To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Trzy obywatelstwa dla dziecka z pary mieszanej urodzonego w 3cim kraju ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Petrus

Syn posiadający obywatelstwo polskie, poznał dziewczynę posiadająca obywatelstwo włoskie. Oboje są analitykami finansowymi po studiach, więc pracę będą mieli albo w Londynie, albo w Paryżu, albo we Frankfurcie nad Menem.

Ponieważ miejsce urodzin dziecka praktycznie mogą sobie zaplanować, czy ich dziecko będzie miało
POTRÓJNE obywatelstwo, jesli urodzi się odpowiednio w:

1 - miejsce urodzenia Londyn - czy dziecku daje obywatelstwa brytyjskie, polskie i włoskie ?

2 - miejsce urodzenia Paryż - czy dziecku daje obywatelstwa francuskie, polskie i włoskie ?

3 - miejsce urodzenia Frankfurt nad Menem - czy dziecku daje obywatelstwa niemieckie, polskie i włoskie ?



xxyy
Brytyjskiego nie dostanie, bo jeden z rodzicow musci byc Brytyjczykiem,
polskie i wloskie, po rodzicach, trezba sie o nie starac w odpowiednich ambasadach/urzedach
jesli sie urodzi we Francji to francuskie zdaje sie dostanie z automatu, bo takie jest prawo,

Ale skoro jestesmy w UE to to trzecie konieczne?

Trzeba sie rowniez dowiedziec czy nie ma restrykcji pod wzgledem ilosci posiadanych obywatelstw, np czy Wlosi moga miec kilka, Polacy itd
Ale w przypadku tych krajow raczej nie
A.L.
W Niemczech z samego faktu urodzenia sie w tym kraju, obywatelstwa nie dostanie. O ile wiem nigdzie w UE nie obowiazuje prawo ziemi.
xxyy

Pewien Francuz mi ostatnio powiedzial, ze we Francji jest prawo ziemi.
Ale szczegolowe zasady przyznawania obywatelstwa to najlepiej sprawdzic w danej ambasadzie.
mama_wolfa
O ile rezydentami będą w dowolnym kraju EU to dziecie dostanie obywatelstwo danego kraju. Problem w tym że już są plany zlikwidowania w ogóle podwójnych (potrójnych itp) obywatelstw więc to chyba nie bardzo będzie miało sens icon_smile.gif
xxyy
CYTAT(mama_wolfa @ Wed, 28 Oct 2009 - 19:57) *
O ile rezydentami będą w dowolnym kraju EU to dziecie dostanie obywatelstwo danego kraju. Problem w tym że już są plany zlikwidowania w ogóle podwójnych (potrójnych itp) obywatelstw więc to chyba nie bardzo będzie miało sens icon_smile.gif


Faktycznie poczytalam o brytyjskim prawie i wspominaja o rezydenturze.
Tylko nie moge sie doczytac co to jest ten status rezydenta w przypadku czlonkow EU. Czy o niego sie specjalnie trzeba starac, czy po np tygodniowym pobycie ( zakladajac , ze nie w celu turystycznym) nabywa sie ta rezydenture automatycznie? Rozumiem, ze to zalezy od kraju. Bo na przyklad:
w WB nie staralismy sie o nic, a bylismy uznawani za rezydenta, a w Danii musielismy sie o rezydenture starac. I mamy ja "na papierze".


edit, niestosowne zrodlo
Abotak
rezydentura
https://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/15039/...dent-na-wyspach
xxyy
CYTAT(Bogusia123456 @ Thu, 29 Oct 2009 - 15:33) *


No wlasnie, kiedys o tym czytalam , teraz mi sie przypomnialo.
Czyli wg tego nie kazde dziecko urodzone w WB ( majace przynajmniej jednego rodzica , czlonka UE) dostaje obywatelstwo automatycznie. Rodzic musi miec potwierdzona rezydenture.
xxyy
CYTAT(mama_wolfa @ Wed, 28 Oct 2009 - 19:57) *
O ile rezydentami będą w dowolnym kraju EU to dziecie dostanie obywatelstwo danego kraju. Problem w tym że już są plany zlikwidowania w ogóle podwójnych (potrójnych itp) obywatelstw więc to chyba nie bardzo będzie miało sens icon_smile.gif


Nie w kazdym, w Dani konieczne jest obywatelstwo.

https://www.nyidanmark.dk/en-us/faq/danish_nationality/
mama_wolfa
Ja nie napisałam o potwierdzonej czy niepotwierdzonej rezydenturze ... jedynie że jest wymóg posiadania takowej ... icon_smile.gif

W ROI do obywatelstwa w przypadku naturalizacji nie potrzeba wielkich cudów ale właśnie potwierdzonej rezydentury (to tak dla przykładu że jednak sam pobyt bez żadnego potwierdzenia na nic się nie zda). Niemniej, plan jest taki że w ogóle wielokrotne obywatelstwa mają być zniesione w obrębie Unii. Więc nie wiem czy jest sens starać się o kolejny paszport jak za parę lat i tak trzeba będzie zdecydować się na jeden icon_smile.gif
xxyy
No jasne,rozumiem. Rozmyslalam o tym w kontekscie pytania autora watku. Ze nie jest to tak , ze dziecko sie rodzi i od razu ma. Jednak jakis tam wymagania sa.

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.