To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Szybkie, proste i tanie sałatki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Monisia
Tak jak w temacie...
Napiszcie jakie znacie sałateczki ale takie szybkie i smaczne oczywiście.
Znudziła mi się już ryżowa, kuskus i porowa.
kasiarybka
-makaron
-kukurydza puszkowa
-czerwona fasola puszkowa
-ryż ugotowany
-tuńczyk zapuszkowany:)
Wszystko razem wymieszać z majonezem i łyżką jogurtu naturalnego.
Pycha:)
malflu
Ja tam lubię szybkie i proste a ta jest najprostsza na świecie!
- tuńczyk w sosie własnym
- ser żółty
- cebula
- majonez
- sól i pieprz
Sałatkę układa się warstwowo zaczynając od tuńczyka (któreko odsączamy z zalewy), na to ser na grubej tarce ścieramy, i na ser cebulka posiekana w drobną kostkę. Cebulkę solimy i pieprzymy. I tak do wyczerpania składników - kończymy na cebuli. Na to majonez (który można zmieszac z jogurtem naturalnym) i całość posypać czymś zielonym (szczypiorek, koperek - albo nic!)
Ja tam lubię icon_lol.gif
Wbmot
Liście sałaty
feta
kukurydza z puszki,
pokrojona w kostkę papryka,
pokrojony w kostkę lub plasterki świeży ogórek,
rzodkiewka
można też dodać jajko ugotowane na twardo i pokrojone w cząstki
pokrojone w cząstki maleńkie pomidorki
na to sos jogurtowy
dużo zieleniny
Monisia
Mniam mniam.... icon_lol.gif

Wypróbuję przy najbliższej okazji , popróbuję i napiszę icon_razz.gif

Dzięki!Wiedziałam ,że mogę na Was liczyć icon_exclaim.gif

Jakby się Wam jeszcze jakaś sałateczka przypomniała to piszcie.....


Całusy!
wiesiołek
Radzę wrzucuć do wyszukiwarki (polecenie "szukaj" na górze strony, pomiędzy "FAQ" a "Użytkownicy") hasło "sałatka" a będziesz mieć do wyboru , do koloru furę przepisów.
Monisia
Wiesiu
Dzięki gorace!Masa tam ciekawostek wink.gif Szkoda ,że wcześniej nie wiedziałam o tym .
kasiarybka
25 dag grzybów świeżych lub kiszonych (borowików, koźlarzy, podgrzybków), 20 dag makaronu (świderków, muszelek lub kokardek), 20 dag gotowanej szynki, 2 pomidory, 2 jaja, 5-6 łyżek majonezu, natka pietruszki, odrobina cukru, sok z cytryny, liść laurowy, ziele angielskie, pieprz, sól

Grzyby oczyścić, wypłukać, zalać wrzącą lekko posoloną wodą, dodać liść laurowy, ziele angielskie i ugotować (kiszone osączyć na sitku). Makaron ugotować w osolonej wodzie, osączyć i wystudzić. Osączone grzyby, pomidor i jajo dość grubo pokroić, szynkę pociąć na krótkie paski, wymieszać z makaronem, posiekaną pietruszką, majonezem. Przyprawić do smaku cukrem, pieprzem, solą i sokiem z cytryny. Udekorować cząstkami jaj, pomidora i natką pietruszki.
____________________________________________________________


Puszka kukurydzy, 2 strąki czerwonej papryki, 2-3 ogórki kiszone, 2 marchewki, pietruszka, ćwierć selera, 2 łyżki majonezu, 2 łyżki jogurtu, zielenina, cukier, sól, pieprz

Marchew, seler i pietruszkę obrać, ugotować w małej ilości wody, odcedzić. Paprykę oczyścić z nasion. Ogórki kiszone obrać. Wszystkie warzywa pokroić w kostkę, zieleninę posiekać i wymieszać z osączoną kukurydzą. Przyprawić do smaku, wymieszać z sosem przyrządzonym z majonezu i jogurtu. Podawać z pieczywem jako jarską przekąskę lub jako dodatek do wędlin, ryb i innych mięs
___________________________________________________________


