To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ktoś chętny na spotkanie??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
ewabi
Podnoszę do góry, ba czas na to.

Uwaga Koleżanki! Baterie od aparatów na noc do ładowarek proszę włożyć, żeby jutro niespodzianek nie było icon_biggrin.gif

Czy wszyscy pamietają?? Jutro - 19

Ola - ja mogę rozmrozić francuskie ciasto i możemy potem nad tym wspólnie podumać, sama nic zawijać nie będę icon_smile.gif owoców morza mogę nie mieć na podorędziu, ale bakłażan może mi się ostać gulaszowy icon_smile.gif,a i cukier puder mam w domu obecny, bo zaoszczędziłam na sobotnim brownies do skanny icon_biggrin.gif

Paka - kawa mrożona tym razem jakby się gryzie, ale na włoski wieczorek u Sylwii - pomysł doskonały icon_biggrin.gif - musimy tylko ją przypilnować, by nas z wieczorkiem do wiatru nie wystawiła 08.gif. Ty Złoto picia żadnego nie targaj, kup lepiej orzeszki. Ja nie chcę miec wyrzutów sumienia, że ciężarna tuż przed porodem nosi kilogramy. Zwłaszcza, że potem tego picia wiecznie zostaje morze po spotkaniu.
myszka
CYTAT(ewabi @ pon, 30 lip 2007 - 17:20) *
Paka - kawa mrożona tym razem jakby się gryzie, ale na włoski wieczorek u Sylwii - pomysł doskonały (...)


A ciasto - khm khm - francuskie się aby nie gryzie? Tak tylko pytam... 06.gif




ewabi
CYTAT(myszka @ pon, 30 lip 2007 - 15:25) *
A ciasto - khm khm - francuskie się aby nie gryzie? Tak tylko pytam... 06.gif


no! no!
patrzcie ją! Małpeczka!
ciastko francuskie nadziane fetą pasuje.
nadziane czekoladą zamienia się w dodatek do śniadania dla Europejczyka w hotelu dla turystów icon_biggrin.gif
skanna
CYTAT(ewabi @ pon, 30 lip 2007 - 15:20) *
Uwaga Koleżanki! Baterie od aparatów na noc do ładowarek proszę włożyć, żeby jutro niespodzianek nie było icon_biggrin.gif


Maupa icon_razz.gif Już naładowane icon_smile.gif


CYTAT(ewabi @ pon, 30 lip 2007 - 15:20) *
Paka - kawa mrożona tym razem jakby się gryzie, ale na włoski wieczorek u Sylwii - pomysł doskonały icon_biggrin.gif - musimy tylko ją przypilnować, by nas z wieczorkiem do wiatru nie wystawiła 08.gif .


Absolutnie nie wystawię, tylko Wy się tak jakoś seryjnie rozjeżdżacie, że nie wiem, czy to nie będzie dopiero pod koniec września.
Ja już menu planuję icon_smile.gif
Potwora
Ha! Pamiętajcie o wieczorku grillowym u mnie icon_wink.gif

Tylko, że remont tarasu się jeszcze nie skończył 21.gif

Ewa - to ja przynoszę orzeszki, herbatę, sezamki i bagietki ( dwie wystarczą?), i fajkę oczywiście icon_smile.gif
kachaaa
co ja mam przyniesc !!!!!!
bo nie przyjdę .... jak mi nie powiecie co ja mam przyniesc to nie przyjdę
u kogo w końcu bo ja juz się bogubilam a nie mam czasu się "odnajdywać" jak tam dojechac z Opatowic ewentualnie z centrum czyli pl Jana Pawła II
hawah
A stroje mogą być europejskie czy też tematyczne ? icon_wink.gif

Wiecie, chyba zaczynam odczuwać coś na kształt stresu (tu ikonka jednostki roztrzesionej na ciele, duszy i umyśle)
ewabi
Kachaaa, wysłałam Ci PW z informacjami:D

stroje - jakie chcecie icon_smile.gif

stresy proszę przegonić - powiedziała Ewa nerwowo rzucając okiem w stronę kuchenki i mając krzyk w oczach: ciasteczka kurcze mać!
Tobatka
Buuuuuuuuuu, jednak nic z tego... Wypijcie moje zdrówko, co? Ja Wasze jakimś bezalkoholowym icon_cool.gif wypiję też... Sie jakoś telepatycznie połączymy, co?
Ale mi żal icon_sad.gif

