To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nocleg w okolicach Zakopanego

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
katkasia
Chciałabym się wybrać w jakieś ciche miejsce w okolicach Zakopanego. Może być w samym Zakopcu, na uboczu albo gdzieś w pobliżu Zakopanego.
Czy możecie polecić jakiś sympatyczny pensjonat z wyżywieniem?
justin
wyciągam,
może ktoś poleci jakis dobry adres.
Tak, żebym z dziecmi mogła wyskoczyć na 4 dni.
Interesuje mnie nie samo Zakopane, ale oklice, np. Kościelisko.
mazia
Justin piszę tutaj bo ja ciemna jestem i nie umiem odpowiadać na prv.
Tam gdzie ja byłam a było 2 lata temu - warunki były fajne. za pierwszym razem trafiłam na 2 pokoje i łazienką tuż przy pokoju tylko do naszej dyspozycji. Ale następnym razem był juz pokoik z łazienką w środku. Oczywiście pokoje z pełnym wyposażeniem.
tam byliśmy do właścicielka przygotowywała do zamieszkania kolejnych kilka pokoików z łazienkami wiec faktycznie to nie wiem jakie teraz sa warunki-my byliśmy zadowoleni. Na dole była jadalnia z pełnym wyposażeniem (poza kuchenką-ale zawsze w razie potrzeby można było korzyustać z kuchenki czy mikrofali gospodyni). Mozna było zamówić sobie posiłki na miejscu- kilka razy kilka razy skorzystaliśmy z oferty-przepyszne jedzonko w góóóralskich porcjach!
jedynym mankamentem niestety to to że wówczas nie było tam placu zabaw dla dzieci-tzn. były 2 - wczorajszej że tak powiem świeżości hustawki i tyle. mam nadzieję, że teraz jest tam chociażby jakaś piaskownica.
Na posesji (poniżej domu) był punkt gastronomiczny (chyba należący do właścicielki) w którym możnabyło kupić m.in piwo, frytki itp, itd. My naprawde byliśmy zadowoleni chociaż przyznam, że ja nie przepadam za górami. Acha-wystarczyło opuścić posesję i był przystanek gdzie zatrzymywały się busy m.in, do Zakopca. W pobliżu 2 sklepy dobrze wyposażone, kosciół ...
Niestety gdzieś przepadła mi wizytówka-ale poszukam-moze znajdę i podam namiary.
mazia
O ile dobrze pamietam to chyba bedzie to:

Wynajem Pokoi Bukowska-Tyrała Anna
Kościelisko, Nędzy-Kubińca 110
telefony: 018 2070317