4-5 mięsistych twardych pomidorów, 4-5 cebul białych lub czerwonych, 2-3 ogórki sałatkowe, 2 pęczki szczypiorku, 2-3 strąki papryki w różnych kolorach, 15 dag bryndzy lub startego rokpolu, pęczek koperku, słoiczek majonezu, słoiczek sosu tatarskiego, oliwa, sok z cytryny lub ocet winny, cukier, pieprz, sól

Przygotować szklane naczynie (najlepiej w kształcie walca) o średnicy ok. 20 cm. Pokroić warzywa: pomidory - na cząstki lub na półplasterki, cebulę - w kostkę, obrane ogórki - w półplasterki, paprykę - w paski lub grubą kostkę, szczypior - bardzo drobno. W szklanym naczyniu ułożyć produkty warstwami. Z wierzchu posypać warzywa pokruszoną bryndzą lub rokpolem, posiekanym koperkiem i ustawić naczynie na stole na jakimś podwyższeniu. Wokół surówki ustawić sosjerki lub miseczki z majonezem, sosem tatarskim, dzbanuszki z oliwą i sokiem z cytryny albo octem winnym oraz przyprawy. Każdy uczestnik posiłku doprawia swoje porcje surówki tak, jak lubi. Taką surówkę można podać zarówno na przystawkę, jak i do drugiego dania.

____________________________________________________________


Szklanka ryżu ugotowanego na sypko, mała puszka zielonego groszku, 20 dag chudej szynki, strąk czerwonej papryki, 3 łyżki posiekanych orzechów włoskich, 3 łyżki rodzynek, 2 łyżki posiekanych zielonych listków lub płaska łyżka otartego majeranku, po łyżce posiekanej zielonej pietruszki i koperku, 5-6 łyżek oliwy, 2 łyżki soku z cytryny, ćwierć łyżeczki skórki otartej z cytryny, szczypta cukru, sól, pieprz

Ugotowany ryż skropić łyżeczką soku z cytryny, wymieszać. Groszek odcedzić. Umytą i oczyszczoną z gniazd nasiennych paprykę pokroić w cienkie paski, a szynkę w kostkę. Wymieszać dokładnie sok z cytryny z solą, pieprzem, cukrem i olejem, a następnie z ryżem. Dodać orzechy, rodzynki, paprykę, szynkę, groszek i zieleninę. Ponownie wymieszać, przykryć, wstawić na 2-3 godz. do lodówki. Podawać w salaterce wyścielonej liśćmi sałaty, udekorować ćwiartkami pomidorów i gałązkami majeranku.

_____________________________________________________________


Mały słoik buraków konserwowych, 1-2 cebule, 3 jaja ugotowane na twardo, kiszony ogórek, 3 łyżki majonezu, natka pietruszki, 2 łyżki wyłuskanych pestek słonecznika, sól, pieprz

Buraki, jaja i ogórek pokroić w drobną kostkę. Włożyć do salaterki, posypać solą i pieprzem. Dodać 2-3 łyżki majonezu i wymieszać. Posypać posiekaną natką oraz uprażonymi na patelni pestkami słonecznika.
Monisia
Kasiunia dziękuję icon_lol.gif

Znasz może jakieś z porów sałatki?
Dostałam masę porów a tej sałatki , którą robię od zawsze mam już dosyc.
kasiarybka
Monika surówka :

Surówka z porów, papryki i pomidorów
2-3 pory, 2 strąki papryki (może być marynowana), 2 pomidory, olej słonecznikowy, sól

Warzywa dokładnie umyć. Z porów odciąć korzonki, z papryki usunąć gniazda nasienne. Jasne części porów pokroić w talarki, paprykę w cienkie paseczki, pomidory w plasterki. Wszystko połączyć, posolić, skropić olejem i wymieszać. Podawać do pierogów, dań z ryb i potraw jarskich.


__________________________________________________

Surówka z pora
2 duże pory, 2 duże winne jabłka, 4 łodygi selera naciowego, łyżka soku z cytryny, mały pojemnik kefiru, łyżeczka musztardy, cukier, sól

Obrane jabłka zetrzeć na tarce o dużych oczkach, skropić sokiem z cytryny. Białe części pora pokroić w cienkie plastry, starannie wypłukać i osączyć na sicie. Łodygi selera obrać z włókien i pokroić na cienkie plasterki. Wszystko wymieszać z kefirem i musztardą. Posłodzić i posolić do smaku. Podawać do dań z wieprzowiny i z ryb.


