynalazku wink.gif Kupuj i się nie zastanawiaj. Herbata smakuje lepiej, wodę można również pić bezpośrednio po przefiltrowaniu, czajnik nie zarasta kamieniem itd, itp. Filtr wymieniasz co 4 tygodnie i specjalnie nie odczujesz finansowego obciążenia icon_smile.gif
Agnieszka.zg
ja też używam od ponad dwóch lat i jestem bardzo zadowolona .wody do picia nie musisz gotować osobno tylko przepuszczasz przez filtr i gotowe!!!!!
A tak ku ciekawości filtra nie wymieniam co miesiąc tylko co dwa gdyż koleżanka mi kedyś powiedziałą że jej znajomy przeprowadził badania w laboratorium i okazało się że wystarczy w zupelności co dwa mies.
Tuni
CYTAT(Agnieszka.zg)
...  i okazaÅ‚o siÄ™ że wystarczy w zupelnoÅ›ci co dwa mies.


Bo to zależy od ilości przefiltrowanej wody a nie od czasu icon_biggrin.gif
W instrukcji będziesz miała napisane ile litrów średnio oczyszcza.
A jak przegapisz ten moment, to wymień najpóźniej jak zacznie Ci się robić mętna herbatka icon_wink.gif
Pronto
Dzięki Dziewczyny! icon_biggrin.gif
Zamówiłam to cudo i zobaczę, jaki efekt. Ale przy mojej wodzie to każdy filtr byłby pewnie zjawiskowy, więc się raczej nie rozczaruję. icon_biggrin.gif
justin
Hm, zaciekawiłyście mnie i chyba magryłyście kolejnego klienta. Poważnie się zastanawiam nad zakupem, bo wodę mamy paskudną. Czajnik odkamieniam co tydzień icon_rolleyes.gif icon_confused.gif
Pronto
CYTAT(justinian)
Czajnik odkamieniam co tydzieÅ„ icon_rolleyes.gif  :?


Ja też... icon_evil.gif
justin
Liberi,
a jakie to sÄ… koszty?
Pronto
justinian - dla mnie w tej chwili żadne. Mogłam sobie wybrać nagrodę za punkty spośród kilku innych i wybrałam ten dzbanek. Nie wiem nawet ile on kosztuje... icon_redface.gif
Agnieszka.zg
CYTAT(Tunisiek)
CYTAT(Agnieszka.zg)
...  i okazaÅ‚o siÄ™ że wystarczy w zupelnoÅ›ci co dwa mies.


Bo to zależy od ilości przefiltrowanej wody a nie od czasu icon_biggrin.gif
W instrukcji będziesz miała napisane ile litrów średnio oczyszcza.
A jak przegapisz ten moment, to wymień najpóźniej jak zacznie Ci się robić mętna herbatka wink.gif

ja filtruję średnio dziennie 3-5 litrów w więc w sklai miesiąca to 90-150 litrów wody . nigdy nie miałam mętnej wody nawet jak jeśli filtrowałam bardzo dużo wody ale i tak polecam !!!
bumbunia
CYTAT
zależy od ilości przefiltrowanej wody a nie od czasu


Tak orientacyjnie jest napisane, że należy wymieniać filtr co 4 tygodnie. Jeśli zużywasz mniej wody, napewno wystarczy wymieniać co 2 miesiące lub jeszcze rzadziej. W instrukcji piszą, że jeden filtr oczyści ok. 150 litrów. U nas pije się dużo, filtr pracuje dość często, więc raz w miesiącu wymiana jest obowiązkowa. icon_rolleyes.gif
Pronto
A jak on w ogóle działa?
Czy woda długo się filtruje, czy po prostu wlewam i już jest gotowa?
bumbunia
Nie, no musisz chwilkę zaczekać. Gdy wlejesz pełen dzbanek do przefiltrowania - czas oczekiwania trwa ze dwie, trzy minuty. Nigdy nie sprawdzałam icon_confused.gif W tym czasie możesz zająć sie czymś innym wink.gif
Ale naprawdę jest to bardzo dobra rzecz. Przekonuję sie o tym codziennie icon_smile.gif Czajnika nie odkamieniam już od wielu miesięcy. Nie ma osadu na szklankach czy kubkach. A kiedyś to doszorować nie mogłam icon_mad.gif
Kupuj i już icon_exclaim.gif
Zobaczysz, że będziesz zadowolona...
Pronto
Hehe, już zamówiłam i czekam, aż przyniosą. icon_biggrin.gif Ale ciekawość mnie zżera i dlatego pytam. icon_biggrin.gif
Agnieszka.zg
CYTAT(Liberi)
Hehe, już zamówiłam i czekam, aż przyniosą. icon_biggrin.gif Ale ciekawość mnie zżera i dlatego pytam. icon_biggrin.gif

