To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ciezkie starania...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

julchen27
Witam was dziewczyny.Jestem tu od niedawna ale czytalam wasze posty i mam dokladnie ten sam problem! Upragniony dzidzius! Staramy sie od dwoch lat ale lecze sie od roku i jak narazie zadnych pozytywnych rezultatow,mam oczywiscie nadzieje ze kiedys sie uda ale naprawde nie mam juz sil! Przeszlam juz wszystkie badania bralam duphaston i ok. 3-mce closilbegyt po ktorym dostalam zapalenie jajnika lewego i lezalam w szpitalu.Nie wiem czy bylo to spowodowane tymi tabletkami bo skutki uboczne sa naprawde przerazajace czy byl to zbieg okolicznosci w kazdym badz razie zrezygnowalam z leczenia dalszego co pograzylo mnie w przekonaniu ze nam sie nie uda.Czytajac dzis wasze wypowiedzi jednak sie nie poddam i zrobie wizyte u mojego gin wznawiajac leczenie,moze jednak warto sie nie poddawac.Goraco pozdrawiam
martha
Brawo Julchen27, wlaśnie o to chodzi, nie możesz się poddać. Może warto skonsultować się z innym lekarzem.
Pozdrawiam.
żabol22
Witam!!!

Ja co prawda dopiero zaczynam starac się o dzidzie ale mam jakieś przkonanie ze musze brać leki. Mam okres nieregularny robiłam badania prolaktyny, tarczycy- nic nie wykazało. Lekarz nie jest w stanie powiedziec mi co jest przyczyną moich nieregularnych cyklów. Mowił ze mam nadżerke i chce mi ja usunąć za 300 zł.



Poszłam do innego lekarza i stwierdził że owszem nadżerka jest a cykle nieregularne wyregulujemy antykoncepcją. Nie jestem zwolenniczką tych tabletek ale zaufałam mu szybko. Zapisał mi HARMONET jedno opakowanie 30 zł zapisał mi 2. Po pierwszym opakowaniu ( którego nie dokończyłam) po 15 dniach brania dostałam okres 21.gif Tak szybko jak mu zaufałam to szybko w niego zwatpiłam.Przestałam je brać. Mało tego sprzedałam drugie opakowanie kolezance i równiez dostała okres po 10 dniach. Szok ??? Co to sa za tabletki????

Nie chce być juz zadnym królikiem doświadczalnym!!

Teraz zaczynam brać DUPHASTON. Spróbuje przez 3 miesiace zobacze co będzie po nich. Tymbardziej ze kiedys już lekarz zapisał mi te leki a ja to zlekcewarzyłam bo nie było mnie na nie stać -nie pracowałam w tym czasie.A jak wiadomo kosztują 30 zł

Teraz czekam na 16 cykl i zaczynam działać razem z wami!!!!!!!!!!!!!!!!
LidkaM
żabol22 gratuluję pomysłowości! Leki antykoncepcyjne, które zapisał Ci lekarz to są leki hormonalne i gdybyś poczytała trochę o nich to byś wiedziała, że często podczas pierwszego cyklu przyjmowania tych tabletek występują plamienia przez prawie cały cykl. Zamiast odstawiać leki można było zadzwonić do lekarza i zapytać czy Twoje objawy są normalne.

Duphaston, który po znajomości bez recepty sprzedała Ci koleżanka to nic innego jak ..... leki hormonalne. Nie są to "pigułki szczęścia", które można kupić w osiedlowym spożywczaku ale LEKI! Nie bez kozery dostępne są tylko na receptę. Powinno się je brać wówczas, kiedy w organizmie brakuje progesteronu. Czy jesteś pewna, że u Ciebie właśnie z niedoborem progesteronu jest problem? Robiłaś badania? Wklep sobie w google hasełko "nadmiar progesteronu" (bo zdaje się to właśnie chcesz osiągnąć) i poczytaj. Jeśli bardzo pragniesz dziecka to najdłuższą drogą do niego jest rozregulowanie sobie układu hormonalnego.

