To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Teatr poniedzialkowy-zasnelam przed koncem

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
lena77
Wczoraj ogladalismy z A. teatr, tytul, Cudze pieniadze, czy jakos podobnie. Bardzo nam sie podobal, zwlaszcza Fronczewski w roli Larego PÄ…czka vel. Likwidatora. Niestety zasnelismy, zdaje sie , ze juz przy samym koncu. Ostatnia scene, ktora zapamietalismy to spotkanie z akcjonariuszami, a dokladne podniosla przemowe Treli, choc zatarla nam sie tresc tej przemowy, wiec pewnie na niej zasnelismy. Czy moze mi ktos powiedziec, jak sie to wszystko zakonczylo?
Meggi
41.gif zapomniałam o teatrze wallbash.gif wallbash.gif wallbash.gif

Może załozyć taki temat, bedziemy sobie przypominać icon_idea.gif
justin
jestem za, jestem za.

poniedziałkowe teatry w wiekszości są fantastyczne.
Bardzo lubię oglądać.

lena, przepraszam, nie pomogę, też zapomniałam 32.gif
lena77
Jutro bedzie Afera miesna. mam zamiar wypic sobie kawe przed seansem by znowu nie usnac
justin
pechowo, bo ja mam popołudniówke.
justin
lena, oglądałaś, warto było?
Ja zdążyłam na końcówkę - mowa oskarżyciela i obrońcy w sądzie.
I oczywiście jedno pytanie, co za czasy, co za kraj, co człowiek potrafi drugiemu człowiekowi za los zgotowac w imię ideii, władzy. No i przeciez to się działo nie tak dawno, nie wieki temu, ale kilkanaście lat temu, straszne.
lena77
ogladalam. tylko poczatek wyrywkowo, bo synka spac kladlam. nie wiem, kto ten donos sporzadzil. ale sprawa byla w latach 60-tych, a wiec wiecej niz kilkanascie lat temu. calkiem niedawno, bodaj , w 2004 uchylono te wyroki.
wawrzecki zostal powieszony, byl kozlem ofiarnym, bo cala sprawa kradziezy, podmiany miesa byla prowadzona za przyzwoleniem wladzy, ktora pozniej urzadzila pokazowke z procesu i pod publiczke ukarala winnych(a wiadomo, puste polki, frustracja spol, itd.). oskarzeni zaczeli sypac, bronic sie, ale w kronice pokazano okrojony material (pania z lisem w sali rozpraw usunieto z tasmy, zamiast niej mialy byc gniewne, zbulwersowane twarze robotnicze- swietna scena kontroli "mediow").Podobno prawda jest , ze wawrzecki osiwial w ciagu paru minut.
justin
lena, dziękuję 03.gif
Meggi
Dzisiejszy teatr był super, az żałuję, że sobie nie nagrałam 32.gif , Jungowska świetna!
lena77
Jejku, ale sie wczoraj na tym Pigmalionie usmialam, choc nie bylo wcale wesolo: dialogi wysmienite, na scenie z pantoflami smialam sie juz w glos. obsada rewelacyjna. ciekawe co bedzie za tydzien
Meggi
Mnie rozbawiła scena na pierwszym spotkaniu towarzyskim u matki Higginsa oraz ostania gdy nieźle Eliza dała mu popalić.

Za tydzień:

Głosy wewnętrzne
kww
CYTAT(Meggi @ Mon, 02 Mar 2009 - 21:37) *
Dzisiejszy teatr był super, az żałuję, że sobie nie nagrałam 32.gif , Jungowska świetna!


Fakt, Jungowska była rewelacyjna icon_smile.gif
justin
przyłączam się, ja także byłam zachwycona 03.gif
justin
a wczorajszego to nikt nie oglądał?
Co tutaj taka cisza?
lena77
ja ogladalam, ale jakos tak bez skupienia, bo pieklam ciasto w tym samym czasie. druga czesc bardziej mi sie podobala. agata buzek w kazdym razie olsnila mnie.
Meggi
zapomniałam 21.gif 32.gif
justin
"Piękny widok" - kto oglądał wczoraj, jak sie skończyło ?
Widziałam do momentu, gdy Gajos wytoczył teorie, że Mary Lu icon_smile.gif) (Janda) została przysłana, żeby go załatwić.
lena77
Ja oczywiscie zasnelam i zakonczenia nie zobaczylam. Ale dziwny byl ten teatr.
Zwykle nie widze poczatku, bo 20.20 dla mnie za wczesnie i o tej porzez zwykle wojtka zaganiam do lozka . a konca nie dotrwam bo zasypiam. i tak w kolko macieju.
Meggi
Mnie nie porwał wczorajszy teatr, może dlatego, że patrzyłam z doskoku, widziałam początek a potem musiałam ogarnąć moja dzieciarnię, i już sie pogubiłam kompletnie w akcji 37.gif
justin
ja musiałam wyjść do pracy na 22.00, dlatego końcówki nie widziałam.

