To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nad jeziorem, czysta woda i las

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

użytkownik usunięty
Pomóżcie i dajcie namiar na jakieś sprawdzone miejsce. Może być na priv.

Od lat nie mieliśmy prawdziwego urlopu i tak bym chciała w tym roku odpocząć...



PS W domu nie mam netu, więc mogę przez dwa dni tu nie zaglądać.
cydorka
https://www.posejnele.com.pl/

polecam całym sercem

byłam tam wielokrotnie, jest to ośrodek z wieloletnia tradycja- ja jeździłam tam już jako dziecko no i potem jako dorosły

propozycji lokalowych mają sporo na różna kieszeń od pawilonów po domki bez wc

a miejsce jest boskie

jeżeli masz jakies pytania daj znać

cyd
użytkownik usunięty
Cyd, wygląda zachęcająco icon_smile.gif Tylko tak strasznie daleko od Wrocławia. Ale będę dumać. Dziękuję pięknie.
Cleo
Jeddźcie do Estonii 08.gif

o, albo wiem gdzie - w ciązy z Hanka jak bylam to wstyczniu bylismy na urlopie we wsi Wysoka- to w okolicach Zielonej Góry, Gorzowa... Potem latem byli tam moi rodzice. Wszyscy mamy super wspomnienia! PRzemili gospodarze, jedzenie przeee-pyy-szne i duuuużo;) Bogna wyprzedzić po tym wikcie forumowe Kluchy/Kluski/Kulki;) No i jezioro i las. Prywatne zejscie do jeziora, naokolo duzo atrakcji- my bez samochdou, ale nas wozili- do Rokitna z pieknym sankturaium, do bunkrów słynnych, jeszcze sprawdzę. Dom nazywał się 'Złota podkowa' chyba-znajdę zaraz link, choc mieli tam kiepskie zdjęcia...

EDIT:
mam link z namiarami:

https://zlotapodkowa.republika.pl/

https://www.miedzyrzecz.biz/miedzyrzecz_str...soka/wysoka.htm

choc te zdjeica nie oddaja piękna tamtej okolicy, ja mam jakies nasze prywatne ale z zimy, mogę jeszcze od rodzicow wydobyc z lata.
Tam w sierpniu w pięknym kompleksie pałacowo- kalsztornym (orpwoadzał nas jakis miły kleryk po pieknym ogrodzie i wnetrzu klasztoru) jest słynny fesitwal muzyki dawnej - wtedy jst troche gorzejz miejscami noclegowymi, ale jakbyscie sie zalapali, to wtedy tez mozna w koncertach jakos wziac chyba udzial?...
użytkownik usunięty
Cleo, a pamiętasz ceny? Bo na stronie nie ma.
Cleo
Musze sobie przypomniec- trzeba zadzwonić. (powolaj sie na mnie!- moja siostra pracowała w Muzeum Powstania Warszawskiego z siostrzenicą tej pani, stad mielismy namiary; zresztą tę Anię ja tez poznalam przy okazji projektu wspolnego Muzeum + galeria moja -tak, ze mozesz na mnie i siostre sie powoływać.)
Ale pamietam, ze było dla nas bardzo fajnie cenowo, a wiesz, ze nie mozemy sobie pozwolić na szastanie zbytnie dólarami;)
Bylismy wtedy jedynymi goścmi, wiec cale pietro bylo dla nas- sypialnia plus pokoj z kominkiem! i pani nam te przysmaki na gore wnosila, ach
Cleo
Znalazlam mejla od siostry z tamtego stycznia- wg niej stawki takie: 60 za dorosla osobe, 40 za dziecko, ale potem my i tak negocjowalismy- i na pewno mozna to robic, zwlaszcza jesli wiecej osob. BYlo warto- bo mielsimy duza przestrzen dla siebie i naprawde duzo jedzenia, ktore ejszcze czesto z nami indywidualnie ustalano! a nie- ze dzis w menu mielony z marhcewka i nei ma przebacz;) moze jaksie wezmie jakis inny pokoj itd., to inaczej. no i zmą- t za ogrzewanie duzo szło, wiec ceny byly wyzsze....
ruda_kasia
Czysta woda... najczystsza woda, jaką widziałam w życiu poza adriatykiem, jak kranówka była w okolicach Turawy (rzut butem od Was). Sądzę więc, że byliście, aczkolwiek lasy piękne, trasy rowerowe i spacerowe też. Gorzej z infrastrukturą. Chyba jedyny sensowny ośrodek - Borowik, koniecznie z wyżywieniem, bo się nie da bez, ceny znośne, standard taki sobie. Ale o jeziorku srebrnym do dziś śnię, taka cudownie zima woda i upał 30 st. Jezioro Turawskie małe i średnie też dość czyste (było 4 lata temu icon_wink.gif ), ale bez przesady. Jezioro Turawskie do deee....można plażować, ale się nie kąpać.
Ale jeziorko srebrne, moja wielka miłość, choć ono niezbyt duże.
monga
O świetny wątek icon_smile.gif Pozwolisz Paka, że się podepnę pod Twój, bo w sumie szukam czegoś podobnego, tylko mi nie zależy na konkretnych ośrodkach, co miejscowościach w których są ośrodki z domkami w lesie i jest jezioro / zalew z piaszczystym brzegiem w którym można się kąpać. Oczywiście im bliżej Wrocławia tym lepiej.

