To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pytania mamay zakładającej firmę

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

sklepowa
Zamierzam otworzyć własną działalność gospodarczą, gdyz chciałabym otworzyć sklep. Czy ktoś z was wie, jakie muszę spełnić warunki, by dostać dofinansowania z UE? Czy przysługują mi ulgi na opłty ZUS? Jakie? Obecnie nie pracuję i nier jestem zarejestrowana jako bezrobotna. BArdzo proszę pomóżcie wiedzą startującej mamie!!!!!!
lena77
Musisz sie zarejestrowac. Przedstawic w UP mniej wiecej o jaka dzialalnosc Ci chodzi. UP kieruje Cie na 2 tygodniowy kurs. Na kursie dowiadujesz sie, jak przedstawic biznesplan, co mozna wziazc w koszty a czego nie wolno. Potem zbiera sie komisja i decyduje czy naleza Ci sie pieniadze. Max. jest chyba 13 tys do wziecia, ale dostajesz tyle, ile wynika z biznesplanu. komisja moze rzecz jasna odrzucic twoj biznesplan i nie przyznac pieniedzy. jak juz uda ci sie zalozyc firme z unijnych pieniedzy to zdaje sie ze przez rok musisz sie utrzymac na rynku, tzn. nie mozesz zamknac dzialalnosci - nie obchodzi ich czy masz zyski czy straty.. to tyle, jakis czas temu myslalam o zalozeniu firmy i czytalam cos nt temat, ale wiadomosci mogly sie troche zdazaktualizowac. Najlepiej skieruj swoje kroki do Urzedu Pracy i popytaj.
Guciowa
aaa nie chcę namieszać

ale co innego jest dofinansowanie z Urzędu Pracy a co innego dofinansowanie z UE
tego jestem pewna że jest róznica
w warunkach jakie musi spełnić potencjalny Przedsiębiorca

na starcie jak się nie prowadziło do tej pory firmy można skorzystać z Ulgi na ZUS jest to około 300zł a nie jak płacą po 800zł ci Przedsiębiorcy ,przed wejściem przepisów ulg w zycie icon_wink.gif

bardziej nie rozwinę gdyż nie chcę Tobie namieszać w głowie icon_wink.gif Trzeba sprawdzić,baaa warto sprawdzić różnicę

pozdrawiam icon_wink.gif
mariolaglowacka
Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.
saltybirdpanda
Hej, jeśli zakładasz własną firmę, polecam współpracę z firmą konsultingową Anegis. zobacz ich ofertę, zajmują się również takimi rzeczami jak np. wdrożenia systemów icon_wink.gif
kociasta
Super! To życzę Ci powodzenia icon_smile.gif Tutaj masz artykuł gdzie możesz pcozytac wiecej na temat zakładania własnej firmy https://6krokow.pl/jak-zalozyc-wlasna-firme...-krok-po-kroku/
ppc2
Orientuje się ktoś, czy istnieje możliwość otrzymania dofinansowania z UE na tzw. koparki do bitcoinów?
Ostatnimi czasy notowania bitcoina wystrzeliły do góry i zastanawiam się nad wejsciem w ten biznes, ponieważ zwroty są niebagatelne, a czytałem, że bardziej się oplaca kopac, aniżeli inwestować w kryptowaluty
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.