Ila - wieeeeelkie dzięki za chęci blagam.gif
aga_mama
Dziewczyny, ja tez nie dotrę na spotkanie, przepraszam, ale nie dam rady 32.gif
ewabi
ojj, towarzystwo nam się kurczy cosik ... szkoda

Czy ktoś jeszcze nie ma adresu?

zgłaszać się póki czas
użytkownik usunięty
Ja dotre na pewno (o ile mi wody nie odejda po drodze 08.gif ), ale - jak juz wspominalam - z opoznieniem. Nie czekajcie na mnie z niczym, bo ja chce sie z Wami glownie zobaczyc i pogadac. Adres i telefon mam, wiec pewnie trafie, o ile mi ciza orientacji nie zaburzy 06.gif
myszka
Yyyhmmmmmm... czuję coś jakby ciasteczka pomarańczowe z migdałem.
ewabi
CYTAT(myszka @ wto, 31 lip 2007 - 21:50) *
Yyyhmmmmmm... czuję coś jakby ciasteczka pomarańczowe z migdałem.


Były icon_biggrin.gif
Ale te różane z pistacjami lepsze, imho.
Dziewczyny właśnie wyszły.
Emrah wciąż śpiewa (wszak Pani Ania zezwoliła na śpiewy icon_smile.gif )

Dziękuję Wam wszystkim za przyjście!

Myszko wspomniałyśmy Cię między jednym, a drugim pyknięciem oczywiście.
Ila
Jak zwykle bylo swietnie.
Bardzo milo bylo mi poznac Hawah i MonikeS icon_biggrin.gif
W mej pamieci pozostanie widok Uli wdziecznie pykajacej fajke 29.gif

Dzieki za spotkanie icon_biggrin.gif
hawah
I mnie również miło było poznać realnie grono wrocławskich foremek, to był bardzo przyjemny wieczór.
Bardzo dziekuję za zaproszenie, spotkanie, a Pace jeszcze raz za podwiezienie pod dom.
skanna
No ja myślę, że dla naszych "nowych" icon_wink.gif to był pierwszy raz, ale nie ostatni, co dziewczyny? Jak widać, to się tylko wydaje, że my obce i Wy nikogo nie znacie.
Hawah, ja poproszę o tę Twoją kompilację przepisów, bo wbrew opinii Twójej córci, sałatka była pyyyyycha.
Czekam niecierpliwie na następny raz - u mnie albo u Oli, wszystko jedno w jakiej kolejności icon_smile.gif
myszka
CYTAT(ewabi @ śro, 01 sie 2007 - 02:48) *
Myszko wspomniałyśmy Cię między jednym, a drugim pyknięciem oczywiście.


A czkało mi się, czkało, fakt. I uszy mnie piekły...
Tobatka
Opowiadajcie.. I tak mi żal, że nie dałam rady, opowiedzcie....
skanna
Ewa niech opowie, obrazkowo icon_smile.gif I Anita przecież też zdjęcia robiła.
Faaaajnie było.
MonikaS.
Dziewczyny, bardzo się cieszę, że Was poznałam! Nie wiem jak wcześniejsze spotkania, ale to było rewelacyjne! icon_smile.gif

Ila
Sylwia, wczesniejsze tez nie byly najgorsze 06.gif
Anita.W
Och co to była za wieczór icon_biggrin.gif . Rewelacja! Jedzonko, sama pycha, juz nie wspomne o ciasteczkach ktore były noooo "niebo w gębie" icon_biggrin.gif .

A tak tak mam zdjecia baaaaaa mam nawet filmik jak to Ula pyka 08.gif . Tak wiec wrzuce to na moj serwer i wam jakos na gg lub mailem wysle linki bo z tego co wczoraj zrozumialam to nie moge tego oficjalnie umiescic w internecie no chyba ze to byly takie zarciki 08.gif .

