To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wrocław i okolice pod kątem dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

blaire
Powiedzcie mi proszę, co warto zobaczyć, gdzie warto pójść we Wrocławiu. Ale nie chodzi mi o typowe zwiedzanie tylko o jakieś atrakcje dla dzieci. Wiecie, coś takiego niesamowitego jak wesołe miasteczko w Chorzowie, Safari i Park Jurajski w Bałtowie itd. Oczywiście obowiązkowo ZOO, ale co poza tym?

I o ewentualne namiary na jakiś niedrogi nocleg bym poprosiła.
Mafia
Zależy w jakim terminie.
Wiosną mój syn (aktualnie ma 10 lat) męczy nas o wizytę w ogrodzie japońskim.
Teraz doszła atrakcja w postaci Aquaparku. Lubi też szukać krasnoludków w Rynku. Często są różne wystawy w Hali Ludowej (ale tu już trzeba znać termin).
Jeśli myślisz o wakacyjnym przyjeździe, to kiedyś najtaniej można było spać w akademikach. Nie wiem czy nadal ta opcja jest możłiwa.
Cleo
Ja się przylączam do pytania Blaire - proszę o propozycje dla osob bez samochodu z 2 dzieci, w tym jedno w wózku.icon_smile.gif Termin-lato.
blaire
Będziemy w lipcu. W grę wchodzą jakieś 2 dni, może 3. ZOO to podejrzewam, że cały dzień nam zajmie?
Mafia
W sumie to wrocławskiego zoo nie lubię, więc nie wiem ile czasu się w nim spędza. Ale zoo, hala ludowa i ogród japoński zalicza sie z jednego parkingu.
skanna
W sumie trudno coś doradzić - ja się lubię z moimi po prostu włóczyć po Wrocławiu. Trasy krasnali jeszcze nie udało nam się przejść, ale ciągle mamy w planach. Zoo chyba nie jest aż takie wielkie, żeby spędzić w nim cały dzień, ja zwykle po 2 godzinach mam dosyć, ale fakt, że pewne miejsca omijamy odruchowo. Z ciekawostek - ruchoma szopka w kościele na Piasku, niby tandetna, ale dzieciom się podoba. Ogród japoński ładny, ale czy dla 7 i 3 latka będzie atrakcją? Bo dla rodziców i owszem icon_smile.gif
Mafia
A panorama racławicka? Myślę, że robi wrażenie, ale nie wiem czy na 3latku też.
Szopka wręcz koniecznie! Zapomniałam o niej. Zawsze zachwyca dzieci.
Może jakieś przedstawienie w teatrze lalek?

Mój syn był w ogrodzie japońskim wiosną jak miał pięć lat i co roku jeździmy. Ale tam wiosna jest niesamowita.

Blaire, a czym siÄ™ interesujÄ… synowie?
Cleo, a wy co lubicie?
wroc
pod wrocławiem:
https://www.adrenalina.bartim.pl/

i aquapark polecam
użytkownik usunięty
Blaire, noclegów nie udało mi się znaleźć, ale jako tubylec nie korzystam icon_sad.gif Może ktoś, kto już kiedyś zwiedzał Wrocław zna jakieś fajne miejsce do spania.

1) Jeśli idzie o atrakcje, to znalazłam przejażdżki statkiem https://www.statekpasazerski.pl/
Cena nie jest zaporowa - normalny - 12zł, ulgowy - 8zł.

Można sobie z Ostrowia Tumskiego wypłynąć do ZOO, tam wysiąść i wrócić innym rejsem.

2) Na Wyspie Opatowickiej jest "małpi gaj", ale na trasę dziecięcą są wpuszczane dzieci, które z wyprostowanymi rękami mają co najmniej 140 cm.
(Znalazłam fotorelację.)

O, i znalazłam cennik na oficjalnej stronie. Dla dzieciaków młodszych jest plac zabaw. Tam w ogóle jest miło, bo cień między drzewami i chłód od Odry. Tylko ten wzrost jest niestety istotny ze względów bezpieczeństwa.

3) Przy okazji zwiedzania Ostrowia Tumskiego można wejść na Katedrę i pooglądać miasto z góry. Poza tym tuż obok jest Ogród Botaniczny i Muzeum Przyrodnicze (moje dziewczynki lubią, ale one raczej z tych spokojnych).

4) Na Ostrowiu Tumskim można też sobie wynająć kajak w Zatoce Gondoli

5) Jest też gród średniowieczny, ale to daleko od Biskupina, bo z drugiej strony Wrocławia i trzeba jechać z przesiadką (to info dla Cleo).
Jalla
CYTAT(blaire @ Mon, 16 Jun 2008 - 12:07) *
I o ewentualne namiary na jakiś niedrogi nocleg bym poprosiła.