Dla mnie ideałem takiej miejscowości jakiej szukam jest Sielpia Wielka w województwie świętokrzyskim, a szukam czegoś podobnego tylko bliżej Wrocławia, bo Sielpia to od nas jakieś 280 km. Jeździłam tam z rodzicami na wczasy wiele razy, 2 lata temu byłam z mężem i Krzysiem - im też się bardzo podobało icon_smile.gif Ośrodków wypoczynkowych jest tam cała masa - od domków letniskowych w bardzo różnym standardzie, przez pokoje w parterowych pawilonach i normalnych wielkich domach wczasowych. Są lasy, jest zalew (no woda nie pierwszej czystości, ale kąpaliśmy się jak wszyscy) z piaszczystymi plażami, można wypożyczyć rowery wodne, kajaki, i jest też rzeka, też z piaszczystymi plażami z wodą czystą jak łza. Popływać się w niej nie da, bo głęboka nie jest, ale pochlapać, pobudować zamki z piasku jak najbardziej. Do tego jest kilka sklepów, kiosków, masa budek z gastronomią, lodami, goframi itp. - prawie jak nad morzem icon_wink.gif Blisko jak czegoś potrzeba pilnie jest większe miasto - Końskie no i do Kielc jak się ma samochód też niedaleko.

I czegoś podobnego szukam tylko bliżej Wrocławia.
iza2006
Polecam pojezierze lubuskie np.Pszczew i okolice 06.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(iza2006 @ Wed, 25 Jun 2008 - 12:15) *
Polecam pojezierze lubuskie np.Pszczew i okolice 06.gif

Iza, a masz namiar na konkretne noclegi (może być ośrodek, domki, kwatera prywatna, cokolwiek, byle było ładnie)?
ulamisiula
Szukam fajnego miejsca na Mazurach gdzie blisko byłaby woda i cisza.Jedziemy z małym dzieckiem wiec fajnie by było gdyby pokoje miały łazienki i można było kożystac z kuchni.Czy znacie takie miejsca?
Mika
CYTAT(ulamisiula @ Tue, 01 Jul 2008 - 14:17) *
Szukam fajnego miejsca na Mazurach gdzie blisko byłaby woda i cisza.Jedziemy z małym dzieckiem wiec fajnie by było gdyby pokoje miały łazienki i można było kożystac z kuchni.Czy znacie takie miejsca?


wrzuć w google hasło mazury+woda+kuchnia+domki icon_wink.gif
ja tak szukałam
za miesiąc się okaże czy dobrze trafiłam icon_lol.gif
z reguły domki mają łazienki i kuchnie i do wody niedaleko
jeśli to nie typowe miasteczko turystyczne to jest cicho i w miarę spokojnie
odynka
oooo swietny temat my na week chcemy gdzies wyskoczyc ale wszedzie pelno ludu ech:P
Kocurek
CYTAT(ulamisiula @ Tue, 01 Jul 2008 - 14:17) *
Szukam fajnego miejsca na Mazurach gdzie blisko byłaby woda i cisza.Jedziemy z małym dzieckiem wiec fajnie by było gdyby pokoje miały łazienki i można było korzystac z kuchni.Czy znacie takie miejsca?



Polecam przewertować oferty turystyczne na Allegro - ja tak znalazłam (chyba) fajny domek za przyzwoite pieniądze. Sporo ofert last minute.
mama_do_kwadratu
jezioro Powidzkie (okolice Poznania)- wyjątkowe
użytkownik usunięty
Myśmy w końcu trafili nad jezioro Niesłysz koło Świebodzina, ale tylko popołudniową porą, a nie całodobobo. Woda pierwszej klasy czystości. Było super tam pływać.

A od piątku jedziemy do domku nad jeziorem Otmuchowskim. Jeśli będzie fajnie, to napiszę o tym w tym wątku. Od Wrocławia to chyba najbliższe jeziorko.
użytkownik usunięty
Jezioro Otmuchowskie niestety nie jest zbyt czyste. Myśmy się na kąpiel nie odważyli, na szcęście w naszym ośrodku był basen. Ale za to okolice piękne, do Czech dwa kroki. Wróciłam wypoczęta i zadowolona.
Aśtek
Wtrące swoje 3grosze icon_wink.gif

Lubuskie generalnie icon_wink.gif Ja najbardziej lubie i polecam Łagów dwa czyste i piękne jeziorka otoczone lasem icon_wink.gif Lubikowskie icon_wink.gif no ale to dla zasobniejszych osób ale warunki rewelacja icon_wink.gif https://www.folwarkamalia.pl/atrakcje.html

Pięknie jest na jeziorze Głębokim, kilka ośrodków w lesie icon_wink.gif



Potwora
My lubimy ten ośrodek

Niedaleko Niesłysza icon_wink.gif
brak czyli fiolka
a czy ktoś może był tutaj: https://www.nocleg.suwalszczyzna.com.pl/nazielonymwzgorzu/
Gruszka
Ja też się chciałam podpiąć, bo mąż wynalazł nam wakacje na Śląsku icon_confused.gif dajcie mi argument w postaci fajnej oferty do 300 km od południa Polski - gdziekolwiek, gdzie jest jezioro i przyzwoite domki, gdzie dzieciak nie zanudzi się na śmierć, a ja będe mogła popływać.

