To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Tyta - róg obfitości

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Anita.W
Czesc,
Dziewczyny sluchajcie, nauczycielki w kl. I w naszej szkole wymyslily ze fajnie by bylo jakby dzieci po pasowaniu dostaly tyte. Nam sie pomysl podoba choc to tradycja ze Śląska. Problem w tym ze te tyty to jakies tutaj trudno dostepne. Ja rozumiem ze to juz troche po sezonie bo je sie wrecza w pierwszym dniu szkoly. I nawet na allegro juz ich nie ma (jest jedna ale mało fajna, droga i raczej dla dziewczynek). Moze cos doradzicie??
Potrzebna mi w tym temacie pomoc icon_smile.gif
Pozdrawiam
Anita
Dorotka25
Zrobić samemu? icon_wink.gif Kawał brystolu, ładny papier i wstążeczki. Brystol zwinąć w tutkę icon_wink.gif. Wsypać słodycze, drobiazgi i zawinąć w ozdobny papier, który obwiązujemy wstążeczkami. Powodzenia!!
dankin-82
ja też bym sama zrobiła, nic trudnego a i przy okazji masz kontrolę co dziecko np zje bo sama mu włożysz do środka to co lubi najbardziej icon_wink.gif czasami nie warto sobie utrudniac życia tylko samemu zacząc działac, powodzenia
Anita.W
Tak, ja rozumiem ze zrobienie takiej tyty to nic wielkiego. Dla swojego dziecka to moge zrobic, ale nie dla 2 klas. A teraz wiecie ludzie sa wygodni i nie maja czasu wiec wola zamowic i problem z glowy. Byl pomysl aby wspolnymi siłami to zrobic ale zglosila sie jedna osoba i to tez powiedziala ze sama robic tego nie bedzie. Tak wiec wybrali gotowe tylko ze tych gotowych to nie mozna dostac.

Ja juz tak nawet allegro przegladalam i trafilam na filc i tez tak sobie pomyslalam ze z tego filcu mozna zrobic i jest tez duzo takich ozdob z filcu ktore mozna przykleic i wygladaly by ekstra. No nie wiem, moze ich jakos tak "zmusić" do tego aby sie grupka ludzi zebrala i cos zrobili wlasnorecznie. W koncu to dla ich dzieci no nie.

Dzieki za odpowiedz icon_smile.gif
aga_mama
Anita, z tego co pamiętam z naszego klasowego zebrania, na Hallera jest jakiś mały sklepik, w którym można te tyty kupić za kilka zł. Nie wiem nic bliżej, bo zajmuje się tym ktoś inny, ale popytam i w tygodniu Ci napiszę.

aha - one są puste, u nas wygląda to tak, że przed pasowaniem wszyscy rodzice spotykają się i napełniają te rożki słodyczami i jakimiś drobiazgami pamiątkowymi.
Potwora
Anita - a może macie kogoś znajomego na Śląsku? Jaką rodzinę itp? Tam to jest dość powszechny zwyczaj i zwykle w okolicach sierpnia i września można je kupić w sklepach ( my dla naszych pierwszaków właśnie je w ten sposób zdobyliśmy icon_wink.gif )
Anita.W
Aga_mama to ja czekam na namiary i dziekuje icon_smile.gif
Ola nie znam nikogo ze ÅšlÄ…ska.

Wiecie co, ale dowiedzialam sie ze na giełdzie kwiatowej (karmelkowa czy jakos w jej okolicach jest ta gielda) mozna to dostac. Ktos cos wie??
Potwora
Anita - na Hallera nie ma icon_wink.gif
aga_mama
Ola, ale mówimy o tym samym sklepie? Z tego co udało mi się dowiedzieć, to jest boczna Hallera, chyba Słowicza, jakiś mały sklep papierniczy.
wroc
Anita - jesli można zapytać to dzieci do której sp chodzą ? który numer?icon_smile.gif
Anita.W
CYTAT(wroc @ Tue, 22 Sep 2009 - 22:55) *
Anita - jesli można zapytać to dzieci do której sp chodzą ? który numer?icon_smile.gif

SP 24, a co? icon_smile.gif

Narazie czekam na zebranie (1 pazdziernika) i sie wyjasni czy wszyscy chca te tyty czy za duzo z tym zachodu i nie warto.
Dorka
Faktycznie nie ma tych rożków na allegro, wg nowej dolnosląskiej tradycji dzieci dostają je na pasowaniu na ucznia. U nas jedna z mam zaproponowała, żeby zrobić z takiej przeźroczystej foli jak do kwiatów (chyba miała mozliwość załatwienia większej ilości) i na tym stanęło, zawartość ma byc zakupiona, z naszych składek, hurtowo w makro .
Doruśka
ja tez jestem żywo zainteresowana tytami, moje dziecko czeka, i czy będą dla wszystkich czy nie, Kalina oczekuje:)
Potwora
CYTAT(aga_mama @ Tue, 22 Sep 2009 - 09:14) *
Ola, ale mówimy o tym samym sklepie? Z tego co udało mi się dowiedzieć, to jest boczna Hallera, chyba Słowicza, jakiś mały sklep papierniczy.


Mała księgarnia na Hallera - ponoć na początku roku były tam tyty, my się niestety spóźniliśmy i sprowadziliśmy ze Śląska icon_wink.gif
Anita.W
Ja przypadkowo znalazlam tyty na stronie goplanka.pl od 22 do 30 zl. juz ze słodyczami. A same rogi mozna tez dostac na stronie dyplomyszkolne.pl cena 4,90. O dziele sie informacjami icon_smile.gif . Czekam na zebranie bo moze jakis rodzic z tej drugiej pierwszej klasy cos znalazl.
yoka
nie wiem, czy aktualne, ale takie tyty - cena ok 5-6 zł (duża, kolorowa,pusta) można dostac na stoisku papierniczym w Arenie na Komadorskiej i w Hali "Gaj", a puste przezroczyste w "Słodyczach na Luzie" - Traugutta lub w Arkadach Wrocławskich (poziom -1).
Tam właśnie zamawiałam hurtem dla dwóch klas pierwszych. Wszystkim się podobało.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.