Sama nie korzystałam, ale często mijam jeden z tych domów turystycznych
https://puhot.pl/text.php?alias=oferta_pokoje&lang=PL
Ceny wydajÄ… siÄ™ przyjazne, ale nie wiem jakie warunki.
Cleo
My na 95% będziemy we Wrocławiu od 8 do 12-go lipca:)
Ktoś wteyd będzie i chce się z nami spotkać? Np. w zoo czy jakiej kawiarni/knajpie z placem zabaw (jest cos takiego na pewno gdzies, prawda??)?
skanna
Ja wyjeżdżam 10-go, więc chętnie 8 albo 9.
Knajpy z placem zabaw nie kojarzę, za zoo akurat niespecjalnie przepadam, ale sądzę, że spokojnie gdzieś damy radę się umówić icon_smile.gif
monga
O to ja też, ja też jestem chętna na spotkanie icon_smile.gif Chociaż też chwilowo nie mam pomysłu gdzie, ale coś się wymyśli icon_wink.gif Tylko, że ja mogę dopiero po pracy.
Cleo
To może na 9-go sie umowmy, bo 8-go jak dotrzemy to pewnie zmeczeni itd.
Moze osobny wÄ…tek?icon_smile.gif
hawah
Place zabaw przy -powiedzmy knajpach - są w Auchan albo w Pasażu Grunwaldzkim, ale to wg mnie mało przyjemne i nastrojowe miejsca. W ładną pogodę można po prostu siedzieć w letnim ogródku którejkolwiek knajpy w Rynku a dzieciaki mogą się taplać w fontannie i gonić gołębie icon_wink.gif Kawiarenka na wolnym powietrzu z placem zabaw jest w Ogrodzie Botanicznym.

Ja raczej nie będe mogła przybyć na spotkanie - od 4 dni moja córka ma ospę, więc za około 10 dni pewnie będzie ją miał synuś... icon_sad.gif

PS> A czy w tym roku są też leżaki, wielkie szachy, przejażdżki bryczką i kajaki pod Halą Ludową czy nie ma ze względu na budowe fontanny za 20 milionów? (dawno nie byłam i nie wiem), a to tez fajne miejsce na spotkanie

skanna
Wakacyjne spacery po Wrocławiu - co prawda te daty, które podane są na stronie nie pasują ani Blaire ani Cleo, ale tam stoi, że to ma się odbywać przez całe wakacje, w każdą niedzielę, to może się na którą załapiecie?
Cleo
fontanna za 20 milionow?!!!!!!!!!!!!!!
hawah
CYTAT(Cleo @ Mon, 30 Jun 2008 - 18:12) *
fontanna za 20 milionow?!!!!!!!!!!!!!!


Ano tak, chyba niestety ruszyła budowa...
https://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,90137,53...0_milionow.html

blaire
CYTAT(skanna @ Mon, 30 Jun 2008 - 13:57) *
Wakacyjne spacery po Wrocławiu - co prawda te daty, które podane są na stronie nie pasują ani Blaire ani Cleo, ale tam stoi, że to ma się odbywać przez całe wakacje, w każdą niedzielę, to może się na którą załapiecie?


Przyjazd blaire stoi póki co pod znakiem zapytania. A już na 100 % przesunie się w czasie ze względu na pobyt w szpitalu najmłodszego w rodzinie.
asiamama
Co prawda już jesień, ale wróciliśmy jakiś czas temu z Wrocławia i przyjaciółka zaprosiła nas na spacer po mieście. Było naprawdę ok, Pani Aldona opowiadała o historii miasta tak ciekawie, że i ja się wciagnęłam icon_smile.gif

[edytujÄ™: link niezgodny z regulaminem]
tara1239
bardzo fajnym pomysłem jest zabranie dzieciaków do fabryki cukierków icon_smile.gif na Szewskiej (ulica koło Rynku) codziennie przychodzą tam wycieczki z dziećmi od najmniejszych po szkołę podstawową, więc polecam icon_smile.gif mój Michał lubi też hamburgery i jeśli chcę mu zrobić przyjemność to zabieram go do Grand Cafe na Grunwaldzie. dobra alternatywa dla McDonalds, za którym nie przepadamy icon_smile.gif
kaja877
Jeśli ma to byc atrakcja dla dzieciaków to na pewno moge polecić CI zabranie ich do afrykanarium. O atrakcjach poczytac możesz na stronie https://visitwroclaw.eu/miejsce/afrykarium-wroclaw , znajdziesz tam równiej info na temat ceny biletów.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.