M. proponuje Otmuchów, Żarki-Letnisko, Paczków - był ktoś?

Przerażają mnie te domki w szeregowej zabudowie - jeden obok drugiego... marzy mi się cos takiego, jak trafilismy nad morzem w zeszlym roku, czyli osobny domek z łazienką, czyściutki i milutki, delikatnie na uboczu w stusunku do pensjonatu, na którego terenie lezał. Wszystko ogrodzone, plac zabaw dla dzieci, rzut beretem do wody. Mozna było ognicho robić itp. a co kilka minut poleciec pod okno, żeby posłuchać, czy glizda się nie obudziła icon_biggrin.gif Błagam- zna ktos takie miejsce ? icon_wink.gif
tissaia
No ja znam...icon_smile.gif

SIELPIA

Różne domki - w sieci jest tego sporo więcej.
justapl
w jeziorze Otmuchowskim , są sinice , nie daleko od jeziora Otmuchowskiego jest Nyskie ,ładne ale niestety miejsc brak
my na szybko znaleźliśmy noclegi nad jeziorem sławskim
Pronto
CYTAT(Gruszka @ Wed, 01 Jul 2009 - 17:12) *
marzy mi się cos takiego, jak trafilismy nad morzem w zeszlym roku, czyli osobny domek z łazienką, czyściutki i milutki, delikatnie na uboczu w stusunku do pensjonatu, na którego terenie lezał. Wszystko ogrodzone, plac zabaw dla dzieci, rzut beretem do wody. Mozna było ognicho robić itp. a co kilka minut poleciec pod okno, żeby posłuchać, czy glizda się nie obudziła icon_biggrin.gif Błagam- zna ktos takie miejsce ? icon_wink.gif


Gruszka, a co to za ośrodek i gdzie?
użytkownik usunięty
Jezioro Otmuchwskie nie nadaje się do pływania icon_sad.gif Myśmy tam byli w zeszłym roku.
Gruszka
CYTAT(Liberi @ Wed, 01 Jul 2009 - 20:25) *
Gruszka, a co to za ośrodek i gdzie?


To było.....yyyy

musze wyguglac icon_smile.gif

Wiktoria - ośrodek:
https://www.wiktoria-rogowo.pl/galeria.htm tyle że my nie byliśmy w tym wielkim budynku, tylko właśnie w takim małym osobnym - na boku.
ruda_kasia
Gruszka, jak dobrze kojarzę, jesteś z okolic Krakowa.
Proponuję Liptovski Mikulas 150 km.

Lub jezioro turawskie, a zwłaszcza srebrne... pisałam, kiedyś, woda czysta jak z kranu i zimna, nie więcej niż 16 st
Pronto
CYTAT(Gruszka @ Thu, 02 Jul 2009 - 10:04) *
Wiktoria - ośrodek:
https://www.wiktoria-rogowo.pl/galeria.htm tyle że my nie byliśmy w tym wielkim budynku, tylko właśnie w takim małym osobnym - na boku.


Dzięki wielkie!
Gruszka
Tiass, zarezerwowałam Sielpię na początku sierpnia. Jakby co - będzie na Ciebie 08.gif wygląda obiecująco, ale najbardziej zmartwiła mnie głębokość jeziora... prawdę mówiąc - chciałam popływac, a to stoi pod wielkim znakiem zapytania, z tego co czytam... no ale cóż - dzieciak przynajmnij będzie miał zajęcie icon_smile.gif a ja chwilę wolnego czasu icon_smile.gif
angelum
Żarki-Letnisko to chyba nie Otmuchów, a Poraj?
Nad Porajem (byłam 2 lata temu) jest fajnie polecam wszystkim, bo jez. czyste i nie za wiele ludzi wbrew pozorom
- Otmuchów (byłam w zeszłym roku) jest bardzo brudny, i za dużo ludzi.
Maciejonka
Jezioro Białe miejscowość Okuninka.
angelum
Na jez. Białym tłok i brudno - tak mój mąż mówi, on pochodzi właśnie z woj. Lubelskiego, i często tam kiedys na ryby jeździł.
Teraz nie jeździ i nie zamierza - bo zrobił się tam przepotworny tłok i czasem niezbyt ciekawe towarzystwo.
W ogóle poj. Łęczyńsko-Włodawskie bardzo się zepsuło.
~anula~
Jezioro Białe to raczej po sezonie, teraz wre tam wszystko dosłownie całą dobę...

A na pojezierzu jest sporo bardzo spokojnych miejsc, tylko niestety jest bardzo słabo rozreklamowane.... a może właśnie stety..... dlatego można znaleźć jeszcze dużo bardzo dzikich miejsc, jak

np. mój ukochany Uściwierz

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.