To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Polip w macicy i problem zajścia w ciążę

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

niecierpek1
Cześc dziewczyny. Wykryto u mnie ostatnio polip w macicy. Lekarz stwierdził, że to właśnie on jest przyczyną tego, że nie mogę zaciążyc. Czy któraś z was spotkała sie z podobnym problemem?
majeczka83
niecierpek1 polip utrudnia zagnieżdżenie się zarodka i musi być usunięty.Lekarz powinien powiedzieć Ci o histeroskopii która załatwi sprawę.Nic strasznego też to przeżyłam 06.gif
niecierpek1

majeczka1 a czy Ty przed tym polipem też miałaś problemy z zaciążeniem? Bo ja od lutego 2008 tak. Czy może jak go usunęłaś to problem się rozwiązał?
12121
Witam wszystkich,
byłam dzisiaj w klinice i u mnie też wykryto polip. Pani doktor stwierdziła że nie będzie robiła insyminacji bo to może on jest przyczyną mojej niepłodości. Staram się z mężem już 2 lata o dzidzie i nic. Czy to możliwe że wcześniej go nie wykryto? I że to jest przyczyna? Mąż ma dobre wyniki, ja jestem już po prawie wszystkich badaniach. Tylko test PCT wyszedł nieprawidłowy( wszystkie plemniki martwe). Napiszcie co myślicie.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
niecierpek1
CYTAT(12121 @ Mon, 06 Apr 2009 - 23:16) *
Witam wszystkich,
byłam dzisiaj w klinice i u mnie też wykryto polip. Pani doktor stwierdziła że nie będzie robiła insyminacji bo to może on jest przyczyną mojej niepłodości. Staram się z mężem już 2 lata o dzidzie i nic. Czy to możliwe że wcześniej go nie wykryto? I że to jest przyczyna? Mąż ma dobre wyniki, ja jestem już po prawie wszystkich badaniach. Tylko test PCT wyszedł nieprawidłowy( wszystkie plemniki martwe). Napiszcie co myślicie.

1. Jesli istnieje wrogośc sluzu to wyjscie tylko jedno -IUI
2. jesli jest polip to nalezy jak najpredzej zrobic histeroskopiÄ™ aby to potwierdzic lub ewentualnie wykluczyc, bo IUI w takim przypadku nie ma sensu.
3. Histeroskopia moze tez sprawdzic wiele innych aspektów takich jak:
- czy są czyste ujscia jajowodów,
- zrosty lub nieprawidłowe endometrium
- budowa macicy jest prawidłowa czy nie.
wszystkie wymienione powyżej maja istotny wpływ na zajście lub ewentualnie utrzymanie ciąży.
meg2000
Witam
W mojej długiej historii starań o dziecko też pojawił sie polip i to w najgorszej wersji - z komórkami nowotworowymi. Potem cała kuracja zatrzymania wzrostu śluzówki macicy - czyli ogromna dawka hormonów działających jak antykoncepcja. W macicy niby wszystko ok ale w ciążę zajść nie mogę nadal. Minęło dwa lata i okresu bez hormonów nie dostaję. Potem dwa cykle z Puregonem i nadal nic. Mam dosyć nieustannej walki a latka lecą. Jednak wciąż mam nadzieję że zdarzy się cud.
Dziewczyny nie traćcie nadzieji - wiara czyni cuda
majeczka83
niecierpek u nas problemem jest nasienie i po usunięciu polipa nadal nie jestem w ciąży ale to tylko i wyłącznie z winy kiepskiego nasienia
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.