Swoją drogą bardzo zastanawia mnie lekkomyślność w handlu hormonami w Twoim towarzystwie: Ty sprzedajesz leki hormonalne koleżance (ciekawe, czy koleżanka chce być królikiem doświadczalnym), koleżanka z apteki sprzedaje hormony Tobie. Hm..... bardzo ciekawe zjawisko.
tulla
podpisuję się pod postem Lidki - nie chcesz być czyimś królikiem doświadczalnym,a eksperymentujesz z lekami i bez z konsultacji z lekarzem podejmujesz decyzje dotyczące leczenia... gratuluję!
A tak przy okazji - wiesz jak stosować duphaston i kiedy (w TWOIM przypadku) masz go brać?
żabol22
CYTAT(żabol22 @ sob, 17 lis 2007 - 19:16) *
Witam!!!

Ja co prawda dopiero zaczynam starac się o dzidzie ale mam jakieś przkonanie ze musze brać leki. Mam okres nieregularny robiłam badania prolaktyny, tarczycy- nic nie wykazało. Lekarz nie jest w stanie powiedziec mi co jest przyczyną moich nieregularnych cyklów. Mowił ze mam nadżerke i chce mi ja usunąć za 300 zł.
Poszłam do innego lekarza i stwierdził że owszem nadżerka jest a cykle nieregularne wyregulujemy antykoncepcją. Nie jestem zwolenniczką tych tabletek ale zaufałam mu szybko. Zapisał mi HARMONET jedno opakowanie 30 zł zapisał mi 2. Po pierwszym opakowaniu ( którego nie dokończyłam) po 15 dniach brania dostałam okres 21.gif Tak szybko jak mu zaufałam to szybko w niego zwatpiłam.Przestałam je brać. Mało tego sprzedałam drugie opakowanie kolezance i równiez dostała okres po 10 dniach. Szok ??? Co to sa za tabletki????

Nie chce być juz zadnym królikiem doświadczalnym!!

Teraz zaczynam brać DUPHASTON. Spróbuje przez 3 miesiace zobacze co będzie po nich. Tymbardziej ze kiedys już lekarz zapisał mi te leki a ja to zlekcewarzyłam bo nie było mnie na nie stać -nie pracowałam w tym czasie.A jak wiadomo kosztują 30 zł

Teraz czekam na 16 cykl i zaczynam działać razem z wami!!!!!!!!!!!!!!!!



Moze zle napisalam, ale Duphaston zapisał mi lekarz. Kazał brac przez 3 miesiace od 16-25 dnia cyklu. Jak pierwsz raz przyjmowałam lek brałam go przez miesiac i przestalam bo był drogi- dalszej recepty nie wykupiłam. Teraz natomiast wiem ze stac mnie na niego i podjelam druga probe.

No a jezeli chodzi o kolezanke to po 2 miesiacach miał z Francji przyjechac jej maz i miała w tym czasie dostac okres. Mowilam jej o swoich dolegliwosciach jakie wystpiło w czasie ich brania i sama o tym zadecydowała ze chce te tabletki - takze jej nie zmuszałam do niczego
julchen27
Witam dziewczyny icon_smile.gif ! Tak na wstepie chcialam sie pochwalic ze nareszcie nam sie udalo! Jestem w ciazy i to juz 2 miesiac 3 tydzien! Jestem strasznie szczesliwa a naprawde stracilam juz nadzieje...
Niech wszyscy mowia co chca ale ja wiem po prostu to tylko blokada psychiczna! W listopadzie tamtego roku mialam strasznie duzo pracy,dosc pozno wracalam do domu i naprawde nie mialam czasu na nic a tym bardziej na meza 03.gif Tym bardziej zaplanowalismy super wypad na sylwestra w gory i zdecydowalismy ze te "ciezkie starania " przekladamy po nowym roku! Nawet nie macie pojecia jaki byl to dla mnie szok gdy zobaczylam II kreski! Takze zycze wszystkim starajacym sie nie poddawac i naprawde wierzyc ze sie uda! POWODZENIA i POZDRAWIAM cieplutko wszystkie starajace sie! przytul.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.