____________________________________________________

Por w majonezie
3/3 pory, 2 jajka na twardo, 2/3 żądełka czosnku, majonez, sól, pieprz.

Poru pokroić w półksiężyce, jajka ugotować na twardo, skroić w kostkę, czosnek przecisnąć przez praske, posolić, dodać pieprzu , wymieszać z majonezem.

_____________________________________________________

Sałatka porowo/makaronowa

makaron, 2/3 pory, puszka tuńczyka w sosie własnym, 2/3 jajka, majonez, łyżka jogurtu naturalnego.

Makaron ugotować, wystudzić, dopdać tuńczyka, jajka ugoptować na twardo, skroić w kostkę, pora sparzyć ukropem do miękkości, pokroić w półksiężyce, dodać majonez, jogurt, posolić....wymieszać icon_smile.gif

____________________________________________________

Palce lizać:)
feroMonik
A ja jadłam u pewnej mojej przyjaciółki na imprezie z okazji... 70 urodzin wspaniałą, oryginalną i w ogóle cudowną sałatkę. Do tego superprostą: arbuz (może byś porobiony w eleganckie kulki), cebula icon_idea.gif (lepiej cukrowa) w postaci wiórków i winegret z musztardą. Jest to tak pyszne, jak nie weim co. Maria nauczyła się jej u Angoli, ale wątpię by oni to wymyślili. Zaryzykujcie - warto icon_exclaim.gif
Marghe
Pory w krązki + jabłko + majonez + jogurt = dobra suroweczka
M.
Marghe
Piersi kurze ugotowac (można w rosole), schłodzić , pokroić w kostkę.
Dodac ananansa (też kostka), orzechy włoskie pokruszone, ew. kukurydzę z puszki.

Sosik : majonez z duuuuuuuużą ilością curry
M.
feroMonik
Ja do tej twojej z kurczakiem, ananasem i orzechami daję jeszcze seler naciowy.
Monisia
No no no....
To teraz nic tylko won do kuchni i sałateczki trzaskać z porami icon_wink.gif
A potem zaprosić Was wszystkie i próbowac, próbować , próbować icon_lol.gif

Dziekuję raz jeszcze icon_exclaim.gif
Dam znac jak coś z nich zrobie i jak smakowało icon_lol.gif
MILA LASKA
Hejka moze salatka z makreli
1 makrela
1 puszka groszku
1 ogorek swiezy potarkowany odsaczony
majonez
ser zolty tarkowany
Wszystko pokolei polozone warstwowo bez przypraw.SMACZNEGO.
MILA LASKA
Saladka z pora
3 szt.pora
sol
pieprz
smietana gesta

Pokroic pora dodac skladniki i wymieszac .
Polecam jest super.
sylwia65
Kapuste pekinska drobniutko posiekac, posypac kukurydza, popieprzyc, posolic, dodac jogurt naturalny z niewielkim dodatkiem majonezu. Pyyyszne!!!
Karrramba
Ogórkowo-ziemniaczana

ogórek świeży, ogórki konserwowe (pokroić w kostkę)
-1 dymka, 1 jabłko (też pokroić w kostkę)
-4 ziemniaki ugotowane w mundurkach
-szczypiorek lub natka pietuszki świeża

majonez wymieszać pół na pół ze śmietana 12%, dodać rozgnieciony ząbek czosnku, pieprz, sól do smaku i łyżkę octu winnego.
Wszystko razem wymieszać.
MILA LASKA
Prosze podajcie dobra salatke z kurczaka .oby byla bez owocow.Dzieki....










marghe.
Jak patrzę co ja kiedyś gotowałam to brrrr..

gilly
A macie przepis na jakąś dobrą letnią sałatkę?
p_plan
Pycha jest ta sałatka z cukinią:
https://www.przepisy.pl/przepis/surowka-z-cukinii

Bardzo prosta, zaledwie kilka składnikow. Robię albo samą jak mam ochotę na coś lekkiego na kolację. Albo jako dodatek do obiadu. Kiedy nie mam ochoty na tradycyjną mizerię czy na pomidory.

Sama szukam aktualnie dobrych sałatek owocowych . Może ktoś poratuje? icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.