ale to sciagnełam z internetu a tam nie ma zdjęć więc nie jestem pewna. upewnię się i dam znać.
moko.
W Nędzówce kilka domów od adresu, który podała mazia mam znjomą u której od wielu lat spędzamy urlopy i weekendy. (namiary podam na pw) Ma wspaniały dom, tylko dla turystów, sama mieszka kilka domów obok, Pokoje są 2-3-4 osobowe z łazienkami, dom jest 3 piętrowy, na każdym piętrze ankes kuchenny (lodówka, czajnik, talerze i inne *****oły) na samym dole jest do dyspozycji gości kuchnia + jadalnia z kominkiem i trasem icon_smile.gif do dyspozycji gości jest ogórd, ale nie ma nia nim żadnych atrkacji dla dzieci, poza owieczkami pasacymi się icon_wink.gif
justin
bardzo Wam dziękuję
mazia
Justin i gdzie w końcu się wybierasz? dzwoniłaś pod nr który podałam?
justin
mazia, nie.
Dziekuje bardzo za namiary, ale w końcu zdecydowalismy sie na Willę Jodła w Zakopanem.
Pusiak
polecam kwatery u pani Gieni w Białce Tatrzańskiej, sami tam jeździmy, blisko rzeka...pokoje z łazienkami za cenę 20 zł, obiad przepyszny aż się nie przeje.
jak ktoś chciałby namiary to moge podać na prv;)
Agalu
Pusiak - mogłabyś mi podac namiary, o których piszesz, ja tez szukam coś na lato, a jak daleko od centrum Zakopanego?
domi
A ja poszukuję najlepiej w samym Zakopanym miejsca noclegowego gdzie są atrakcje dla dziecka na miejscu typu: plac zabaw, basenik, kucyki, przejażdzki, gril, ognisko a w razie niepogody placyk/salon zabaw pod dachem. Wprawdzie obstawiamy wyprawy w góry ale nie wiemy czy nasza 6-latka to wytrzyma i czy nie będzie jej sie nudzić. W necie znalazłam tylko 1 podobne miejsce w przyzwoitych cenach ale wolałabym miec możliwośc wyboru. Zna ktoś takie miejsce w Zakopanem lub najblizszych okolicach?
joana_m
I tu także proszę Pusiak - namiary na kwaterę
Marcin - dp
Ja byłem na miesiącu miodowym w Murzasichle - przy Zakopcu około 15min. jazdy autobusem podmiejskim. Badzo spokojna i cicha mieścinka ,znacznie taniej niz w Zakopcu a wszędzie blisko (oczywiście należy doliczyć dojazd autobusem bo samochodem to nie wiem czy się opłaca gdzieś parkować w Zakop.).
justin
możesz podać namiary na pw?
otik
Białka Tatrzańska jest swietna. niedaleko od Zakopanego a i bez tłumów turystów. ja zawsze tam jeżdżę. a pensjonat to "krywań", bardzo ładny, nowy i przyjazny. namiary znajdziesz w internecie, niestety nie wiem gdzie je mam.
green
Wyciągam wątek...
Wymagania mam więc od nich zacznę:
- koniecznie widok z pokoju na góry (mąż powiedział, ze to priorytet)
- pokój z łazienką i najlepiej choć małym aneksem kuchennym, no choćby z lodówką i czajnikiem i naczyniami,
- pokoje aby nie były to klitki ale takie, aby mały pędziwiatr miał gdzie sie pobawic w razie brzydkiej pogody (2 os dorosle + 2 dzieci)
- możliwosć wykupienia jedzenia na miejscu albo gdzieś baaardzo blisko
- plac zabaw przed budynkiem, albo chociaż zadbana trawka z piaskownicą
- nie musi to byc Zakopiec, mogą byc okolice (nawet lepiej aby to były okolice)

Macie jakieś sprawdzone miejsce?
Agalu
CYTAT(green @ Sun, 11 Apr 2010 - 11:31) *
Wyciągam wątek...
Wymagania mam więc od nich zacznę:
- koniecznie widok z pokoju na góry (mąż powiedział, ze to priorytet)
- pokój z łazienką i najlepiej choć małym aneksem kuchennym, no choćby z lodówką i czajnikiem i naczyniami,
- pokoje aby nie były to klitki ale takie, aby mały pędziwiatr miał gdzie sie pobawic w razie brzydkiej pogody (2 os dorosle + 2 dzieci)
- możliwosć wykupienia jedzenia na miejscu albo gdzieś baaardzo blisko
- plac zabaw przed budynkiem, albo chociaż zadbana trawka z piaskownicą
- nie musi to byc Zakopiec, mogą byc okolice (nawet lepiej aby to były okolice)

Macie jakieś sprawdzone miejsce?


ja w tym roku już 3 raz jadę do Gliczarowa Górnego
do Stasik Anieli, możesz nzaleść w google wpisując jej nazwisko