Ewa DZIEKUJE!!
ewabi
Właśnie wysyłam Skannie zdjęcia mailem, bo przecież nie mam czasu, nie? Powinnam już do pociągu się zbierać 08.gif , tymczasem jeszcze nic nie posprzątane z_choinka.gif

Dziewczyny, bardzo się cieszę, że przyszłyście!
Dlaczego tak mało zjadłyście! (mhm sałatki na śniadanie plus bagietka mniam i jeszcze dzbanek herbaty ostatni sobie odgrzałam, choć to nie to , co świeża icon_biggrin.gif)

Ula!! Zapomniałaś oops - ja zapomniałam oddać Ci szklaneczki. Jakoś odwiozę w najbliższym czasie, ok?

Ola! Zaworeczkowana resztka tytoniu została na biurku icon_smile.gif

Pływam w morzu fanty, coli i ...ciasteczek 06.gif
ewabi
wstawiam zdjęcia icon_biggrin.gif
Ola Fisia, ja i Anita W. - na dywanie gulasz, herbata i przyległości icon_biggrin.gif

wielkie żarcie od drugiej strony dywanu: menada i Monika S.


arabskie ciasteczka pachnące jak z 1001 nocy icon_biggrin.gif

Ola Fisia i menada przy kawie z Damaszku, z fajka - jeszcze nie rozpalona w tle

menada - kawe popija, ale wybitnie czeka na fajkę icon_biggrin.gif

Paka ciężarna (może to ostatnie zdjęcie Pauliny w ciąży icon_biggrin.gif) i Ila z herbatką


fajki rozpalanie - jako zaciągająca: menada!

i nagle wszyscy wychodzą icon_sad.gif
edit. usunęłam zdjęcia
Dorka
Poproszę o więcej zdjęć (bo widzę, że cenzura już szaleje 29.gif ) i linki do przepisów na co lepsze specjały (np. te ciasteczka wyglądają bardzo smakowicie).

Niestety nie dotarłam, bo mój maż wrócił dopiero po 22.00 z pracy 32.gif.
myszka
Czy mi się coś nie otwiera, czy mam bielmo na oku, czy ktoś (Ewka! diabel.gif ) tu coś wyciął?

myszka
Ewa, ja Cię widzę! Z łaski swojej - oddaj to, co wycięłaś! blagam.gif
użytkownik usunięty
Bardzo dziękuję za wczorajszy wspaniały wieczór!
Jak zwykle bawiłam się świetnie i już żałuję, że będę miała przerwę. Przy okazji przepraszam za spóźnienie (i dziękuję Ili i Kaszeee za to, że na mnie poczekały, żebym nie błądziła między blokami 02.gif ).

Szczególne podziękowania kieruję w stronę miłej Gospodyni - za niezwykły klimat tego wieczoru, nastrojową 03.gif muzykę, wspaniały gulasz i ciasteczka, których smak czuję w ustach do dzisiaj... Dopełnieniem egzotyki był aromat fajki przyniesionej przez OlęFisię i klimatyczne jej użytkowanie przez Menadę... 08.gif No i ta sałatka z fetą by Skanna - cała moja obecna ciąża upływa pod znakiem fety i sałatki greckiej, więc mam nadzieję, że nikt nie liczył ukradkiem nakładanych dokładek 29.gif

Cieszę się, że dwie nasze miłe Foremki - MonikaS. i Hawah - skusiły się na spotkanie z nami twarzą w twarz, chociaż wyobrażam sobie te zrozumiałe lęki, które mogły się budzić przed tym traumatycznym wydarzeniem 06.gif Ili i Anicie dziękuję za opiekę nad ciężarną, podawanie i odstawianie talerzyków i szklanek. No i za pogaduchy na sofie 02.gif

Było bosko...

Czy kogoś pominęłam?
Potwora
Dziękuję za spotkanie,

Paka - świetnie wyglądasz icon_wink.gif

MOnikaS i Hawah - fajnie, że przyszłyście, miło było Was poznać.

Glulasz był przepyszny, i sałatki - prosze wkleic przepisy.

Ciasteczka misternie ułożone icon_wink.gif i rozpływające się w ustach. Dywan piękny co widac na zdjęciach.

Kawa po arabsku wyborna - muszę rozglądnąć się za tygielkiem bo oczywiście zapragnęłam pijać taką częściej.

Do zobaczenia u mnie ( pan już prawie pokrył płytkami cały taras).
ewabi
Ola - ja mogę na taras do Ciebie przynieśc i kawę i tygielek icon_smile.gif czemu nie!
hawah
Ewa - ja poproszę serdecznie przepis na ten wyborny gulasz ! Pyyyyycha!

