To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

gdy maluch się pręży i płacze

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

omenaip
Witam Was drogie mamy.
Mam 4tyg. synka.Mój problem zaczął sie jakis tydzień temu.Po wieczornym karmieniu (stosuje Enfamil premium 1)mój brzdac zacząl strasznie plakać, prężył sie, oddajac przy tym bączki.płakał tak do3w nocy po czym zmeczony zasnął. w dzien było ok.kolejnej nocy sytuacja sie powtórzyla.tez nam nie dał spać do3.z zegarkiem w ręku.w te dni zrobił strasznie smierdzące kupki, inne niż do tej pory.Nie zmieniałaam mleka,nie dawałam żadnych herbatek, bozauważyłam ze jest jeszcze gorzej po herbatce koperkowej.Mąż kupil Infacol.Na szczescie dzidzia w nocy juz nie wariowała ale za to w dzień jest niespokojna,ciągle oddaje gazy, pręzy się,czasaami zdarza się ze płacze jakby miał kolke.dzis jest już wogóle do bani,mały od rana wariuje,nie chciał jeść z butli, zjadł troszkę po czym zaczał strasznie płakać.za to kiedy daje mu smoczka to ssie go i nie wypluwa.wręcz przeciwnie-uspokaja sie.kupki robi raz dziennie, normalne.czy takie zachowanie to wina mleka?czy mam je zmienić?brzdąc moze zbyt łapczywie je?ale jak zrobbić zeby jadł normaalnie??? icon_confused.gif
omenaip
Własnie zauważyłaam ze małemu wyskoczyła jakaś wysypka na nóżkach i brzuszku.i ciągle mu się coś w brzuszku przelewa.znów zrobił strasznie śmierdzącą kupkę...co za dzień!
omenaip
Płacze 15 minut po zjedzeniu mleczka.zjada w sumie ok.100 ml,ale rozdzielam mu to na 2cześci,po wypiciu 50 ml czekam az mu się odbije i daje reszte.ale i tak to nic nie daje bo mały je łapczywie.(chociaż ma butelke przeciwkolkową avent.)
Uleńka
Jak na moje oko to mleko trzeba by zmienić, tym bardziej że ma wysypke
omenaip
Stosuje mu to mleko od kiedy przyszliśmy ze szpitalaa i przez 2tygodnie nic sie nie działo.problemy zaczeły się gdy mały skonczył 3 tygodnie...nie mam pojecia co jest przyczyną...
mateczka_
ja tez najpierw stosowałam NAN przez okolo 1,5 miesiąca a potem msiałam zmienić. Zawsze jak mój maluszek sie pręzył to stosowałam jakies kropelki infacol, lub bobotik. Zawsze skutkowało icon_smile.gif
gabielek070109
ja mam taki sam problem ze swoim synkiem ma juz 6tyg a w nocy szaleje...
Uleńka
U nas było identycznie z tym że doszły jeszcze plamy na buzi i musieliśmy zmienić mleko
#Margola
u nas tak objawiła sie skaza białkowa... niestety... mała była tylko na mleku sojowym a teraz juz wcale mleka nie chce pic:((
Uleńka
CYTAT(Uleńka @ Sat, 21 Feb 2009 - 21:43) *
U nas było identycznie z tym że doszły jeszcze plamy na buzi i musieliśmy zmienić mleko

U mnie właśnie też dlatego pisałam że pewnie trzeba zmienić mleko
jedros1
A może ma uczulenie na Gluten?????
Andrzej 32.gif
agabr
CYTAT(jedros1 @ Fri, 01 May 2009 - 23:19) *
A może ma uczulenie na Gluten?????
Andrzej 32.gif

Moze ma ale to raczej nie jest do stwierdzenia u 4 miesiecznego dziecka ,ktore zasadniczo glutenu nie jada.b
Lou
Małe dzieci mają niedojrzały system nerwowy i pokarmowy stąd dzidziuś ma te sensacje. Powinno ustąpić około 3 -4 m-ca. Można próbować pomagać dziecku w tym okresie, ale to są sposoby krótkotrwałe: herbatka koperkowa, Gripe Water, Infacol (u mnie wogóle nie zadziałał). Moja też tak miała po jedzeniu. Nawet do tej pory się zdarza. Spróbuj karmić na śpiącego...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.