Gliczarów jest wysoko położony, blisko Zakopanego jakieś 15 minut samochodem, piękny widok na góry,które wydają się być bardzo blisko
tam jest poprostu przepięknie

plac zabaw maja przed budynkiem typu piaskownica, huśtwaka taka drewniana rodzinna, takie opony na sznurach dla większych dzieci ,podówjna taka huśtawka
nie duży ale da się pobawić a i jest jeszcze siatka też ppwieszona do gry

pokoje dość nowe, bardzo czyste i ładne, my w ubiegłtm roku mielismy aż 5 osobowy bo akurat nie mieli mniejszego wolnego i było mnóstwo miejsca;)ale w tym roku mamy juz zarezerwowane 3 osobwy pokój i myślę że będzie dość duży

kuchnia przestrzenna jest na dole, na dole jest również bilard

pobyt ze śniadaniem i biadokolajcją 50 zł osoba dorosła, 30 za Kacpra, tomek za darmo:)
jedzenia jest b,dużo i bardzo pyszne ,super super super:)
w pokojach łazienki
nie pamiętam czy jest czajnik w pokoju ale na dole budynku jest w pełni wyposażona kuchnia
green
Agalu, dzięki za opis icon_smile.gif Znalazłam w necie.
A nie mieliście problemów aby dotrzec do Zakopca zakopianką? Bo tego się obawiam, że codziennie będziemy stali w korkach na zakopiance icon_sad.gif
Chyba, ze inną drogą docieraliscie do Zakopanego.
Agalu
CYTAT(green @ Mon, 12 Apr 2010 - 09:43) *
Agalu, dzięki za opis icon_smile.gif Znalazłam w necie.
A nie mieliście problemów aby dotrzec do Zakopca zakopianką? Bo tego się obawiam, że codziennie będziemy stali w korkach na zakopiance icon_sad.gif
Chyba, ze inną drogą docieraliscie do Zakopanego.


noooo problemy były ,a jakże
w zeszłym roku bylismy w sierpniu i był kosmos
jest jeszcze droga przez Bukowinę Tatrzańską i nią często potem jeździliśmy ,zdecydowanie lepiej

jak byliśmy w maju 3 lata temu to było super bo pustki totalne na ulicach:)
anetadr
Nie, żebym Was zniechęcała, ale zdecydowanie odradzam Zakopane na majowy weekend. Byłam tylko raz i obiecałam sobie, że już nigdy się tam w tym czasie nie wybiorę. Dodam, że mieszkaliśmy nie w samym Zakopanem, ale w Kościelisku. Byliśmy tam 10 dni. W newralgicznych dniach (1-3 maja) miasto było po prostu zapchane. Jeden wielki korek, brak miejsc parkingowych, kolejka do bankomatu na dobrą godzinę stania, brak miejsca w restauracjach, a na szlakach tyle ludzi, że sobie deptali po piętach. Na szczęście w po tym szaleństwie ludzie się rozjechali, więc mieliśmy parę dni, żeby dojść od siebie i zobaczyć góry. Ale odechciało mi się Zakopanego na długo.

Aneta
moko.
Mi też odechciało się Zakopca w maju... o nie dziękuję, za korki, za tłumy, za hałas.
green
Anetadr, dlatego jedziemy pod koniec maja. Tez przerabiałam Zakopiec w długi majowy weekend - porażka totalna.
semi
taa, Zakopane w majowy weekend - nigdy więcej.Porażka. ALe dla mnie wogóle Zakopane w szczycie sezonu turystycznego to nieproozumienie. Byłam dwukrotnie latem-żal wogóle pisac. Te kolejki na Giewont, brud na szlakach, tłum ludzi, okropnie. Nie ma to jak maj(poza weekendem) i wrzesień/październik.
anetadr
Green, emi, zgadzam się z Wami. Zakopane tylko poza sezonem.

Aneta
Agalu
Green - jak jedziesz pod koniec maja to się o korki martwić nie musisz
byłam w Gliczarowie w maju 3 lata temu i bylo super puściutko i na szlakach i na drogach:)

