To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Konto bankowe muszę założyć...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Użytkownik usunięty
Dojrzałam do założenia konta bankowego. Możecie mi - proooszę - powiedzieć... w jakim banku warto (zakładam, że macie sprawdzone swoje typy). Bo rozumiem, że mogę sobie bez problemu założyć konto przez internet? Czy lepiej osobiście...?

Wiem, pytania blondynki... ale... będę wdzięczna za każdą radę...
agabr
A czyli jak ? do tej pory gdzie mialas?.b
Mafia
Możesz to zrobić przez net, wtedy umowę dowiezie kurier. Moim zdaniem nie ma jednego świetnego banku dla wszystkich. Musisz wiedzeć, do czego to konto jest potrzebne. Czy będziesz robić przelewy internetowe, czy tylko trzymać kasę. Czy chcesz zawiadować internetowo, robić lokaty na przykład. Czy zależy Ci na bezpośrednim kontakcie w okienku bankowym w Twojej okolicy.
Najpierw się zastnaów do czego ma być to konto.
az
Rozejrzyj się jakie bankomaty masz w okolicy domu i pracy. Zawęzisz sobie pole poszukiwań. Dla mnie to ważne. Reszta w wielu bankach jest podobna.
ulcik
ja mam w Mbanku i polecam icon_smile.gificon_smile.gif

u
Użytkownik usunięty
CYTAT(agnieszkabryndza @ Mon, 17 Nov 2008 - 09:48) *
A czyli jak ? do tej pory gdzie mialas?.b


No więc... do tej pory nie miałam konta. Tzn. konto ma mój Mąż, zakładane lata temu, teraz nie można zrobić z niego współwłasności. Do tego konta mam całkowity dostęp, ale nie jest ono MOJE, ani nie jest MOJĄ współwłasnością, do czego mają zastrzeżenia przemiłe Panie w MOJEJ firmie. Ot, i cały ambaras...

No więc muszę mieć konto, które będzie MOJE. Nie korzystam z kart bankomatowych, bo je gubie. Nie wybieram pieniędzy z konta, nie robię przelewów przez internet. Wszystkie te operacje wykonuje mój Mąż. Skoro już jednak mam mieć to konto,to chciałabym, żeby gotówka była dostępna w większości bankomatów. Co do reszty, to chyba nie mam wymagań...
agabr
wszystkie bankomaty bez prowizji na pewno ma Nordea i zdaje sie BPH konto sezam , musisz to sobie sprawdzic, jak rowniez koszt obslugi tego konta.b
skanna
[użytkownik x], po pierwsze - tak jak radzi az - sprawdź jakie bankomaty masz w pobliżu miejsc, w których najczęściej przebywasz (Euronet obsługuje wiele banków, BZ WBK na pewno oprócz swoich Lukasa, nie wiem, czy coś jeszcze, warto sprawdzić), potem sprawdź ofertę tych banków - tabelę opłat i prowizji.
Istotny jest koszt prowadzenia konta, koszt przelewów i zleceń stałych(nie robisz w tej chwili, ale może będziesz chciała), opłaty za kartę bankomatową - to są takie podstawowe rzeczy i na to przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę.
Pronto
Zdecydowanie mBank.

Edit: w Mbank nie ma opłat za prowadzenie, zlecenia i przelewy. Jedyne opłaty to za wypłaty z obcych bankomatów, ale to dotyczy większości banków.
Wada: jeśli chcesz coś załatwić w okienku, to problem jest z okienkiem.
MałaGosia
My tez polecamy mbank. Dla mnie plusem jest tez to, ze wiele spraw np zalozenie lokaty (do juz istniejacego konta) moge zrobic telefonicznie.
barbie33
ja mam konto w bph i jestem bardzo zadowolona. Wypłaty ze wszystkich bankonmatów mam za darmo.
mateczka_
ja polecam ING wszystko załatwiam przez internet
ulcik
CYTAT(MałaGosia @ Mon, 17 Nov 2008 - 11:34) *
My tez polecamy mbank. Dla mnie plusem jest tez to, ze wiele spraw np zalozenie lokaty (do juz istniejacego konta) moge zrobic telefonicznie.
lokate mozna tez via internet icon_smile.gif
u
Użytkownik usunięty
Kurna chata... chyba popełnię ankietę... Pierwszą w moim życiu 04.gif
jaAga*
W BPH żeby mieć we wszystkich bankomatach za darmo, to trzeba założyć sezam max, bodajże 14,95 opłata miesięczna, więc nie mało, opłat za to nie ma przy przelewach, więc w sumie nie wychodzi źle.
moko.
multibank jest niezły - opłata roczna 30 zł i tyle.
Ika
CYTAT(mateczka_ @ Mon, 17 Nov 2008 - 13:40) *
ja polecam ING wszystko załatwiam przez internet