a gdzie go kupowałaś??? bo tanio jest teraz w makro (dostałam ulotkę) i tam 3 litrowy kosztuje od 30-55 zł. - ja za taki sam 2 lata temu płaciłam prawie 80zł. ale kupowałam w Auchanie
justin
dzbanek ok. 50 zł, a wklady ile?
Mariena
wklad maxtra (ten nowszy, kwadratowy0 to ok. 19-20 zlotych. Różnice między sklepami mogą być do 2 zlotych za sztukę.
Mam taki sam dzbanek jak zamówilaś, Liberi i tak jak dziewczyny - jestem bardzo zadowolona. calą ciążę pilam wodę z niego, nawet nie gotowaną, ale gotowana ma jednak lepszy smak.
U nas w domu już wiele miesięcy - jeszcze przed urodzeniem się Ani robi się tak, że tę filtrowaną wodę gotuję, odlewam do garnka czy dzbanka i po ostudzeniu normalnie ją pijemy jako "mineralkę". Wodę mineralną kupuję tylko na wyjazdach icon_biggrin.gif
a Ania od urodzenia pije taką wlaśnie wodę i nic jej nie jest. A pije ją też samą, bez dodatków.

Zaznaczam, że bez filtrowania nasza woda jest wstrętna, chlorowana i taka jakaś twarda bardzo, niesmaczna kompletnie.
Agnieszka.zg
za wkład płacę niecałe 18 zł. mam ten podłużny maxtra wodę pijemy tylko przefiltrowaną nie gotujemy specjalnie do picia no chyba że na kawkę
Pronto
Agnieszka.zg - ja nic nie płacę, bo dostaję go jako nagrodę za punkty.

Dzisiaj przysłali maila, że wysłany, więc pewnie w poniedziałek dojdzie. icon_biggrin.gif
Agnieszka.zg
ale jakie punkty??? gdzie je zbierasz?
Pronto
Na PayBack. Jak kupuję coś w internecie w sklepach, z którymi mają umowy, albo płacę prowizję na Allegro, to dostaję punkty, a potem mogę sobie wybrać nagrodę.
Pronto
Dzbanek przyszedł w poniedziałek.
Dla potomności (i ewentualnych innych zainteresowanych osób icon_biggrin.gif ) napiszę, że jest rewelacyjny, a woda krystaliczna i smaczna jak mineralna!
Dzięki za wszystkie rady, które zachęciły mnie do nabycia tego dzbanka. icon_biggrin.gif
moko.
dostałam ten czajnik w prezencie i jest super, bardzo zadowolona jestem z niego, tym bardziej, ze OSKAR wypija kilka litrów wody dziennie.
justin
zakupiłam,
woda praktycznie filtruje sie non stop.
Przelewam do czajnika i gotujÄ™, albo pijemy prosto z dzbanka.
Mineralka stoi nie ruszona w spiżarni 02.gif
tissaia
no to ja tylko dodam jeszcze jeden głos do chóru zachwytów nad Britą icon_smile.gif Jest rewelacyjna!
igahubert
Kurcze, to można pić od razu z dzbanka? Cholera, ja kupowałam w Niemczech i ni w ząb nie rozumiem co jest napisane. Filtry zmieniam jak już woda się za długo filtruje. Załamałam się, bo używamy Brity od ok. 8 lat (oczywiście zmieniłam już dzbanki na ładniejsze icon_smile.gif ), a ja nie daję dziecku pić z dzbanka tylko gotuję i czasem musi pić ciepłą, nie daruję sobie tego icon_redface.gif
lilitu1
Polecam!!
uzywamy takiego juz od kilku lat i sa swietne,wode pijemy tylko po przefiltrowaniu,jestesmy bardzo zadowoleni,woda po przefiltrowaniu smakuje jak mineralna:)
Manatka
Dołączam do zadowolonych uzytkowników Brity. Dostałam go od teściów, gdy urodziła się Natalka, żeby dziecko nie piło tego czegoś co leci z naszego kranu. Krótko przed urodzeniem Milenki strzaskałam dzbanek (ciązowa niezgrabność 08.gif ) i kupiłam już ten nowy w promocji z czterema wkładami Maxtra.
Nie potrafię napić się herbaty z wody nieprzefiltrowanej. Tworzy się taki paskudny kozuch, że odbiera wszelką ochotę na ten szlachetny jednak napój.
Niestety woda jest tak paskudna, że filtry muszę wymieniać góra co dwa i pół tygodnia, czasem co dwa.
karo23
kurcze to ja tez chyba sie namowie. sprawdze na allegro za ile i chyba kupie 02.gif
justin
czy Wam też się tak robi?