jak chcesz to mogę ci jeszcze potem przesłać na priv zdjęcia z tego Gliczarowa, bo na samej stronie to mało widać
green
Agalu, to ja chętnie poproszę fotki: greenland@tlen.pl 02.gif
magda260877
green znalazłas cos interesujacego? ,tez mamy w planach jechac do zakopca za tydzień ale jak patrze co sie dzieje za oknem to nie wiem czy cos z tego bedzie 32.gif
olakinga
ja jeżdżę do Gliczarowa - mam tam fajną kwaterę sprawdzoną ( za małe pieniążki, fajne warunki), w tym roku też jedziemy - mam już rezerwację zrobioną icon_smile.gif , jak ktoś chce namiary to chętnie na priv prześlę....
green
Olakinga - poproszę na priv dane.
Magda - poki co wyjazd sie przesunął ale z tego co widzę za oknem to nawet i dobrze icon_rolleyes.gif
magda260877
ja poprosze icon_smile.gif na pw
no my jak tak dalej pojdzie tez bedziemy musieli przesunac icon_sad.gif a planujemy juz wyjazd od listopada i zawsze cos wypada icon_sad.gif ,ostatnio nam ospa pokrzyzowała plany 03.gif
olakinga
wysłałam Wam obu pw icon_smile.gif
pyzunia
Polecam cztery pory roku w kościelisku - www.czteryporyroku.pl. Ładnie, czysto i pyszne jedzenie. Pozdrawiam
jaAga*
A czy ktoś mógłby mi polecić domek (jeden duży) lub kilka mniejszych obok siebie w okolicach lub samym Zakopanym?
Moja siostra wymyśliła, że akurat od gór zacznie pokazywanie Polski rodzinie przyszłego (a wtedy już) męża.
Ma nas być ok 13-15 osób, no i standard dość wysoki by chcieli. Najważniejsze to żeby był plac zabaw i jakieś miejsce na grilla, i aneks kuchenny....dobrze jakby był basen (choć w górach to zbędny obiekt raczej).
Zna ktoś takie miejsce, może polecić. Może być na pw.
blaire
jaAga, mam takie miejsce, ale niestety BEZ placu zabaw i aneksu. To po prostu pensjonat, ale wysoki standard wykończenia. W każdym pokoju balkon, większość chyba pokoi z widokiem na Tatry. Pyszne jedzenie (również włoskie). W każdym pokoju łazienka. Miejsca mają chyba na 30-40 osób. W Gliczarowie Górnym icon_wink.gif .
blaire
Aha, z Gliczarowa masz 4 km do bukowiny, a w Bukowinie Termy. Równie dobrze można zjechać do Szaflar, to chyba z 6-8 km.
jaAga*
Daj namiar, popatrzymy icon_wink.gif.
trzkasienka
CYTAT(blaire @ Tue, 07 Sep 2010 - 14:01) *
jaAga, mam takie miejsce, ale niestety BEZ placu zabaw i aneksu. To po prostu pensjonat, ale wysoki standard wykończenia. W każdym pokoju balkon, większość chyba pokoi z widokiem na Tatry. Pyszne jedzenie (również włoskie). W każdym pokoju łazienka. Miejsca mają chyba na 30-40 osób. W Gliczarowie Górnym icon_wink.gif .


mogalbym Cie prosic o namiary na ten osrodek?
iza1982
musze tu sobie zrobić wpis, żeby nie zapomnieć...

stasinda w bukowinie (brak miejsc w czasie mojego urlopu, ale na pewno tam pojade kiedyś!) podobno śliczne miejsce, jest basen sauna, jaccuzi, ceny normalne
skalny brzeg w czarnej górze - coś nowego ale ładnie, sprawdzić, jak się będzie rozwijać, w tym roku 65/os z śniadaniem
sichlański dworek w murzasihlu - ładnie i dobre jedzenie

bede szukać dalej... może coś poradzicie, na kilka dni (para bez dzieci) zeby byl mily standard z klimatem w ustronnym miejscu, jakas sauna, rowerki by sie przydały
justin
CYTAT(olakinga @ Wed, 19 May 2010 - 11:06) *
ja jeżdżę do Gliczarowa - mam tam fajną kwaterę sprawdzoną ( za małe pieniążki, fajne warunki), w tym roku też jedziemy - mam już rezerwację zrobioną icon_smile.gif , jak ktoś chce namiary to chętnie na priv prześlę....



bardzo ładnie usmiecham się i prosze o namiary icon_smile.gif
green
Wracam do tematu - był ktoś w Górskiej Osadzie - Poronin, przy wjeździe do Murzasichla?
Na zdjęciach wygląda obłędnie i tak mi się zamarzyło, tylko czy faktycznie jest tak jak na zdjęciach hmmm...

