To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

KWIETNIOWE MALUCHY

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
dorota.N
Kwietniowe mamusie piszcie 08.gif

pychu198301.04-synkaRafała

mamuniasynunia04.04-synkaPiotrusia
Dorota04.04-Synka Olivera

Helena 04.04-Synka Eliasa

Struś 04.04-Synka Dawidka

Poca 07.04 -Synka Mateusza

Anuś 07.04-Synka Michałka

żaba 11.04-Córeczka Ania

joannab16 - 14.04-Synka Adasia

Zuzita 16.04-Synka Michałka

AnnieLo 18.04-Synka Massimiliano

miska360 21.04-synka Adasia

Asija 29.04-bliżniaki chłopcy Dominik i Tomasz

Mamusiaa Adasiaa -30.04-synek Adaś

Olatola -30.04-córeczka Julcia
dorota.N
Wiem że jest nas mało ale jak weżniemy sie w garść to mam nadzieje że temat nam sie ruszy icon_cool.gif

Powodzenia wszystkim oczekującym nadal kwietniówkom mam nadzieje że porody będa bezbolesne przytul.gif
netty5
Nooooo witamy nowy watek. Kwietniowki zapraszamy!!!! icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
netty5
I kciukasy za jeszcze nierozpakowane.&&&&&&&&&&&&&
dorota.N
No zobaczymy jak nam wątek bedzie sie krecił impreza.gif troche nas mało ale zapraszamy mamusie z jakiego kolwiek miesiąca aby podzieliły sie z nami swoimi doświadczeniami.

mamy nadzieje że jakas dziewucha nam sie pojawi bo zapowiada sie miesiąc chłopaków! blagam.gif
wenua
Serdeczne gratulacje dla wszystkich kwietniowych mamus. Niech wam pociechy zdrowo rosna.

P.S. Kciuki za nierozpakowane!
.Angel
Narazie sami kwietniowi rozbójnicy icon_wink.gif ale za to jak się dziewuszka pojawi to jaki wybór kawalerów będzie miała 03.gif 03.gif 04.gif
Mućka
no to gratulacje dla rozpakowanych i 3 mam kciukasy za szybkie i bezbolesne rozpakowanie się pozostałych kwietnióweczek icon_smile.gif

w razie pytań zapraszam na marcówki - tak po sąsiedzku 06.gif
shira
wielkie gratulacje dla rozpakowanych mamusiek i kciukasy
za dwupaki icon_smile.gificon_smile.gif
dorota.N
poprosimy o trzymanie kciuków za Helenke i jej maleństwo,mały Elias nie czuje sie za dobrze i nie moze wrócic do domu. 13.gif 32.gif
ewon
trzymam bardzo mocno&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& bedzie dobrze:)
andzia30
Ja również trzymam mocno kciukasy za małego Eliasa!

Gratuluję pociech rozpakowanym mamusiom i życzę szybkiego rozdwojenia pozostałym kwietnióweczkom!
struś
hej Dziewczyny no i Wasze dzieciaki
Nie wiem za bardzo co napisać.mam chwilkę wolnego bo dzisiaj Dawidek jakos spać nie umie i co pół godzinki się budzi ale mam nadzieję że teraz juz bedzie spał, a jak zaśnie to śpi nawet 5 godzin. No ale co mu się dziwić jak napije się mleczka od mamusi a potem jeszcze buteleczkę z Bebikiem dostanie icon_smile.gif)
Wczoraj go ważyliśmy i ważył w ubraniu 5200g. gdzie jak go wypisywali ze szpitala to miał niecałe 4700.
tak ogólnie mamy się dobrze, jedynie trochę zmęczona jestem no i problemy z Julką mamy tzn chyba zazdrosna jest i chce być cały czas w centrum uwagi więc kombinuje jak nie wiem, no ale to jakoś trzeba przejść i niby za jakiś czas ma się to unormować.
co do porodu to nie bede za bardzo się wypowiadać bo chciałabym już o tym zapomnieć, bo jak sobie pomyślę jak czułam jak mnie rozrywa to już słabo mi się robi.
a dzień przed porodem miałam USG robione i lekarz powiedział że dziecko bedzie takie w sam raz czyli jakieś 3900, no to sobie pomyślałam że dam radę bo julka miała 3800. ale już podczas porodu tzn już podczas skurczy partych wiedziałam że jest coś nie tak bo lekarz nawet przyszedł i jeszcze jedna położna i właściwie lekarz mi na brzuchu leżał żeby małego wypchać bo ja już sił nie miałam. a jak się już urodził to pielęgniarki i położne licytowały się ile Dawidek waży i maksymalna waga była 4500 a jak go zważyły to mi gratulowały że urodził;am takie duże dziecko normalnie a ważył 5130. przy takiej wadze robią już cesarkę ale tutaj nikt nie wiedział że bedzie taki duży.
potem już na oddziale gdzie leżałam z małym przychodzły pielegniarki bo to sensacja była że taki duży. i tylko mówiły że to Cud Boży że jest cały i zdrowy.
i to by była moja opowieść, a pokarm dostałam dopiero w niedzielę i do dzisiaj chyba nie ma go za wiele, no ale jakoś sobie damy radę.