No niezłe z nas oglądaczki 03.gif
kww
Zakręcony jak nic, ostatnią scenę jaką pamiętam, to jak Gajos czaił się ze strzelbą za drzewem, po ty, jak z domu wyszła Janda icon_rolleyes.gif
Meggi
CYTAT(kww @ Wed, 18 Mar 2009 - 14:46) *
Zakręcony jak nic, ostatnią scenę jaką pamiętam, to jak Gajos czaił się ze strzelbą za drzewem, po ty, jak z domu wyszła Janda icon_rolleyes.gif


No to ja równiez zakręcona byłam jak oglądałam, bo myslałam, ze z okna chce strzelać 37.gif 06.gif

Może za tydzien pójdzie nam lepiej icon_smile.gif choć teatr bardziej polityczny "O prawo głosu "
lena77
Ja wczoraj pobilam rekord w poniedzialkowym zasypianiu-Mikolajczyk jeszcze z Polski nie zdolal wyjechac a ja juz uderzylam w kimono.
justin
nie oglądałam, byłam w pracy.
Dużo starciłam?
kww
CYTAT(justin @ Tue, 24 Mar 2009 - 09:38) *
nie oglądałam, byłam w pracy.
Dużo starciłam?


Nie wiem, bo ja za politycznymi nie przepadam, więc nie oglądałam icon_sad.gif
Meggi
Nie oglądałam ostaniego teatru, więc nie pomogę.

Teraz w poniedziałek zamiast teatru bedzie lecieć:

Wielki test z historii. Karol Wojtyła Jan Paweł II

będę napewno oglądać, choć to nie teatr.
Agnieszka AZJ
CYTAT(justin @ Tue, 24 Mar 2009 - 09:38) *
nie oglądałam, byłam w pracy.
Dużo starciłam?


Co kto lubi icon_wink.gif Nam się podobało.

Solidnie zrobiony spektakl paradokumentalny, dobrze pokazujący powojenną rzeczywistość. Fantastyczna scena spotkania Mikołajczyka z Witosem, ale...
... jakoś brakowało mi tam bardziej osobostego spojrzenia na Mikołajczyka. Po tym spektaklu nadal pozostał postacią podręcznikową, niewiele się o nim dowiedzieliśmy jako o człowieku.
Meggi
PodciÄ…gam icon_wink.gif

W najbliższy poniedziałek:

Wizyta starszej pani

Agnieszka AZJ
Z JandÄ… ?

A w zeszły poniedziałek ogladałyście ? Nie znam tytułu, bo sie włączyłam w trakcie, ale był o tym, jak w 77 roku na Barbórkę w prezencie dla Gierka telewizja postanowila nakręcić film o Pstrowskim.

milly
"Prezent dla Edwarda G."
lena77
swietny byl wczorajszy teatr, ale ja w ogole uwielbiam Durrenmatta. janda rewelacyjna. w niedziele widzialam ja tez w filmie o Bialoszewskim. ona zagra wszystko.
Agnieszka AZJ
O rzesz... icon_evil.gif Zapomniałam icon_sad.gif Już drugi raz tę starszą panią przegapiłam icon_sad.gif
Meggi
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Tue, 05 May 2009 - 11:04) *
O rzesz... icon_evil.gif Zapomniałam icon_sad.gif Już drugi raz tę starszą panią przegapiłam icon_sad.gif



Ja sobie nagrałam i dziś może uda mi się obejrzeć icon_smile.gif
Doruśka
Starsza PAni ok icon_smile.gif tylko Jandę za mało postarzyli icon_smile.gif)

Meggi
Ktoś oglądał poniedziałkowy teatr, mi się udało w końcu icon_wink.gif

Akcja bardzo podobna do filmu "To nie tak jak myslisz kotku" icon_wink.gif

P.s w poniedzialek leciała : "Farsa z ograniczoną odpowiedzialnością"

obsada:
Krzysztof Tyniec (Waldek), Edyta Jungowska (Isaura), Beata Ścibakówna
(Żaneta), Danuta Szaflarska (Księżna Koniecpolska), Joanna Żółkowska (Pani z "Bilionera"),
Adam Ferency (Płotka), Krzysztof Kowalewski (Leszcz) Krzysztof Stroiński (Ukleja), Marcin
Troński (Karol), Henryk Bista (Przybyś), Zdzisław Wardejn (Badziewiak), Witold Dębicki
(Koluszka), Joanna Kurowska (Natasza), Jan Prychora (Dzielnicowy), Nam Trinh Hoaj
(Japończyk), Dorota Stalińska (Maryśka), Krzysztof Jańczak (Kamerdyner)
justin
żałuję, bo niestety nie będę mogła oglądać.
Magawit
Najlepszy byl "teatr" z ostatniego poniedzielku- debata pana premiera ;/ Czy nie mogliby puscic tej debaty na TVP2? Nie, bo przeciez wszyscy ogladaja serial,a teatru nikt 21.gif
Meggi
CYTAT(Magawit @ Wed, 20 May 2009 - 19:33) *
Najlepszy byl "teatr" z ostatniego poniedzielku- debata pana premiera ;/ Czy nie mogliby puscic tej debaty na TVP2? Nie, bo przeciez wszyscy ogladaja serial,a teatru nikt 21.gif