Mam dzbanek Brita. Filtr teoretycznie powinien wystarczyć na 4 tyg. Mam jeszcze taki mrugający przypominacz na pokrywce, co tydzień znika jeden pasek gdy znikną cztery to mam sygnał, że czas wymienić filtr. Ale...
Po około dwóch tygodniach użytkowania w wodzie przegotownej w czajniku robi się taki biały nalot, kożuch, co to jest???
Może muszę wymieniac filtr wcześniej, częściej. W instrukcji pisze, żeby ustawić sobie te paseczki i co 4 tyg. wymieniać. Ale ja dużo wody leję i często uzyam. Teściowa jest sama, mało korzysta i wymienai filtr tak jak my, co 4 tyg.
Czyli nie zależy to od ilości przepuszczonej wody.
Nie ma żadnego wskaźnika pokazującego np. zużycie filtra.

Ale głównie chodzi mi o ten nalot biały, czy Wy też to macie?
Pronto
Nic takiego u mnie siÄ™ nie pojawia.
Agnieszka.zg
ja też mam taki z elektonicznym wskażnikiem a w zasadzie to miała bo się chyba zepsób, po prostu pilnuję że jak mija 2 mies. to kupuję nowy i już
sklepowa
Kupiłam mamie na prezent i jest zachwycona. Tym bardziej, że u niej woda ma dużo białego osadu - podłoże kredowe miasta i taki dzbanek świetnie się sprawdza.
anita b.
CYTAT(justin @ śro, 14 lis 2007 - 23:45) *
czy Wam też się tak robi?

Mam dzbanek Brita. Filtr teoretycznie powinien wystarczyć na 4 tyg. Mam jeszcze taki mrugający przypominacz na pokrywce, co tydzień znika jeden pasek gdy znikną cztery to mam sygnał, że czas wymienić filtr. Ale...
Po około dwóch tygodniach użytkowania w wodzie przegotownej w czajniku robi się taki biały nalot, kożuch, co to jest???
Może muszę wymieniac filtr wcześniej, częściej. W instrukcji pisze, żeby ustawić sobie te paseczki i co 4 tyg. wymieniać. Ale ja dużo wody leję i często uzyam. Teściowa jest sama, mało korzysta i wymienai filtr tak jak my, co 4 tyg.
Czyli nie zależy to od ilości przepuszczonej wody.
Nie ma żadnego wskaźnika pokazującego np. zużycie filtra.

Ale głównie chodzi mi o ten nalot biały, czy Wy też to macie?


poczytaj co dziewczyny pisały wyżej
filtr starcza na około 150 litrów, ten wyświetlacz na górze po prostu przypomina, że upłynęły 4 tygodnie - bez wzgledu na to, jaką ilość wody przepuścisz

przelicz sobie, ile dziennie przepuszczasz przez filtr i będziesz miała odpowiedź icon_smile.gif
Manatka
Ja muszę wymieniać co około 2 tygodnie. Jesli tego nie zrobię na wodzie w czajniku robi sie kożuch, takie białe skupiska, czajnik kamienieje, a na herbacie widać jakby plamę oleju na wiśle icon_wink.gif Okropną mamy wodę icon_sad.gif
Włąsnie się zbieram do kupienia nowego filtra i nie chce mi sie ekstra jechać do sklepu.
Zastanawiam się nad zmianą Brity na Dzbanek i filtry Anna. Ma ktoś z Was? Jaka róznica? Dzbanek kosztuje niecałe 40 zł a filtr około13-14zł, no i filtry anna mam pod nosem. Hmmm...
emce
CYTAT(Manatka @ śro, 19 gru 2007 - 19:11) *
Zastanawiam się nad zmianą Brity na Dzbanek i filtry Anna. Ma ktoś z Was? Jaka róznica? Dzbanek kosztuje niecałe 40 zł a filtr około13-14zł, no i filtry anna mam pod nosem. Hmmm...


My do dzbanka Britty uzywamy zamiennie filtry Britty i Anny (u nas pasują). Różnicy nie widzę żadnej, poza pełniejszym portfelem. icon_wink.gif
justin
CYTAT(Manatka @ śro, 19 gru 2007 - 19:11) *
Ja muszę wymieniać co około 2 tygodnie. Jesli tego nie zrobię na wodzie w czajniku robi sie kożuch, takie białe skupiska, czajnik kamienieje, a na herbacie widać jakby plamę oleju na wiśle icon_wink.gif Okropną mamy wodę icon_sad.gif
Włąsnie się zbieram do kupienia nowego filtra i nie chce mi sie ekstra jechać do sklepu.
Zastanawiam się nad zmianą Brity na Dzbanek i filtry Anna. Ma ktoś z Was? Jaka róznica? Dzbanek kosztuje niecałe 40 zł a filtr około13-14zł, no i filtry anna mam pod nosem. Hmmm...