A w ogóle to czuję niedosyt - bo zanim z oszołomienia, przejęcia i stresu się otrząsnęłam to spotkanie się skończyło icon_wink.gif
ewabi
Wpisuję gulasz (kto tam chciał oryginalną nazwę??? wygrzebałam, że gulasz to ponoć: yakhnie)

dla 6-8 osób

2 średnie bakłażany lub duży kabaczek
1 drobno posiekana duża cebula
olej
65 dag mięsa z jagnięcia lub cielęciny (uprzedzam, że jadłyście wołowinę icon_biggrin.gif )
2-3 pomidory, sparzone, obrane, pokrojone na ćwiartki
1 łyżka pasty pomidorowej
sok z połówki cytryny
1/2 łyżeczki zmielonego kminu rzymskiego
1/2 łyżeczki zmielonego ziela angielskiego
sól, pieprz

Bakłażany pokroić w plastry, posolić, włożyć do cedzaka, przykryć, odstawić na 1h. (kabaczek obrać, usunąć nasiona, pokroić w grube paski i dalej postąpić jak z bakłażanem).

W dwóch łyżkach rozgrzanego oleju usmazyć na złoty kolor cebulę.
Mięso pokroić w kostke o boku 3 cm i obsmażyć (do ładnego zrumienienia)
Dodać pomidory (rozgnieść widelcem), wlać sok z cytryny, dodać pastę pomidorową, dokładnie wymieszać, przyprawić i wlac tyle wody, by zakryć mięso.
PO zagotowaniu przykryć i dusić 1,5 h.
Bakłażany (lub kabaczek) wypłukać, osuszyć, smażyć na gorącym oleju na złoty kolor, osączyć (najlepiej w tym momencie zaprosić Anitę - doskonale sobie z tym radzi icon_biggrin.gif)
Włożyc do mięsa, dusić jeszcze 1/2 h.
Podawać z ryżem lub świeżym białym pieczywem oraz sałatką

no icon_smile.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(Ola Fisia @ śro, 01 sie 2007 - 21:51) *
Paka - świetnie wyglądasz icon_wink.gif

Ola, dzięki. Ale byłam dzisiaj u ginekologa i się zważyłam... 29.gif Przytyłam 3 kilo przez 4 tygodnie... 41.gif Ale co poradzę, że ostatnio mi wszystko smakuje. To pewnie przez ten przepyszny gulasz i ciasteczka, i sałatki...
Anita.W
zdjecia ze spotkania

Oto kilka zdjec. Niestety wypadlam troche z obiegu i nie wiem jak tutaj sie wstawia zdjecia. Film jednak wyszedl beznadziejnie slabo to nie bede wstawiac.
I wybaczcie ze nie zamiescilam opisow pod zdjeciami icon_wink.gif .
ewabi
Anita, nie otwierają mi się zdjęcia, tzn. strona w ogóle icon_sad.gif
Tobatka
A ja widzę.... Miło Was wszystkie zobaczyć icon_smile.gif Ale się zainspirowałam i na swoim zamierzam co jakiś czas urządzac imprezkę tematyczną... Pomysł genialny! icon_smile.gif Mogę podkraść? icon_smile.gif
Anita.W
CYTAT(ewabi @ pią, 03 sie 2007 - 05:27) *
Anita, nie otwierają mi się zdjęcia, tzn. strona w ogóle icon_sad.gif

strona jest na naszym domowym serwerku, normalnie to on chodzi od 7:00 do 24:00 no chyba ze cos ciagniemy to wtedy non-stop. Ale wiadomo sa tez i awarie icon_wink.gif wtedy to i ja jestem odcieta od "swiata". Reasumujac strona powinna sie na 95% otwierac 08.gif

kachaaa
dziekuje , za towarzystwo , fajkę , jedzonko wypasione .. i dodatkowe kilogramy 08.gif
ewabi
Chciałam powiedzieć, ze w sobotę wyjeżdżam. Na dwa tygodnie.
Ładnie proszę nie urządzać w tym czasie extra imprez.

Na marginesie, po powrocie liczę zarówno na bal tarasowy u Oli, jak i na Italo Disco u Skanny 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.