A kiedy wybieracie sie na pierwszy spacer z maluszkami?
Miłego popołudnia życzę
annjur
Struś GRATULUJĘ Ci z całego serca. Jak przeczytałam, że Twój Dawidek miał 65 cm i ważył 5130g to normalnie mi oczy wyszły na wierzch 08.gif Nic tylko powinnaś być dumna że dałaś radę, ja Cię podziwiam !!!

Dorotko raczej nie można pic napoi gazowanych, jezeli masz ochotę to napij sie wody minerlanej ale niegazowanej. TAki urok karmienia piersią, trzeba sobie co niektórych produktów domówić 29.gif
dorota.N
Struś gratuluje wielkiego chłopaka i jestem pełna podziwu za twoją wytrwałość podczas porodu.Co do spacerków u nas taka piękna pogoda że już na jednym krótkim spacerku byliśmy ale takim szybkim tylko do sklepu.Oliver spał cały czas, tylko w samochodzie mu sie cyca zachciało.

Ja miałam cesarke po dwóch dniach wywoływania ,byłam taka zmęczona ,że pod sam koniec już mi niezależało wogle czy zrobią mi cesarke czy nie.Mały miał zle ułożona główke i przez kroplówke jak próbowałam pchac to mu ciśni=enie spadało.więc cieli mnie.Oliver jest zdrowy i to najwazniejsze.ważył 3714 więc był normalny co do wielkosci-ale jak mi powiedzieli miałam pełne rozwarcie zatem mam szanse na normalny poród następnym razem.

Dzisiaj mielismy wizyte położnej i mały przybrał na wadze co bardzo mnie cieszy.Je różnie czasami co 2godz.czasami co 1-ną.Raz pocyca przez 15 minut a czasami przez przez pół godzinki.Ma lekko zagiety jezyczek ale jak mi powiedziano to da sie skorygowac.Zapytam sie swojego lekarza bo czasami zle łapie mi sutki-co odbija mi sie pózniej niewielkim bólem.Ma tylko chore oczko troche mu ropieje ,napewno sie zadrapał przez sen.Ale smarujemy mu je moim mlekiem i juz lepiej wygląda mam nadzieje że mu pomoże.

aniu tak tez myslałam z tymi gazowanymi napojami 08.gif a taką miałam ochote...uroki karmienia hihi
szantrapa
Dziewczynki serdecznie Was pozdrawiam i gratuluję. Kwietniówki są super, wiem co mówię bo moja ma już dwa latka i jeden dzień icon_biggrin.gif. Zobaczycie jak szybko zleci i Wasze też będą takie duze icon_biggrin.gif
netty5
STRUS no no no...szacuneczek kobitko. Moje dzieci razem wazyly 5 kg. a tu u ciebie taki chlop jak dab.I jeszcze naturalnie go wypchalas...no jestem pod wrazeniem. icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
netty5
Co do gazowanych napoji to nie powinno sie bo jest w nich pelno chemii. Ale mineralna owszem. Polecam muszynianke bo jest lekko gazowana wiec mniejsze prawdopodobienstwo kolki u dziecka.Jak mi sie chce czegos gazowanego ale nie wody to pije Karmi, nie kazdy lubi ale ja polubilam-jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. 08.gif
dorota.N
ciekawa jestem co tam u naszej Hellenki?mam nadzieje że stan małego Eliasa sie poprawia i juz wiedzą co mu dolega. 13.gif
dorota.N
Mamy nowego chłopaka w kwietniówkach-JOANNAB -Urodziła 14/04 małego Adasia