Manatka, o to właśnie mi chodzi o ten wstrętny kozuch, fuj.

Chyba muszę przeliczyc ile właściwie wody filtrujemy, bo na pewno jest to kilka dzbanków dziennie.

I jak tam te filtry anna?
Chyba też się za nimi rozejrzę icon_smile.gif
Mika
w instrukcji było coś jeszcze napisane o tym,że jeśli raz za razem chce się przefiltrować 3 dzbanki to między 2 a 3 filtracją powinna być półgodzinna przerwa -tak mi cos dzwoni

poza tym widać po filtrze jak już się zużyje -na dnie pojawiają się ziarenka -coś jak czarny piasek

u mnie wychodzi mniej więcej jeden filtr na 3 miesiące -muszę tylko pamiętać ile razy resetowałam zegar wink.gif
Gruszka
Za optymistycznym wydźwiękiem tego wątku i ja zakupiłam dzbanek filtrujący Brity - ale taki inkszy icon_wink.gif z Allegro, model niedostępny u nas, tylko w Niemczech - produkowany dla Tesco, ale pod oryginalnym logo Brity. Był duzo tańszy niz inne britowskie dzbanki. Pasuja ponoc wszystkie standardowe filtry innych producentów. Tylko cos mi nie gra w jednym miejscu. W instrukcji napisane jest, żeby wcisną filtr w otwór tak, żeby wpasował się w rowek, którego w moim dzbanku poprostu nie ma icon_biggrin.gif filtr tak czy siak się trzyma, ale mam minimalne obawy co do szczelności - tzn czy pomiędzy filtrem i brzegiem plastiku nie przecieka nieprzefiltrowana woda... Ale może to nas nie zabije... icon_wink.gif
Joka
A czy po przefiltrowaniu wody, gotujecie ją jeszcze, w moemncie kiedy używa się jej do mleka modyfikowanego, herbatki czy do rozcieńczenia soków dla dziecka?
Mika
CYTAT(Agusia79 @ piÄ…, 15 lut 2008 - 13:19) *
A czy po przefiltrowaniu wody, gotujecie ją jeszcze, w moemncie kiedy używa się jej do mleka modyfikowanego, herbatki czy do rozcieńczenia soków dla dziecka?


ja gotujÄ™
starsze dzieciaki pija prosto z dzbanka
CrazyMary
Ja i Marta pijemy przegotowaną, mąż prosto z dzbanka, twardziel icon_lol.gif
emce
Ja zawsze gotuję. Nie jestem w stanie przekonać się do nieprzegotowanej, nawet dla siebie.
Agnieszka.zg
CYTAT(mcda @ piÄ…, 15 lut 2008 - 13:59) *
Ja zawsze gotuję. Nie jestem w stanie przekonać się do nieprzegotowanej, nawet dla siebie.

a ja nie mogÄ™ siÄ™ przekonac do przegotowanej...
Guciowa
a mąż na mówił mnie na filtr podłączany bezpośrednio do kranu ja chciałam brittę ktoś może coś powiedzieć o tych podłączanych filtrach??
ATTA
Ja mam Britę ponad rok, filtry wymieniamy, dzieci i my pijemy przegotowaną wodę, czajnik jest czysty-kamienia brak, herbata bez nalotów.Uważam,że wynalazek godny polecenia.
mala121
Ja akurat filtrów do wody BRITA nie polecam, pracowałam tam przez pół roku i jakos nie chcialo mi się wierzyc w to co tam mówili.
Polecam za to filtr odwróconej osmozy, sama mam taki zainstalowany pod zlewozmywakiem, zajmuje tyle miejsc co kosz na śmieci:)
Pronto
CYTAT(mala121 @ Fri, 30 Oct 2009 - 13:23) *
Ja akurat filtrów do wody BRITA nie polecam, pracowałam tam przez pół roku i jakos nie chcialo mi się wierzyc w to co tam mówili.


A to jest Twoje subiektywne odczucie, czy masz jakieÅ› fakty na poparcie?
Mika
CYTAT(Liberi @ Fri, 30 Oct 2009 - 13:26) *
A to jest Twoje subiektywne odczucie, czy masz jakieÅ› fakty na poparcie?


pewnie zmieniła pracę i teraz robi przy tych drugich filtrach icon_lol.gif
Eta
CYTAT(ATTA @ Sat, 01 Mar 2008 - 20:12) *
Ja mam Britę ponad rok, filtry wymieniamy, dzieci i my pijemy przegotowaną wodę, czajnik jest czysty-kamienia brak, herbata bez nalotów.Uważam,że wynalazek godny polecenia.


j.w.
więcej mi nie trzeba
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.