Iza1982 - w Stasindzie w Bukowinie byłam w styczniu, fajny ośrodek, jedzenie biorąc pod uwagę zdanie 6 osób - średnie, ale bez tragedii, wszystko zależy kto czego oczekuje. Dla mnie było dobre, ale reszcie średnio podpasowało. Basen dodatkowo płatny, sauna też. Jest narciarnia, duża sala z tenisem stołowym, komputerami, piłkarzykami itp. Kilka dodatkowych sal w których można zorganizować imprezy mniejsze i większe. Akurat byłam z grupą zorganizowaną wiec super się to przydało. Właścicielka częstowała cytrynówką - qrcze ale dobra była, ale przepisu nie zdradziła. Pokoje małe ale czyste, baaardzo ciepłe. Czasami trzeba było spać przy otwartym oknie, bo nie dało się inaczej. O placach zabaw na zew. nic nie napiszę, bo byliśmy zimą. Ale jest dodatkowy budynek w którym organizowane są imprezy przy ognisku icon_smile.gif Podobno widok z okna super na góry - my przez tydzień mieliśmy mgły, nic nie było widać icon_sad.gif
rysa154
Iza byliśmy w sichlanskim dworku.pięknie i napewno tam wrócimy.wszystko mi t pasowało.jedzenie super i jadalnia z wyjściem na ogród więc jak dzieci zjadły wcześniej mu mogliśmy spokojnie dokończyć a oni szli sie bawić.i kawka na lwzaczku plus piękny widok.
green
W czerwcu 2011 byłam w Villi Toscana w Murzasichlu - przepiękne widoki z okna (ap. żółty i pomarańczowy oraz różowy, jadalnia - sprawdziłam osobiście). Fajne wnętrza - na stronie widać w jakim stylu są zrobione. Zupełnie coś innego niż w okolicy. Placu zabaw na zew. wtedy nie było, ale może teraz już jest, bo coś w planach mieli właściciele zrobić. Był kącik zabaw wewnątrz budynku, miejsce do poczytania i pogrania w gry planszowe, sala kinowa z fotelem do masażu. Kuchnia przepyszna - gotował Włoch, tiramisu i gnocchi śni mi się po nocach i drugiego takiego dobrego nigdzie nie jadłam. Miam. Desery zjadałam za siebie i dzieci (one nie są deserowe).
Minusy: mały parking, ap. żółty i pomarańczowy mają osobne wejście więc na obiady i śniadania trzeba było dzieciaki ubierać w cały ekwipunek aby przejść do jadali. Uciążliwe ale coś za coś. Bo z tych ap. było wyjście od razu na trawkę przed budynkiem więc wystarczyło otworzyć drzwi i dzieciaki mogły pobawić się na zew.
Kolejny minus - te dwa ap. są na parterze, wilgoć w pokojach była spora, woda skraplała się i wiecznie były mokre płytki na podłodze. Może to dlatego, że trafiliśmy w czerwcu na kiepską deszczową pogodę i temperatury mało przyjemne. W pokojach było nam na początku zimno, potem dogrzali troszkę.

A to widok z łóżka, tak, tak dokładnie z łóżka na którym spałam, potrafiłam obudzić się o 5 rano aby na góry popatrzeć przy wschodzie słoneczka, a wieczorem siedzieliśmy na zew. popijajac winko i upajaliśmy się widokami i zachodzącym słoneczkiem (jak nie padało akurat):


a tak było w ap. różowym:

a tu inne zdjęcia:
toscana 03
toscana 04
toscana 05
toscana 06
toscana 07
toscana 08
toscana 09
Krystian32
A tamtym roku bylismy na wakacjach w zakopanych. Udało nam się znaleźć [edit: moderacja]
Dużo ciekawych ofert jest w bazach hoteli. Poszukaj na necie,może coś znajdziesz.
green
Lubimy okolice Zakopca, więc w tym roku kolejny raz wróciliśmy w te okolice.

