To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

rozwód i ograniczenie praw rodzicielskich

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ewaim
Witam, jestem nowa na forum i proszę o pomoc w sprawie rozwodu. Czy w pozwie o rozwód mogę także wnieść jednocześnie o ograniczenie praw rodzicielskich czy też muszę składać osobny wniosek? Proszę o informację, z góry dziękuję.
#Margola
z tego co pamiętam musisz wnieść dwa wnioski do sądu.
Jeden o rozwód a drugi o ograniczenie praw rodzicielskich
Mama Mateo
wcale nie.

Na pozwie wnosisz o:
1. rozwód (z winą lub bez)
2. alimenty w wysokości...
3. powierzenie tobie władzy rodzicielskiej z ograniczeniem tej władzy jemu.

Wszystko jest rozpatrywane na tych samych posiedzeniach i tyle a potem na samym końcu wraz z rozwodem sąd orzeka lub nie - tzn ograniczenie bo alimenty są zawsze.
Trzeba mieć podstawy do ograniczenia i tyle.
#Margola
a mnie w sÄ…dzie powiedziano ze musze wniesc osobny pozew...
kurcze:((!!
Mama Mateo
A to dziwne...
ja składałam na jednym pozwie z tymże składać go należy do sądu okręgowego, płaci sie wtedy za pozew 600zł bo nadrzędną sprawą jest rozwód a "przy okazji reszta".
Bo o ograniczenie składa sie do sądu rejonowego czyli tam gdzie jest wydział rodzinny. Bo jeśli złoży sie dwa odrębne wnioski to przy rozwodzie wniosek o ograniczenie jest "zawieszony" na czas trwania sprawy rozwodowej i dopiero po rozwodzie jest odwieszany na wniosek tego kto składał go.
Ja wiem tyle z własnego doświadczenie i "biegania" po różnych forach bo mój rozwód to już całkiem inna bajka........
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.