To akurat jest już podstawą, bank który tego nie oferuje, to naprawdę "paleobankowość" icon_wink.gif

[użytkownik x], zależy, co Ci jest potrzebne. Generalnie polecam mBank, wygodny i najtańszy. Ale mnie na przykład wkuropatwia, ze każdą zmianę (danych, adresu etc) muszę zrobić pisemnie przez pocztę tradycyjną. Ja nie mam czasu na latanie na pocztę. Ale poza tym szczegółem polecam mBank pod każdym względem.
moko.
w multibanku jest wszystko na telefon.
ja mam pko bp - ujdzie...
Elak
Polecam mBank 06.gif
Zero opłat icon_smile.gif
Dużo bankomatów Euronetu + bankomaty BZWBK też bez prowizji.
Jeszcze nie miałam problemów z mBankiem, wszystko załatwiam przez net ewentualnie telefon.
użytkownik usunięty
Mbank z tego co piszesz o swoich potrzebach powinien być dla Ciebie ok.

My korzystamy prywatnie z mbanku służbowo z multibanku.
blaire
Również polecam mBank lub multibank.
Oprócz euronetu (czyli również bankomaty LukasBanku na przykład) i WBK dodatkowo eurocash.
Anai_
mBank, zalety jak wyżej
w większych miastach są mKioski, czyli namiastka "okienka"
jedyne co mnie czasem doprowadza do szewskiej pasji, to stosunkowo częste awarie wpłatomatów, dlatego czasem wspieram się innym kontem...
pośrednik28
Polecam zerknąć na ten poradnik https://biznes.elblag.net/artykuly/otwieram...uwage,38704.htm Myślę, że to będzie dobra opcja.
Kotelka
Dwa dobre konta jakie mozna wziÄ…c pod uwagÄ™ to

nest bank - jak już tutaj w temacie wspomniano konto jest darmowe https://www.tanie-konto.pl/nest-bank/nest-konto/
0 zł prowadzenie konta
0 zł wypłaty z bankomatów
darmowa karta
i darmowe przelewy

Ale jeszcze bardzo dobrą ofertę ma ing bank śląski, bo za załóżenie konta mozna dostać tam pieniadze. W banku można uzyskać ponad 140 zł. No i obecnie bank ma najlepiej oprocentowane konto oszczędnościowe ze wszystkich banków. Konto jest oprocentowane na 2,5% czyli lepiej niż niejedna lokata.
śrubka
Najlepiej byłoby sprawdzić oferty banków i je ze sobą porównać.
PiliesAnn
Mam dokładnie to samo zdanie co mój przedmówca. Nic dodać oraz nic ująć...
Kasta
Kiedy spojrzymy na rankingi rachunków osobistych, nie bez powodu w wielu z nich przewodzić będzie alior bank forum powinno się również zgodzić z tym, że jest to jedna z najlepszych opcji. Wystarczy przeanalizować Konto Jakże Osobiste będące w ofercie tego banku. Do 26 roku życia nie zapłacimy nic za jego prowadzenie, później też możemy od tego uciec, wystarczy, że zapewnimy sobie określone wpływy każdego miesiąca.
śrubka
Banków u nas zdecydowanie nie brakuje, przez co rzeczywiście może się pojawić problem z tym, jaki powinno się wybrać. Może weź i zobacz tu, na co powinno się zwracać uwagę przed podjęciem takiej decyzji? Powinno to jakoś pomóc.
Mięta
Patrz się na to jakie oplaty są na koncie. Mimo że obecnie na rynku bankowym prawdziwych kont za 0 zł jest niewiele, to wiele instytucji umożliwia klientom uzyskanie zwolnienia z opłaty miesięcznej za konto lub kartę po spełnieniu warunków. Najczęstszymi z nich są: regularne zasilenie ROR-u wpływami dochodu (wynagrodzenia, stypendium, emerytury lub renty) oraz aktywne korzystanie z karty płatniczej (wykonywanie nią w każdym okresie rozliczeniowym określonej wartości lub liczby transakcji bezgotówkowych).

Obecnie zupełnie darmowego konto oferuje nest bank;
0 zl prowadzenie konta
darmowe przelewy do innych banków
darmowe wypłaty z bankomatów
darmowa karta

Najlepiej porównaj to sobie na przyklad na tej stronie https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/
śrubka
Banki mają raczej dość szeroką ofertę pod tym względem, zależy też, w jakim celu chcesz założyć konto. Na przykład nieco inaczej wygląda to w przypadku kont firmowych. O tym, jak wygląda to w Santander, zobacz więcej, by zorientować się, jakie w ogóle są obecnie dostępne oferty.
alka25
Kont bankowych jest dużo. W tym artykule możesz sobie poczytać o ich rodzajach, znajdziesz też praktyczne info odnośnie do zakładania każdego z nich — klikajcie śmiało!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.