To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

budowa kobiety a ciÄ…za

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

doma 30
kiedyś przeczytałam artykuł, ze rozwój jak i zajscie w ciąże zalezy od budowy ciała, zwłaszcza budowy narzadów rodnych, a takze trybu życia jaki prowadzi
agabr
Doma 30 rozumiem , ze jestes na etapie planowania ciazy i w zwiazku z tym masz wiele pytan.Proponuje jednak bys zalozyla jeden zbiorczy watek , w ktorym bedziemy odpowiadac na nurtujace Cie pytania.b
Beti_24
a słyszałyście o tym że budowa ma wpływ na przebieg porodu???A to wcale nieprawda Moja koleżanka jest drobniutka i ma młe biodra ,wsztscy jej mówili że będzie miała straszny poród a ona urodziła w 2 godz , ja wcale niebyłam tak drobna raczej normalnych rozmiarów i rodziłam 20 godz, więc mi się wydaje że to niezależy od budowy tylko od nas samych troche tez jak równierz od naszego organizmu, przecież kada z nas jest tak naprawdę inna:)
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Aguś24
Witam , ja w swoim przypadku moge powiedzieć ze tak Budowa narządów rodnych w moim przypadku uniemożliwiało mi zajście w ciąże przez 5 lat, ale cud się stałicon_smile.gif
kasiaaaaa
CYTAT(Beti_24 @ Tue, 06 Apr 2010 - 12:50) *
a słyszałyście o tym że budowa ma wpływ na przebieg porodu???A to wcale nieprawda Moja koleżanka jest drobniutka i ma młe biodra ,wsztscy jej mówili że będzie miała straszny poród a ona urodziła w 2 godz , ja wcale niebyłam tak drobna raczej normalnych rozmiarów i rodziłam 20 godz, więc mi się wydaje że to niezależy od budowy tylko od nas samych troche tez jak równierz od naszego organizmu, przecież kada z nas jest tak naprawdę inna:)

Pomijając już czy to prawda, czy nie, to ja słyszałam coś dokładnie odwrotnego - że kobiety duże, grubokościste czy otyłe rodzą gorzej niż te drobne.
Beti_24
a więc nie ma reguły, dużo zależy też od psychiki kobiety ,jak będzie przebiegał poród, ja miałam ciężko bo jestem słaba psychicznie,ale nie ma jak pomoc męża i położnej i było dobrze icon_smile.gif
kasiaaaaa
CYTAT(Beti_24 @ Sun, 16 May 2010 - 21:57) *
a więc nie ma reguły, dużo zależy też od psychiki kobiety ,jak będzie przebiegał poród, ja miałam ciężko bo jestem słaba psychicznie,ale nie ma jak pomoc męża i położnej i było dobrze icon_smile.gif

Do psychiki kobiety dodałabym jeszcze sposób wstawienia się główki dziecka w kanał rodny. icon_rolleyes.gif Bo niestety nie wszystko zależy od budowy rodzącej, jej nastawienia i męża przy boku.
konto_usunięte
CYTAT(Beti_24 @ Tue, 06 Apr 2010 - 10:50) *
a słyszałyście o tym że budowa ma wpływ na przebieg porodu???A to wcale nieprawda Moja koleżanka jest drobniutka i ma młe biodra ,wsztscy jej mówili że będzie miała straszny poród a ona urodziła w 2 godz , ja wcale niebyłam tak drobna raczej normalnych rozmiarów i rodziłam 20 godz, więc mi się wydaje że to niezależy od budowy tylko od nas samych troche tez jak równierz od naszego organizmu, przecież kada z nas jest tak naprawdę inna:)


niesamowite.
można poczytać i nie gadać głupot.
milutka
Beti hmm z tą psychiką to piszesz bzdury, jeśli kobieta ma małą miednicę, to co ma pozytywnie się nastawić i rozejdzie się jej ta miednica jak za dotknięciem magicznej różdżki? icon_rolleyes.gif

Moja kuzynka i koleżanka miały cesarkę, bo miały za małą miednicę i dzieci by się nie przecisnęły.
Beti_24
hej z tą psychiką to pisałam o mnie , że mi dużo pomogło wsparcie męża, i dobre nastawienie też jest ważne zresztą to kwestia danej osoby,
Nie gadam bzdur, tylko słyszałam to od położnej , że budowa też ma znaczenie, jest wiele czynników, ale każda z nas jest inna ....Jest doświadczona i przeszła wiele porodów innych kobiet więc wie chyba co mówi ,i niekoniecznie wszyscy muszą się z tym zgadzać....
Dorotka25
CYTAT
a słyszałyście o tym że budowa ma wpływ na przebieg porodu???A to wcale nieprawda


No to jak w końcu? bo wyżej twierdzisz, że nieprawdą jest, że budowa ma znaczenie. A tu, że:

CYTAT
tylko słyszałam to od położnej , że budowa też ma znaczenie.....Jest doświadczona i przeszła wiele porodów innych kobiet więc wie chyba co mówi


Trzeba te wszystkie czynniki połączyć - budowa, psychika, otoczenie, pomoc.... - to razem ma wpływ na łatwość bądź trudność porodu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.