zapowiada sie miesiąc chłopaków 06.gif jakos dziewczyny nam sie nie pokazują 02.gif
anuś
Jeśli chodzi o spacerki to wychodzimy z domu już od poniedziałku. Nie zostawię Michałka samego w domu a muszę odebrać córę ze szkoły.

A co jecie? Trzymacie jakąs dietę czy wsuwacie wszystko jak leci? Ja na razie ograniczam się ale nie wiem jak długo będzie mi się chciało 08.gif Chwilowo nie czuję potrzeby objadania się się niezdrowymi rzeczami, raczej mam fazę na kajzerki z masłem, sok jabłkowy itp.

No i się Michaś obudził.... pa
dorota.N
Struś moja dieta też jak narazie uboga 13.gif staram sie jeść lekko strawne rzeczy i w małych ilościach.A mam takie zachcianki że głowa mała,ciągnie mnie do napoi gazowanych i soków które musze se odmawiać niestety.Mały spi mi dobrze w ciągu dnia ale nocami mi dogrywa.chyba tak specjalnie,bo nawet jak był w brzuchu to kopał bardziej wieczorami niż za dnia.Ale cyca se regularnie jak mu sie podoba i przybiera na wadze co cieszy nas bardzo. 02.gif
na spacerkach dwóch krótkich byliśmy-przeważnie w supermarkiecie i w odwiedzinach u znajomej.jazda samochodem najbardziej mu sie podoba.juz doczekać sie lata nie możemy gdy spacerki bedą bardziej regularne no i wózek w końcu wytestujemy.

pozdrawiam serdecznie.
struś
hej
mam chwilkę wolnego więc coś napiszę.
Zmeczoa jestem na maxa, ale jakoś trzeba to przejść. Dawidek w nocy mi fajnie śpi, tzn 1-2 razy się obudzi i napije się i idzie spać. ale wieczorem żeby zasnął to trzeba się trochę nameczyć. chociaż wczoraj bez problemu już o 21 spał, ale za to poprzednie dwa wieczory to była katastrofa. od 21-23 jeden wielki płacz i nic nie pomagało, może miał kolkę, może ja coś zjadłam i mu to niespasowało, nie wiem, ale jedno wiem napewno że nie powinnam nic jeść , bo przynajmniej mały jest spokojny.
Co do spacerków to byłam we środę u moich rodziców, ale to samochodem więc mały zasnął i potem jeszcze 3 godziny w pokoju spał, więc miałam trochę wolnego.
A z Julką chyba coraz lepiej, ale to zobaczymy jak bedzie dalej bo moze to tylko chwilowe.
To by było chyba na tyle.
A nie wiecie co u Helenki?
Mili84
struś -podziwiam cie i gratuluje takiego wielkiego chłopa urodzic resztkami icon_smile.gif sn Ja urodziłam 5 kg bobasa i tak jak dawidek był w centrum zainteresowania personelu icon_smile.gif Miałam cc bo nawet główka mego wielkoluda nie mogła wstawic sie w kanał rodny.Teraz Mój mały wielkoludem ma 14 m-cy i wazy 14,5-15kg icon_smile.gif
Dużo sił i mocnego Kręgosłuopa

Gratulacje dla wszytskich kwietniówek i ich dzieciaczków
dorota.N
Podziwiam was dziewczyny z takimi dużymi chłopakami dałyście sobie rade 10.gif

