To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak się przygotować do nowego życia!!?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamakapselka
Witam Was serdecznie!
Mam pytanie czy przed kolejną planowaną ciążą powinnam brać jakieś tabletki. Poroniłam w lutym, mój Dzwoneczek wypadł cały ale zostałam wyłyżeczkowana ze względu na to że powiedziałam lekarzą że nie chce długo czekać na następną ciążę. Mój lekarz prowadzący zalecił 3 miesięczne oczekiwanie! Czyli coś o czerwcu wspomniał.Chciałabym sie przygotować do tego jak najlepiej i psychicznie i fizycznie. Teściowa mi za uchem brzęczy żebym brała kwas foliowy 21.gif a ja nie wiem czy wogóle coś i czy przed poczęciem powinnam jeszcze isc do lekarza żeby sobie tam obejrzał czy wszystko ok.
Pozatym nie wiem ale myślę że chyba nie trzeba tak długo czekać. 13.gif ja już o niczym innym nie myślę. Wszędzie widzę małe dzieci brzuszki przyszłych mam wózki, buciki, pieluszki.... ach mówie wam. Miałam już pierwszą miesiączkę, była jak wodospad i trwała 8 dni koszmar.Brzuszek już mnie opuścił bo jak zakładam moje ciążówki które były opięte to teraz są takie luźniutkie. Piersi zostały w większym rozmiarze niż normalnie ale mnie nie bolą.
I co o tym myślicie? Można już?I czy coś brać czy nie brać? Lekarza mojego nie pytam bo jest do wymiany. Nie zrobił mi USG na wizycie nie założył karty ciążowej, olał temat troszku 32.gif dlatego muszę poszukać kogoś nowego i mam już nawet jednego na oku icon_smile.gif .
Pozdrawiam i proszÄ™ o pomoc
muszka06
Witam. Na ogoł nie zgadzam się z teściowymi, ale w tym wypadku ma rację. Kwas foliowy koniecznie! Kiedyś oglądałam program, gdzie lekarz mowił, że każda kobieta w wieku produkcyjnym powinna brać kwas foliowy, bo nie wiadomo kiedy zajdzie w ciążę. Być może duphaston, ale tylko z polecenia lekarza. Wydaje mi się że wizyta u lekarza wskazana. Poza tym zdrowo się odżywiać. Jestem po trzech poronieniach, to coś nie coś wiem.
mamakapselka
Duphaston to lekarz mi powiedział że jak zajde to od razu dostanę tabletki.Staram sie zdrowo odżywiać nawet zaczęłam ćwiczyć żeby być w dobrzej kondycji.
A jeszcze jedno pytanie a'propos kwasu foliowego mam taki 15mg ale przeczytałam na ulotce że taka dawka jest za duża więc jaką dawkę sobie zaaplikować? icon_question.gif
Sabina
A ja myślę, że badania na hormony wypadało by zrobić i wymaz. Zrobiłabym też cytologię i morfologię.
Kwas koniecznie!!!!
Witaminki nie zaszkodzi. icon_smile.gif

Czytałam, że ważne żeby przed ciążą nie brać za silnych leków. Nawet Nurofen odradzają bardzo. Tymianek.
Gdzieś na początku mojego wątku dawałam linka do tego artykułu z www.poronienia nie pamiętam dokładnego adresu.

Powodzenia!
muszka06
O ile dobrze pamiętam to kwas 0,4 jedna tabletka dziennie. W aptece powinni wiedzieć.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.