To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

który szpital w Kielcach

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

bejbej
Witam własnie sie przeprowadziłam do Kielc na stałe...tak sie skłąda ze nie mam tu ani lekarza ani wybranego szpitala a za około 7 dni będe miała powód icon_wink.gif by takowy odwiedzić. Znalazłam to forum,,,,i mam nadzieję ze mi pomorzecie zdecydować sie ...gdzie najlepiej sie udać.

Dzięki


sdw
Bejbej, w Kielcach nie ma "gdzie najlepiej". Kazdy ze szpitali ma swoje dobre i słabe strony. Dla mnie odpada Czarnów. Kosciuszki znam tylko z opowiadań, pół na pół - chwalebnych i wręcz przeciwnie. Prostą znam z autopsji, i gdybym jeszcze raz miała trafić na porodówke to tylko tam. Ale wiem, kogo moge do siebie dopuścić a na kogo warczeć. Jeśli więc jeszcze nie urodziłaś to idź do dr. Grelewskiego, przyjmuje na Padrewskiego, i zaklep go sobie na poród. Ewentualnie bierz porodówkę rodzinną.
oliweczkas
Ja mam jak najlepsze zdanie o Wojewódzkim Szpitalu. Rodziłam tam i było ok.
sdw
Oliweczko, są takie, które tam rodziły i nie było ok.
MagduÅ›
Racja nikt Ci nie doradzi bo każdy ma jakąś tam subiektywną opinię.
Ja np. szpitalem na Czarnowie byłam zachwycona, a rodziłam tam dwójkę w tym jedno w trybie pilnym i z zagrożeniem życia (mojego i dziecka). Było ok.
I masz świętą rację Wiolontella, że na pewno są takie osoby dla których na Czarnowie nie było ok. I są też takie, dla których na Prostej i na Kościuszki nie było ok i wręcz przeciwnie.
Np. pana dr Grelewskiego moja koleżanka obwinia o to, że w 9 miesiącu urodziła martwe dziecko (prowadził jej ciążę). Absolutnie nie osądzam czy słusznie czy nie ale jak widać ile ludzi tyle opinii.
I jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził jak mówi stare polskie porzekadło icon_smile.gif
sdw
No widzisz Magduś, mnie Grelewski dziecko uratował.

Prostą znam jak własną kieszeń. Spędziłam w tym szpitali, jakby tak zliczyc wszystkie pobyty na przestrzeni siedmiu lat, z półtora roku. jak nie lepiej. Znam lekarzy, wiem czego po którym się spodziewać, wiem kogmu pozwolić się dotknąć a od kogo uciekac. Z połową personelu jestem niemal zaprzyjaźniona icon_wink.gif a z`drugą mam mocno na pieńku. Dlatego wiem, że "w razie czego"wybrałabym Prostą.

Na czarnowskim połozniczym pracuje moja koleżanka. Sama nie zdecydowała sie rodzić w swoim szpitalu. Jak pisałam, z autopsji Czarnowa nie znam ale z jej opowiadań nie wyłania się obraz optymistyczny.

Kościuszki z kolei jest chyba najbardziej w porządku, tyle, że oni mają na koncie sporo zakażeń noworodków. Higiena tam chyba szwankuje.