I melduje PIERWSZĄ PANNIENKE W KWIETNIÓWKACH-Ania urodziła sie 11/04 i ważyła 3280g. brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif
AnnieLo
Witajcie KWIETNIOWKI!
I ja sie do Was zapisze, chociaz mialam zostac Majowka, jednak Maxowi bylo spieszno i urodzil sie 18stego kwietnia! icon_smile.gif Bede tez oczywiscie Majowka, ot, chyba taka moja dola pisac na dwoch watkach (tak samo bylo, gdy zapisalam sie na PAZDZIERNIK 2006, a Leo urodzil sie w LISTOPADZIE hehe). Takie figle widocznie plataja mi moi synkowie.
Massimiliano urodzil sie 18 kwietnia, dokladnie o 9:57 rano, w niecalym 37 tygodniu, wazyl 3240 i mierzyl 51 cm.
Napisze wiecej niedlugo, bo teraz obowiazki wzywaja. icon_smile.gif
Pozdrowienia dla wszytskich.
dorota.N
witamy cie serdecznie AnnieLo!!!W sumie fajnie sie składa że u nas też bedziesz pisać-bo nas troche mało. 08.gif gratuluje ci synka brawo_bis.gif wychodzi na to że doczekać sie nie mógł z tym wyjściem na świat jak mój -spieszno mu było 2 tygodnie. 11.gif

I chciałabym donieść że Helenka i Elias już są w domciu i czują sie dobrze(lekarze nadal nie wiedzą co mu dolegało).
Stawiam soczek za mamusie i Eliasa!! impreza.gif pijak.gif impreza.gif pijak.gif
AnnieLo
Dziewczyny, czy wasze dzieci tez tak spia, ze az trudno im ssac? Juz nie wiem jak go wybudzac zeby ssal efektywniej. Hm, a moze mu to wystarcza? A ile razy dziennie robia kupki wasze dzieci i ile razy pieluszki zmieniacie (na dobe)? Nie wiem czy to sie tak samo liczy jak jest troche wczesniak, hm?! U nas sa 4 pampersy okolo, musze jeszcze policzyc, a kupka raz na dobe.
dorota.N
AnnieLo mój też przeważnie przysypia przy karmieniu.Budze go lekko drapiąc go w ucho jak poje krótko,tak 10 min,i je dalej.Albo masuje jego rączki lub nóżki. Przeważnie jada 20-30min,ale to mu w zupełności starcza,bo na wadze przybiera super.Moja położna mówiła by nie porównywać sie z innymi mamusiami bo wiele zależy od tego także jak ci mleko wypływa.A pozatym mój jak miał 6 dni to też jadł i robił kupke jak mu sie podobało.Nie martw sie już niedługo twój mały Max zdobedzie takich nawyków że tylko bedziesz się z niego śmiała.Mój zanim załapie to najpierw gawoży do cyca i podgryza go zanim zassie sie na nim na dobre.
Co do kupek to robił ze dwie jak miał 6 dni.Jak już kupka nabrała żółtego koloru zaczeła się także pokazywać REGÓLARNIEJ.Teraz mam od5-do 7 kupek dziennie.Czasami pożądnych czasami tylko małe *****zioszki z kupką.
AnnieLo
U nas juz lepiej - kupki pojawily sie dwie na dzien, HURRA! icon_biggrin.gif

