To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Bebilon Pepti lepszy w smaku od nutramigen?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ula i Marcin
Mój syn już w szpitalu pił Bebilon ha, Pużniej w domu pił już Bebilon 1.Na początku wszystko było w porządku.Maciuś wypijał tyle ile było trzeba,kupki miał żółte o konsystencji
plastelin czyli takie jak być powinny. Niestety po pewnym czasie na jego buzi pojawiły sie czerwone krostki.Lekarz kazał zmienić mleko na nutramigen 1.Po zamianie mleka krostki zmieniły się w jedna skorupę na całej buzi.Lekarka przepisała maść na sterydach "Latikort" a po pięciu dniach zamieniła na krem "Lipobase" Buzia ładnie się wygoiła,niestety po jakimś czasie znowu zaczęły pojawiać się krostki na buzi a na przegubach raczek skóra zrobiła mu sie czerwona jak po oparzeniu.
Wogóle mamy problem z tym nutramigenem , bo nasz maciuś nie chce za bardzo go pić i ma po nim zielone kupki.Myślimy zeby zmienić to mleko na Bebilon pepti.
Co o tym sÄ…dzicie.Czy Bebilon pepti jest lepszy w smaku od Nutramigen?
Proszę pomóżcie
grzałka
na pewno mniej śmierdzi, więc pewnie w smaku też jest lepszy
moje dzieci piły bebilon pepti
Gruszka
Moja Emi tez wcina Pepti bez wahania. Nutramigenu nie znam, ale chyba w hierarchii śmierdzieli jest własnie gdzieś na pierwszym miejscu - a pepti nie tak bardzo icon_smile.gif
LilySnape
To samo co ^. Mój synek jest na Pepti, Nutramigenu nie znamy. Do tej pory wsuwał Pepti bez problemów (dobrych kilka miesiecy), teraz się buntuje icon_wink.gif Niemniej jednak objawy alergii mu ustąpiły, gdy pijał tylko Pepti icon_smile.gif
Ula i Marcin
Dziękujemy za pomoc.
A napiszcie proszę jeszcze co sadzicie o tych krostkach na buzi i zaczerwienieniach na przegubach rąk.Czy takie sa objawy skazy białkowej czy może być to coś innego?
Bo w sumie to nam lekarz nie stwierdził skazy na 100% i sami nie wiemy czy to na pewno jest skaza białkowa
LilySnape
U nas były problemy skórne na buzi (krostki, wysypka), za uszami czerwona, luszcząca się skora, szorstka skóra i krostki na tułowiu i lekarz powiedział, że to prawdopodobnie skaza białkowa (wtedy mały miał 1, 5 miesiąca i pijał NAN 1).

Jeśli to coś innego, to np. uczulenie na proszek albo może na coś nie związanego z jedzeniem, trudno mi powiedzieć... bo nie wiem czy np. w przypadku alergii na - powiedzmy - sierść jest wysypka na skorze.
Gruszka
Z tego co na forum zauważyłam, każdy dzieciak z podejrzeniem skazy ma inne objawy i nawet lekarzowi organoleptycznie trudno stwierdzić, czy to napewno to - a co dopiero przez neta icon_smile.gif chyba pewność zyskuje sie własnie przez wypróbowanie pepti czy innego mleka receptowego - jesli objawy ustapią, to znaczy że była alergia na białko icon_wink.gif u nas na przykład Emilka wysypana była na caluśkim ciele ZA WYJĄTKIEM przegubów, co ponoc jest znakiem rozpoznawczym skazy icon_smile.gif a po pepti jej zesżło, więc jednak białko icon_biggrin.gif
AniaEL
Kinga Pepti wcinała aż się jej uszy trzęsły, ale niestety nie pomogło. Teraz jest na amino. Smakowo jeszcze większe świństwo, ale ona sobie z tego nic nie robi.

U Młodej zawsze zaczyna się wysypką na prawej skroni, potem czoło, przeguby rąk i nogi. W najgorszym momencie zaczęły się jej robić rany w zgięciach. Teraz jest OK tylko szkoda, że amino jest takie drogie.
maultier
Moj syn pil nutramigen. Faktycznie smierdzi i jest niedobre ale mu to nie przeszkadzalo. Pepti niektore dzieci tez uczula (inny rodzaj bialek jest zhydrolizowany w pepti a inny w nutramigenie). Mozesz sprobowac pepti najpierw a jak by cos bylo nie tak to na nutramigen zawsze mozesz przejsc.
Cleo
Michasia piła Nutramigen baaardzo dlugo, a ja z trudem znosiłam przygotywawanie go -ten 'zapach'!!
WIdzę, żę Hanka chyba niestety tez jest alergiczką- naewt po odrobinie mleka z literkami HA juz ma policzki-cegły, krostki itd.
Czy Pepti jest tez na receptÄ™??
konto_usunięte
Cleo, pepti jest na receptÄ™.
jeśli wypisywany ze zniżką 50%-ok 9-11pln.
Cleo
dzięki! idę na szczepienia zaległe, to poprosze o receptę na to
adelada
Moja coreczka też byla na Nutramigenie, ale juz wszystko wrócilo do normy. zostalo mi 7 nowych puszek Nutramigenu 1 chetnie oddam jezeli ktoś bylby zaiteresowany podaje maila adelada@op.pl. mieszkam w okolicach Wisły.
kamila2409
mojej szwagierce lekarka wlasnie z bebilon pepti zmienila mleko na nutramigen ze wzgledu na wysypke na buzi(podobno skaza bilakowa i tak jak u Ciebie zadne masci nie pomagaja albo na krotka mete) Magda powiedziala ze nutramigen jest duzo bardziej gorzki w smaku. Moje dziecko pije bebilon pepti a wczesniej pilo bebilon pepti mct, no i ja uwazam ze zwykly pepti jest duzo slodszy i dlatego moja maja zaczela czesciej i wiecej i przede wszystkim chetniej jesc
dami10
Zdecydowanie nutramigen jest najgorszy w smaku i zapachu. Bebilon pepti jest wg mnie smaczniejszy i ten zapach tak nie odrzuca. Ale nutramigen jest silniejszym hydrolizatem toteż jest odpowiedniejszy dla dzieci uczulonych na laktozę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.