W styczniu byliśmy w Stasindzie w Bukowienie Tatrzańskiej, ale to był wyjazd zorganizowany więc nie będę opisywała - sama lokalizacja OK.

A w lipcu tego roku byliśmy w Chałupkach pod Giewontem w Murzasichlu.
Fajne miejsce. Nasz domek mieliśmy z widokiem na góry, domki wyposażone kapitalnie. W kuchni było wszystko oprócz zmywarki, ale mi to akurat nie przeszkadzało. Na plus zasługuje kominek - jak było w dzień 11 stopni (serio, serio, w połowie lipca taki "upał") to się dogrzewaliśmy ciepełkiem z kominka.
Łazienki bardzo fajne, czyściutkie. Generalnie cały domek czyściutki, pachnący. Można zaparkować przy samym domku, dzieciaki mogą pobawić się na trawce, pograć w siatkówkę, posiedzieć w piaskownicy. Jest grill na tarasie i miejsce do siedzenia, więc można jeść śniadanka na tarasie i patrzeć na panoramę tatr. Widok podobny jak w poście wyżej z Willi Toscana, bo to uliczkę dalej jest. Miejsce ciche (poza tym co opisałam w minusach), oddalone od głównej ulicy na tyle, że jej nie słychać. Fajne miejsce dla rodzin z dziećmi. Blisko 2 fajne knajpki z dobrym jedzeniem.

Minus tego miejsca:
- wyjazd z posesji jest taki, że nic nie widać (wysoki płot zasłaniał) i aby bezpiecznie wyjechać, wysiadałam z auta i mężowi mówiła, czy coś jedzie czy nie.
- w tym roku jest tam budowa kolejnych domków drewnianych, więc od 7:20 panowie dawali mi pod oknem piłami motorowymi wrrr.... nie dało się pospać :/

Jak znajdę chwilę to może wrzucę jakieś zdjęcie, ale to co na stronie www to w sumie to co tam faktycznie jest.
redylon
Hej ja ostatnio zawsze zatrzymuję się w jednym [edit: moderacja] icon_smile.gif Jest to świetne miejsce, bo nie jest tak bardzo drogie, a miejsce jest świetne. Pokoje piękne, obsługa niesamowita icon_smile.gif A okolica jest po prostu piękna. Idealne miejsce dla kobiet w ciąży takich jak ja icon_smile.gif
smerfetka75
[edit: moderacja]
Righteous
Faktycznie dziwne to polecanie bez polecania icon_razz.gif. Ja aktualnie szukam jakiegoś dobrego noclegu gdzie można się zatrzymać z maluszkami w okolicach Zakopanego, macie może coś do polecenia?
domi
Jeśli jeszcze aktualne, to mogę polecić w Zębie k/Zakopanego. Zainteresowana?
mawka
tym latem nocowaliśmy z Zakopanem, w hostelu Stara Polana. kamienica drewniana w stylu zakopiańskim, dobre śniadanko, blisko Krupówek.
gilly
W Zakopanem jest sporo apartamentów do wynajęcia:
https://www.sunandsnow.pl/pages_8_promocje-...ty-w-gorach.php

Jeśli sobie spojrzeć na ceny i przeliczyć koszt na pojedynczą osobę to wychodzi o wiele taniej niż hotel, a z wyglądu apartamenty takie mają standard o wiele lepszy niż prywatne kwatery.

Polecam równiez rezerwować nocleg wczesniej. Niektórzy twierdzą ,ze w Zakopanem jest sporo noclegów i mozna coś zabukować na szybko na miejscu. Sama jednak nie zaryzykowałabym tego jadąc z dzieckiem. Ta naprawdę nie wiecie gdzie traficie. Rezerwując nocleg wcześniej macie pewność, że coś już na Was czeka .
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.