Dziewczyny, a ile Was tu jest wlasciwie KWIETNIOWYCH? Bo jak naprawde malutko (kiedys sie taki pomysl przewinal) moze bysmy polaczyli watki kwietniowo- majowy, to bylby wiekszy ruch i wiecej do popisania - poczytania. Co Wy na to, moze jakos w przyszlosci? icon_smile.gif
AnnieLo
Dziewczyny a kiedy zaczely sie u Was KOLKI (o ile zaczely)? Co zle wplywa na wasze dzieci, czyli mam na mysli pokarm, kurcze, cos sie zle dzisiaj wyslawiam icon_wink.gif jak CO zjecie to zaczynaja miec kolke maluszki. Nie wiem czy moge jesc, bo mi mama z Polski przywiozla MLEKO NIEBIESKIE icon_wink.gif i zrobilysmy wafla, hehe, ale nie wiem czy nie zaszkodzi Maxowi. Hm!?
iff
bosz Anus dzioucha wielkie gratulacje! zeby duzy rosl i zdrowy!
ps. kurcze to juz nie Adas ? icon_wink.gif
ucalowania w pietke icon_biggrin.gif
helena86
no hej dziewczyny u nas juz wszystko dobrze jestesmy w domu spacerujemy codziennie bo cieplutko u nas jest ale i tak nie dlugo tak pol godzinki wystarcza maly juz wazy 4 kilo a przy porodzie 3190 wiec juz duzo przytyl ja mam duzo mleka polozna mowi ze starczylo by dla blizniakow 08.gif maluszek je co 2 godz. a w nocy tylo 2 razy i zasypia wiec noc jest spokojna mial troche kolki ale zmienilam napoje i juz jest lepiej 03.gif w dzien nie spi juz duzo wielkie niebieski oczy ogladaja swiat 08.gif idziemy zaraz znowu na spacerek jak jest na dworze to szybko zasypia czasem ubieram go i wychodze tylko na balkon i tez sobie w siedzonku zasypia a wiec wszystko jest wspaniale pozdrawiam i dziekuje ze o nas myslalyscie w ciezkich dla nas dniach
helena86
hej dziewczyny ktora z was zrobilaby pierwsza strone gdzie sie wszystkie juz urodzone dziaciaki by wypisalo no i ile wazyly itp. bo ja juz sie pogubilam kto co urodzil itp. no wiem tylko ze tylko jedna dziwczynka hehe
Mućka

Struś wszystkiego naj z okazji urodzinek 06.gif 06.gif

No to pijemy
helena86


helena86


moj kochany syn Elias
dorota.N
helenka super ten twój mały Elias!Co do pierwszej strony-to próbowałam powstawiać nasze suwaczki z kwietnia-ale albo jestem nie rozgarnieta albo taka moja dola z tym komputerem i nie dałam rady.Jeśli któraś jest chętna i wie jak je powstawiać to zapraszam z całego serca.


[Dziewczyny, a ile Was tu jest wlasciwie KWIETNIOWYCH? Bo jak naprawde malutko (kiedys sie taki pomysl przewinal) moze bysmy polaczyli watki kwietniowo- majowy, to bylby wiekszy ruch i wiecej do popisania - poczytania. Co Wy na to, moze jakos w przyszlosci? icon_smile.gif
[/quote]możemy też skorzystać z propozycji AnnieLo i przyłaczyc sie do majówek zawsze bedzie nas wiecej.jeśli jesteście za?
anuś
Helena - śliczny synuś icon_smile.gif

AnnieLo - mój Michaś niestety miewa kolki, na szczęście jak juz porządnie 'beknie' to jest lepiej. Łyka dużo powietrza przy jedzeniu i wieczorami go brzunio boli. A zaczęło się jak miał 2 tygodnie czyli tydzień temu.

Michałek jest bardzo łakomy 08.gif wcina tak, że aż mu się uszka trzęsą ale też szybko i ładnie przybiera na wadze. Waży tez ponad 4 kg a wychodząc ze szpitala ważył 2990. Ogólnie jest super, coraz fajniej patrzy na nas, chyba polubił spacerki icon_smile.gif W samochodzie jest średnio zadowolony.

Iff - dzięki babiszonie. Odezwałabyś się choć na gg. Na grudniowych były fotki, widziałaś ? icon_smile.gif Jednak Michaś 06.gif
netty5
No widze ze wy tez macie blizniaki. Coraz nas wiecej.
ASIJA gratulacje od mamy blizniat.
helena86
O widze ze juz tydzien tutaj nikogo nie bylo wszystkie mamy co do roboty 08.gif pozdrawiam
dorota.N
Jesteśmy jesteśmy icon_cool.gif mamy taką piękną pogode ,że z Oliverem całe dnie na patio spędzamy.Mały tak mi ładnie sypia po dawce świeżego powietrza. 04.gif

Wstawiłabym wam zdjęcie ale nie mam zielonego pojęcia jak. icon_redface.gif

A jak tam wam mamuśie dni mijają z waszymi maleństwami?

