To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mój palec czernieje od pierścionka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

beata1104
Dostałam złoty pierścionek i mój palec robi sie w miejscu noszenia czarny-brudny, czy to objaw jakieś choroby?
Już wcześniej nosiłam złote pierścionki tylko leżą w pudełku ze względu na moją prace (okropnie sie niszczą,) i nic takiego mi nie wychodziło
marghe.
Nie.
to nie objaw choroby icon_smile.gif
TAQILLA
opcje są dwie - albo masz alergię na złoto (ale tu bardziej zaczerwienienie lub wysypka by się pojawiały) albo pierścionek tak do końca złoty nie jest. Czarno-brudne ślady lubi miedź zostawiać ślady, a kolorem do złudzenia przypomina złoto icon_wink.gif
Carrie
CYTAT(TAQILLA @ Fri, 01 Jan 2010 - 22:38) *
albo pierścionek tak do końca złoty nie jest. Czarno-brudne ślady lubi miedź zostawiać ślady, a kolorem do złudzenia przypomina złoto icon_wink.gif


ha, oglądałam Galileo o wyrobach jubilerskich i wyjaśniło mi się dlaczego moja bransoletka na kostkę brudzi mi nogę koszmarnie.Otóż wyroby ze złota są tak na prawdę złotem z kilkoma dodatkami - min. z miedzią.Na koniec procesu produkcyjnego na dany produkt napyla się czyste złoto.I właśnie grubość tej warstwy decyduje o takich atrakcjach jak farbowanie skóry na czarno czy zielono.Jeśli jest zbyt cienka - szybko się ściera (pot, tarcie, woda, detergenty) i produkt właściwy przereagowuje ze skórą.
Mam kilka wyrobów - tylko ta nieszczęsna bransoletka tak się zachowuje.
Inanna
CYTAT(beata1104 @ Wed, 30 Dec 2009 - 23:34) *
Dostałam złoty pierścionek i mój palec robi sie w miejscu noszenia czarny-brudny, czy to objaw jakieś choroby?
Już wcześniej nosiłam złote pierścionki tylko leżą w pudełku ze względu na moją prace (okropnie sie niszczą,) i nic takiego mi nie wychodziło


Nie wiem, czy to objaw choroby, ale mi się tak robi jak się odżywiam syfem: nesca trzy w jednym w dużych ilościach, jakieś sztuczne żarcie typu chińska zupka... I nie ma to nic wspólnego z jakością noszonego przeze mnie złota.
Pogoda
Mi też moja obrączka straszliwie brudzi palce. Dziwi mnie jednak jedna rzecz: Brudzi, ale nie zawsze. Brudzi od czasu do czasu. Czasem całe tygodnie chodzę bez ciemnych nalotów na palcach. A potem nagle, ni z tego i z owego - czarno. Reakcja też ma różne stopnie nasilenia. Czasem to tylko delikatne zaczernienie pod samą obrączką, a czasem mam czarne pół palca i obydwa okoliczne palce też. Dziwne... icon_lol.gif
skanna
Mnie też czasem brudzi a czasem nie i wydaje mi się, że ma to związek zarówno z epizodami kiepskiego odżywiania, jak i epizodami większego stresu. Chemia jakaś czy coś?
rysa154
zloto jak i srebro reaguja zarowno na sposob odzywiania jak i stres....moze byc rowniez tak,ze np.zloto niskiej proby 333 ktore ma wiecej bodajze miedzi moze kogos bardziej uczulac a np .proby 585 mniej albo odwrotnie....
mnie brudzil zegarek stalowy ale tylko w ciazy i tylko jak zjadlam orzechy 03.gif

podobnie jak bizuteria z naturalnymi kamieniami...kamienie moga zmienic kolor i tak np.kolczyki z koralem mam rozne...jeden ciemniejszy a inny jasniejszy 21.gif ale to taki urok natury...
beata1104
CYTAT(Pogoda @ Sun, 03 Jan 2010 - 20:00) *
Mi też moja obrączka straszliwie brudzi palce. Dziwi mnie jednak jedna rzecz: Brudzi, ale nie zawsze. Brudzi od czasu do czasu. Czasem całe tygodnie chodzę bez ciemnych nalotów na palcach. A potem nagle, ni z tego i z owego - czarno. Reakcja też ma różne stopnie nasilenia. Czasem to tylko delikatne zaczernienie pod samą obrączką, a czasem mam czarne pół palca i obydwa okoliczne palce też. Dziwne... icon_lol.gif

Właśnie mam tak samo, raz jest raz nie ma długiii czas, pierścionek raczej lichy nie jest 08.gif
Od srebra i innych takich metali to nie mówie uczulenie na maksa, swędzi, krostki, nawet rany mi sie robią, więc nie nosze nic innego jak tylko złoto,
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.