To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

co zrobić z gniazdem szerszeni w garażu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ogorek
.
mama_do_kwadratu
Straż pożarna.
#Margola
Tak tylko straz pozarna..
my w zeszłym roku wzywalismy do domku nad morzem... w dwie godziny sie rozprawili
Siulka
icon_smile.gif
ogorek
.
mama_do_kwadratu
CYTAT(ogorek @ Mon, 13 Apr 2009 - 09:27) *
Oni powiedzieli że się nie zajmują takimi sprawami!!!

bzdura
#Margola
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Mon, 13 Apr 2009 - 08:24) *
bzdura

prawda ze bzdura!!!!
#Margola
znalazłam cos takiego
CYTAT
- Właściwie w lecie to nasze główne zajęcie - mówią strażacy i podkreślają, że zdecydowanie więcej jest interwencji w sprawie szerszeni. - Tegoroczne upalne lato sprzyja ich rozmnażaniu - dodaje Marcin Szpara z Rzeszowa, który zajmuje się usuwaniem gniazd owadów. Z jego usług korzystają głównie prywatne osoby. - Codziennie ma jedno albo dwa wezwania - dodaje.

Za usunięcie gniazda trzeba zapłacić prawie 100 złotych. Za darmo usuwa je straż pożarna, ale ta jedzie tylko tam, gdzie owady stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Są to miejsca publiczne, np. szpitale, urzędy, szkoły. Raczej mało prawdopodobnie, by przyjechała na prywatną posesję. - Każdy taki wyjazd jest kosztowny a oprócz szerszeni mamy też inne interwencje, jedziemy więc tam gdzie jest niebezpiecznie - wyjaśnia rzecznik prasowy podkarpackiej straży pożarnej Mariusz Wójcicki.


wiec chyba faktycznie trzeba poszukac jakiejs firmy
szantrapa
Do nas przyjechali w zeszłe wakacje. Gniazdo było pod dachem, nad naszym oknem kuchennym, w parę minut sie uporali. Ale faktem jest, że zagrożenie było, okna otworzyc nie mozna było a nawet przy zamknietym , szerszenie wiecznie "pukały" w okna.
siłaczka
Zadzwoń i powiedz, że są w pobliżu małe dzieci, powinni sie bardziej sprężyć. Jeśli ponownie odmówią nich Cię skierują do instytucji do tego przeznaczonej. No i pytaj o nazwisko tego, który odmawia. Pierwszy raz słysze o odmowie, sama wzywałam latem do domku letniskowego i przyjechali po kilku godzinach, dlatego podejrzewam, że jest to spychologia. I uważajcie, szerszenie są naprawdę groźne. W momencie ataku wyzwalają substancję zwołującą inne szerszenie z okolicy.
ogorek
.
Malgood
no nie wiem czy nic nie zrobią.
Mnie osobiście nieźle załatwiły.
Jednak proponuje żeby wezwać ponownie straż pożarną ewentualnie doświadczonego pszczelarza.
ogorek
.
mama_do_kwadratu

edit: zbyt poważnie potraktowałam
Adriannna
CYTAT(ogorek @ Mon, 13 Apr 2009 - 07:38) *
ja mam 20 rodzin pszczół...

zapytaj o wszystko tutaj na pewno ci odpowiedzą !!!



CYTAT(ogorek @ Tue, 14 Apr 2009 - 11:46) *
no racja ja mam somsiada pszczelaża to zaraz go zawołam



To masz "somsiada" czy sam sie tym zajmujesz bo "siem" pogubilam...???
Arwena.
A co z kozami, na mleko im te szerszenioosy nie zaszkodzą?
mama_do_kwadratu
CYTAT(ogorek @ Mon, 13 Apr 2009 - 19:42) *
to są osy bo zobaczyłem z bliska a osy to nic nie zrobią


a może kosy?
tissaia
To są gadające pszczoły. Po ogórkach i kozim mleku się tak rozgadały icon_smile.gif
szantrapa
A ja myślę, że to początek sezonu ogórkowego icon_wink.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Agnieszka AZJ
Ależ drogi Szerloku - latające kozy ? Jak wyjasnisz ten fenomen przyrodniczy ?

Twój Łotson
tissaia
Agnieszka- ale te stworzenia u ogórka nie latają ! Tj. nigdzie nie napisał, że latają...One som i patrzom jeno. I straszom. Ale- mówić umieją, czego echa odnaleźć mozna w jednym z wątków ogórka.
Agnieszka AZJ
A skoro tak, to mogą być kozy 37.gif
tissaia
Kozy, kosy, pszczoły, osy - do wyboru do koloru. icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
W jednym gnieździe ??? icon_eek.gif A może to Arka Noego ?
Mrówa
Czyli ogorek to Noe??? To ja słonia i biedronkę do tej Arki dorzucę.
tissaia
Arka Ogórka icon_smile.gif
paulap
Ogórkami to one som karmione
Myssia
04.gif 04.gif 04.gif no pięknie się temat rozwinął 04.gif 04.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.