Prosta znów ma nalepszy sprzet. Co niewatpliwie jest plusem. Dlatego trzeba naprawdę dokadnie przemysleć gdzie. Tym bardziej nie mając "swojego" lekarza czy położnej.
aniapatryk
Ja rodzę za niecały miesiąc ,trzecie dziecko na Kościuszki,byłam zadowolona,wg mnie jest tam swietna ekipa lekarzy (wiadomo ze sa wyjatki),jest swietna neonantolog od maluszków, a to dla mnie jest bardzo ważne.Moj lekarz prowadzący dr Wydrzyński tez prowadzi mi 3 raz ciąze i jest super.
Jedno jest wazne,lekarze na Kosciuszki nie przyjeżdzają specjalnie na poród,jesli jest w szpitalu trafiasz na niego masz poprostu farta. Pielegniarke opłaca sie oficjalnie 300 zł do kasy szpitala i one moga byc do dyspozycji w kazdej godzinie. Mozesz miec rodzinny poród i wtedy mozesz skorzystac z wannyc do masażu podczas ból. Minus jaki jest tego szpitala to dużo rodzących i czesto sala rodzinna jest zajęta. Po porodzie idziesz na sale ogólną,a na Czarnowie z tego co wiem po rodzinnym masz salę swoja ze swoim WC. Chyba na Prostej tez jest po porodzie rodzinnym osobny pokoj dla samej matki z dzieckiem.
Wg mnie Kosciuszki to bardzo czysty szpital,ale tak jak wszędzie wszystko zalezy od ludzi i napewno zdarzaja sie niedociągniecia.
Tak jak napisały dziewczyny ,są rózne sytuacje,rózne zdarzenia w każdym szpitalu ,ja nie słyszałam o idealnym.A tez kobiety rodzące sa rózne,każda oczekuje czegos innego. Podobnie jest z lekarzami dla jednej jest super a dla innej masakra.
W kazym razie cobyś nie wybrała życze udanego porodu ,no i sobie tez życze icon_biggrin.gif
flotka
Wiola, są takie które rodziły u Grelewskiego i niestety, nie jest ok. icon_sad.gif
Ale to już zostało napisane, jak zwykle niedoczytałam, sorry!
kr
mam prośbę do aniapatryk bardzo proszę jak możesz i znasz telefon do dr Wołowca który chyba jeszcze pracuje na Kościuszki ja właśbie 2 lata temu tam rodziłam i bardzo dobrze go wspominam i jężeli bym sie mogła decydować to tylko w tym właśnie szpitalu a i jeszcze jedno kto tam jest teraz ordynatorem na położniczym i jak się nazywa ta fajna pani neonatolog
aniapatryk
Nie mam niestety telefonu do dr Wołowca. Ordynatorem na cały oddział gin-poł jest dr Kowalski.
Ordynatorka neonantologii-dr. Pazera
grakkon
ja mam z czarnowa fatalne wspomnienia,
moje dziecko mialo zlamany obojczyk podczas porodu, o czym nie zostalem nawet poinformowany, dowiedzialem sie przez przypadek z przeswietlenia - nie moglismy stosowac rehabilitacji bo nie mielismy pojecia o tym fakcie, ponadto osluch wykazal szumy na sercu co jest czeste u dzieci i czesto nic nie znaczy - w tym wypadku znaczylo to tyle ze dziecku nie zrobiono echa serca czego skutkiem byl fakt ze po 2 dniach od wypisania ze szpitala trafilo na intensywna terapie i 2 dni pozniej bylo juz operowane w centrum zdrowia dziecka w warszawie.
osobiscie nie polecam takiego szpitala i zaluje ze przeprowadzilem sie do kielc, co pewnie wkrotce zmienie.
sami musicie obserwowac dziecko i zwracac na wszystko uwage oraz uczyc sie medycyny, to niestety smutne fakty, bo choc wielu lekarzy zapewne wie co robi to wielu nie wie i pozniej cierpia pacjenci w tym noworodki.
sylwia2012
hej icon_smile.gif mam nadzieje że pomożecie mi
mam pytanko do mam które niedawno może rodziły na Prostej. Głównie chodzi mi o to co zabierałyście ze sobą do szpitala??
rzuczek
Witaj Sylwia 2012

Widzę że na tym wątku pusto i cicho, co do tego co zabrać na prosta nie pomogę niestety:) Sama mam termin na listopad i nie wybralam jeszcze szpistala ani lekzra bo się pól roku temu do kielc przeprowadziłam i nie wiem co wybrac. Ty widzę prostą wybrałaś, rodziłaaś juz tam? Na kiedy termin, i GRTAULACJE:
)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.