Helenko jak tam twój Elias sie teraz czuje?Na zdjęciach wygląda słodko-a jaki blondynek z niego aniolek.gif
helena86
Dorota u nas wszystko dobrze maly tez dobrze sie czuje ,ja tez z malym ciagle na dworze bo tak cieplutko jest. zdjec tez nie umialam wstawiac ale na pierwszej stronie marcowek jest opisane krok po kroku jak sie fotki wstawia mam nadzieje ze ci sie uda i czekam na fotki oczywiscie!!! 08.gif
zuzita
No słabiutko nam się wątek rozwija, wrzucam mojego Michała icon_smile.gif

dorota.N
no SUPER 04.gif ta Michałka poza!!!





A to mój kochany Oliver - dzisiaj relax na słoneczku 11.gif

helenka dzieki za pomoc w stawianiu zdjęć.
anuś
Zuzita - fajny Michał - jaki wyluzowany 03.gif

Dorota - ależ czuprynę ma Twój Olivier!!! Oszałamiającą!

Mój Michaś wczoraj skoćzył miesiąc. Żarłok przytył ponad 2kg w ciągu miesiąca 37.gif Waży już ponad 5kg a mi ręce zaczynają usychać 06.gif Dobrze, że urodził się wmiarę mały 08.gif Poza tym jest coraz bardziej kontaktowy, lubi leżeć na macie, gadać (guuu), oglądać świat. Polubił nawet spacery i śpi ładnie w wózku. Poza tym niestety męczą go kolki, bo je łapczywie i łyka dużo powietrza. Noce różne, raz śpi, raz płacze. Ale i tak jest kochany icon_smile.gif Pyzulek mój słodki icon_smile.gif
dorota.N
Anuś 2kg mówisz?naprawde żarłok 03.gif
mój Oliverek karmie piersią przybiera tak po 300gram na tydzień.Też zaczyna mieć czasami kolki bo je łapczywie szczególnie teraz gdy jest tak GORĄCO...uff uff pocyca przez 15 minut i na tyle diabel.gif popija sobie w ciągu dnia,ale za to jak się dopadnie wieczorem to aż mu mleko nosem cieknie pijak.gifw nocy tylko co 2-3 godz.sie budzi na karmienie a tak to sypia dosyć ładnie.Tylko mój mózg myśli że budzi sie co 5 min.hihi

Jak tam wam nocki mijają?

Anuś zdjęcia poprosimy 06.gif

a co do czupryny to moja położna mówiła że jak miałam dużo zgagi jak byłam w ciąży to znaczy że bobas bedzie miał dużo włosków-jak widać cierpiałam duże zgzgi 37.gif
netty5
ANUS moj Kubus tez w pierwszym miesiacu przytyl 2 kilo. Ale na szczescie pozniej przystopowal i juz wolniej rosnie. 08.gif
AnnieLo
Moj tez zaczyna tyc, widac to "na oko" i w rekach tez czuc. Coraz dluuuuzej tez swiat obserwuje, obserwator maly. Lypie slipiami. tylko dalej ma to jedno oczko zaropiale, masuje mu je w kaciku, ale jest mniej niz bylo na poczatku. W nocy tez sie budzi co3 godziny, a ja sie odzwyczailam, tak sie fajnie przesypialo cale nocki, no ale nic, jeszcze z 4 miesiace, jak zacznie jesc kaszki to bedzie dluzej spal. 08.gif
netty5
ANNIELO jeszcze 4 mies.? Moje jadly juz pod koniec 3 mies.Dawalam na noc i spaly do rana. Rzadnych wysypek ani kolek nie mialy za to smacznie spaly.Teraz dostaja od jakiegos czasu specjalna kaszke na sen z meliska. Dla nas rewelacja. Ja juz sie wysypiam i to przy dwojce. 08.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.