To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wpisujcie się może mi to pomoże podjąć decyzje

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

zosia24
Poroniłam w 19 tygodniu nie wiadomo dlaczego lekarz mówi że kiedy będę gotowa psychicznie można się starać wszystkie badania są dobre Bardzo chce znowu zajść w ciąże co sądzicie o próbach po pierwszym okresie Która z was zaszła w ciąże po poronieniu po pierwszym okresie i co było dalej
PROSZĘ PISZCIE z góry dzięki
zosia24
nikt nie poradzi
emilly
zosia24 myślę,że powinnać odczekać od 3 do 6 miesięcy,żeby Twój organizm się zregenerował. Psychicznie może i jesteś gotowa,ale czasami lepiej dłużej poczekać i nie mieć później przykrych niespodzianek.
Moja koleżanka zaszła po 2 miesiącach od poronienia i urodziła zdrowe dziecko (była jednak cały czas na zwolnieniu lekarskim).
A tak w ogóle to bardzo mi przykro,że straciłaś dzidziusia przytul.gif .
Eliszka
Moja znajoma zaszla w ciąże w pierwszym cyklu po poronieniu. Dziecko urodziło się zdrowe i o czasie.
syza7
Ja bym czekała. Po pierwsze - regeneracja organizmu, poronienie to nie zwyczajna miesiączka, a jeśli był wykonany zabieg, to macica jest pokaleczona. Po drugie - regeneracja psychiki, ja poronienie przeszłam bardzo gładko(psychicznie), ale z doświadczenia wiem, że najpierw trzeba to przetrawić, a nie zastępować ból kolejną ciążą.

Zrób jak uważasz. Jeśli coś będzie nie tak za drugim razem, czego nie życzę, to będziesz mogła mieć tylko do siebie pretensje. Kolejny ból po stracie może być nie do zniesienia, bo powtórzony w krótkim czasie.
MoniZ
ja mysle ze o takiej decyzji musisz sam zdecydowac cz czujesz sie na silach juz czy psychicznie juz tez dobrze sie czujesz?
to jest indywidualna rzecz
jedni decyduja sie dopiero po roku jedni odrazu...
pozdrawiam


grzałka
zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu po poronieniu i mam bliźniaki- prawdopodobnie właśnie dlatego

lepiej odczekac ze 3 miesiÄ…ce
Sabina
Też radzę nie ryzykować i poczekać 4-6 miesięcy. Zwłaszcza, że ciąża była duża i był zabieg.
Dziewczyny już pisały dlaczego.
zosia24
Ja myślę że skoro lekarz dał mi zielone światło to się zdecyduje przecież on wie co robi jest bardzo dobrym specjalistą
zuzanna2501
mi lekarz powiedział żebym odczekała 3 miesiące ponieważ organizm musi sie zregenerować rany w macicy musza się wygoić i musi się ona oczyścić ciąża w pierwszym cyklu po poronieniu to naprawde duże ryzyko zastanów się prosze czy warto ryzykować przecież nie chcesz jeszcze raz przechodzić przez to samo i chcesz urodzić zdrowe dzieciątko???
grubassek:)
ja uwazm ze powinno sie odczekac do 6 miesiecy, ale to oczywiscie zalezy od Ciebie... Moj lekarz twierdzi rowneiz (podobnie jak Twoj) iz mozna probowac od razu- niema zadnych przeciwskazan... ale ja osobiscie chyba bym sie troszke bala- bo psychika wydaje sie byc silna ale czasem potrafi zawodzic....
trzymam kciuki i zycze powodzenia- jesli bardzo bedziesz chciala to na pewno wszystko bedzie dobrze!
#Margola
CYTAT(zosia24 @ Thu, 15 Jan 2009 - 10:23) *
Ja myślę że skoro lekarz dał mi zielone światło to się zdecyduje przecież on wie co robi jest bardzo dobrym specjalistą


Pytasz o rade a na końcu odpowiadasz ze i tak zrobisz tak jak ty uważasz... bez sensu
misio
Mi moja Pani gin. powiedziała, że pierwszy cykl lepiej nie bo błona macicy musi sie zregenerować po łyżeczkowaniu. A u każdej kobiety jest inaczej. Jednej wystarczy 1 cykl innej więcej. Może po zakończeniu miesiączki podjedź do swojego ginekologa i poproś o usg macicy. Czy błona odbudowana. Mi po pierwszym już okresie powiedziała, że wszystko już jest ok. Ale z racji, że dopadło mnie grypsko, zaczeliśmy po drugiej skończonej@ .
...no i działamy, działamy ......i dalej działamy ( 7 cykl).
TaluÅ›
Ja zaszłam tak w ciaze i aktualnie karmie małego zdrowego chłopca,
zalezy od organizmu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.