Ha, nawet nie wiesz jak mnie ta wiadomośc ucieszyła icon_smile.gif zupełnie mi w poniedziałek teatr z głowy wyleciał icon_wink.gif
Meggi
No to dziÅ› dla pzrypomnienia icon_smile.gif

Przyjęcie
reż. Krzysztof Zaleski wyk. Maria Pakulnis (Stella), Krzysztof Stelmaszyk (Adam), Monika Kwiatkowska-Dejczer (Andżelika), Przemysław Sadowski (Toni), Agnieszka Warchulska (Zuzanna)

Od 20-tej komitety wyborcze -audycje lecÄ… 29.gif

teatr zaczyna sie dopiero o 21,35, pora jak dla mnie akurat.
justin
Maria Pakulnis była boska.
SZtuka dla niej.

Pora też akurat dla mnie, dzieci śpią, w domu spokój, mogę usiąść na kanapie i się delektować.
Meggi
Pakulnis rzeczywiście zagrała świetnie, choc ja bym z taką kobietą na przyjęciu 5 minut nie wytrzymała i zdecydowanie ciut wczesniej kazała się zamknąć 43.gif 06.gif

Dla mnie ciut akcja przydługawa była, a to dlatego, że przeczytałam w programie krótki opis i cały czas czekałam na tragiczne wydarzenie, z opisu tego wynikało, że powinno się ciut wczesniej wydarzyć a nie na sam koniec icon_wink.gif


Za tydzien z okazji dnia dziecka nie ma teatru tylko Wojownicze Żółwie Ninja 21.gif
justin
mogli chociaż jakis teatr dla dzieci zapodać.
To jest TV z misjÄ… 37.gif
justin
teraz w poniedziałek znowu nie ma teatru, co oni w tej TV wyprawiają?
Meggi
No to już TVP weszła w ramówkę wakacyjną i nici z teatrów 21.gif
W ten poniedziałek tez nie bedzie.

ale..............

W empiku ukazała sie kolekcja teatrów TV, same fajne tytuły, "Igraszki z diabłem" icon_smile.gif za 19.90 moze sobie zbiorę taką kolekcję a co icon_wink.gif
W sumie Igraszki mam nagrane na VHS ale ten tytuł akurat warto sobie kupić jest boski icon_smile.gif
justin
Meggi, dzięki za info. Nie widziałam tego,skoro mówisz, że warto chyba się skuszę.
justin
Pobudka, sezon siÄ™ zaczÄ…Å‚.

Dzisiaj Teorban.
Świeżutkie z 2009 roku icon_smile.gif)
Ogólnie o życiu zwykłych ludzi dnia 11 września.

Mam zamiar oglądać.
lena77
szkoda kurka, ze godzine przesuneli. mam jeszcze mniejsze szanse na dotrwanie do konca niz w poprzednim sezonie. ten dzisiejszy spektakl zapowiada sie interesujaco, zjechany zostal w polityce i ciekawa jestem czy slusznie.
mimo, ze ciesze sie na ten teatr to zaluje strasznie, ze juz lato sie skonczylo...To pewnie tak na pocieche.
justin
lena i jak?
Mnie sie podobało icon_smile.gif
Magawit
W innych wątkach zamarłam,ale w tym sie wypowiem. Też obawiałam się, że nie wytrzymam do końca, ale -co do tematu wątku icon_wink.gif - nie zasnęłam przed końcem. Nie rzucił mnie na kolana,ale jednak wciągnął na tyle, że obejrzałam z zainteresowaniem. Takie luźne myśli mi w czasie spektaklu chodziły...i jakieś takie zamyślenie... i romantycznie z mężem też zaraz, bo człowiek docenił to, co ma...
Tylko męskie role mnie jakoś nie zachwyciły. No, ale nie można mieć wszystkiego icon_wink.gif
lena77
CYTAT(justin @ Wed, 16 Sep 2009 - 11:19) *
lena i jak?
Mnie sie podobało icon_smile.gif


Dotrwalam do konca. Mi sie najbardziej slusarz podobal (milo bylo zobaczyc znow andrzeja mastalerza). niepotrzebny, moim zdaniem, byl watek z histeryczna matka i bratem michaelem. mackowiak, faktycznie, nie zachwycil, ale malo mial do roboty; caly spektakl spoczal na barkach magdaleny walach. szkoda, ze postac pani do sprzatania-carmeli potraktowano po macoszemu i wypadla bardzo stereotypowo a przeciez jej rola byla wazna. ale ogolnie, udany poczatek sezonu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.