To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

program do nauki angielskiego dla 7 -latka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

wiesiołek
Zachęcona entuzjastycznym podejściem latorośli do płyty CD dołączonej do podręcznika "Sparks" pomyślałam ,że należy ponownie sięgnąć do pewnej płyty pt. "7 diamentów" też do nauki angielskiego dla dzieci, którą nabyła w ubiegłym roku. Bo płyta ze "Sparks" jakkolwiek fajna, to zawiera dosyć ograniczone treści i chciałabym ją czymś uzupełnić.

Niestety płyta "7 diamentów" jest tak zrobiona, że nie wciąga i nie uczy. Przynajmniej nie małe dzieci. Mało wymowy, właściwie słówka należy dopasowywać do obrazków, a dziecko niekoniecznie umie czy mówi umieć pisać w tym wieku. Polskie znaczenia pojawiają się na ułamek sekundy i nic nie wnoszą. Obrazki z grupami ludzi jakoś popodpisywane, ale właściwie skąd dziecko ma wiedzieć , że jakaś pani na obrazku określona jako "aunt" to ciocia a nie mama, pani, sąsiadka czy dowolna kobieta? Krótko mówiąc program niezbyt przydatny.

I teraz zasadnicze pytanie: jakie programy na płytach CD poleciłybyście jako przydatne do nauki angielskiego dla dzieci?
Agnieszka AZJ
Nie mogę polecić, bo nie sprawdzałam, ale widziałam ostatno w Empiku "Królika Bystrzaka" do angielskiego. Miałyśmy normalnego "Królika Bystrzaka" do zerówki i pierwszej klasy i Julce się te gry podobały. Ciekawa jestem, jaki jest ten angielski.
Silije
My mamy Klik uczy angielskiego. Gra ładna, kolorowa i przyjemna, ale raczej adresowana dla dzieci przedszkolnych, a nie uczniów.
Agatkie
My mamy Tell me more KIDS dla pierwszej grupy wiekowej (bo są i następne). Zdobywa sie punkty zwiedzając poszczególne pomieszczenia w domku (tematycznie, czyli np. kuchnia to wszystko o jedzeniu, naczyniach itd. do każdego pomieszczenia jest filmik i piosenka, którą można samemu też nagrać). Marcie się podoba. Można pograć a jednocześnie osłuchiwać się z językiem.
Oczywiście jest to pierwsza płytka dla najmłodszych maluszków, są też i następne części dla dzieci starszych.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.