To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

OdciÄ…ganie pokarmu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

WiolkaTG
Ile czasu zajmuje wam odciąganie pokarmu ?? Mój Mateuszek ma miesiąc za tydzien mam wizyte u gina i musiałabym odciągnąc pokarm żeby ktoś go poźniej nakarmił. Jednak dzisiaj robiłam próbe z Laktatorem i niestety popadłam w jakąś depresje. Bo w ciągu 15 minut odciągłam raptem 15 ml icon_sad.gif Ile tak wogóle wypija miesięczne dziecko pokarmu z butelki ? Bo cos mi sie wydaje ze koło 30 ml to bardzo malutko. A ja jzu po tych 15 minutach nic nie umiałam wyciągnąć icon_sad.gif Czybym nie miała pokarmu ?
Kamila-w1
Wiolka ja jak mam zostawic malego z pokarmem to odciągam przez kilka godzin na jeden posiłek, wyglada to tak, że najpierw małego nakarmie a to co nie wypił ściągam laktatorem, zalezy od dnia czasami odciągne 15 ml z jednej piersi a czasami 50 ml... zalezy ile mleka jest... A taki maluszek spokojnie powinien wypic 90 ml... Jak ostatnio zostawiałam małego to odciągałam pokarm przez cały dzien po każdym karmieniu i o 22 miałam 110 ml... a zazcęłam po pierwszym karmieniu rano ok 10...
Powodzenia, nie załamuj sie!!!
WiolkaTG
Wiem Kamila ale co ja mam myslec. Mały bardzo mało przybiera na wadze icon_sad.gif wiec jedynie co mi przychodzi do glowy to to ze mam do bani mleko albo poprostu mam go coraz mniej 32.gif
justine1980
Wiola a skąd wiesz że Maluszek mało przybiera? Byłaś u lekarza? Moja Maja przybierała za mało lekarka kazała mi ją dokarmiać i skończyło się na tym że pije tylko z butelki i to wcale nie wg schematu podanego na opakowaniu.
A co do odciągania to odciągaj po każdym karmieniu do ostatniej kropli i rób to jak najczęściej to pobudza laktację
WiolkaTG
tak bylismy u lekarza i dlatego wiem ze mały mało przybiera icon_sad.gif natomaist lekarka kazala go jak najczesciej dostawiac do piersi nic nie wspomniala o sztucznym mleczku.
justine1980
Wiola przystawianie to chyba najlepsze rozwiązanie.A jak często Mały ssie? Tzn jakie robi przerwy między karmieniami? I jak długo ssie? Może w tym jest problem że za krótko?
WiolkaTG
No właśnie mały bardzo ładnie ssie bo spokojnie siedzi z jakies 30 minutek przy cycu dostawiany jest często. No i śpi ładnie po karmineiu z jakies 3 - 4 godzinki dlatego wczesniej bylam pewna ze mam wystarczajaco pokarmu i maly sie najada. Ostatnio sporo ulewał ale odkąd go duzo pionizuje tez ulewanie się zmniejszyło i robi to teraz sporadycznie. Nie wiem tylko dlaczego tak cięzko mi odciągnąć pokarm. Zakupilam juz do tego 2 laktator bo wczesniej mialam zwykly z Lakty i myslalm ze to wina laktatora wiec zakupilam z Aventu a tutaj bez zmian 29.gif
justine1980
To może spróbuj co chwilę odciagac żeby jeszcze bardziej pobudzać laktację.Wiem że to uciążliwe ale warto.Powodzenia
użytkownik usunięty
[post usunięty]
golamar
Tak trochę obok tematu, czy można porównywać wagę dzieci w tym samym wieku, karmionych tą samą metodą, nie zwracając uwagi na ich wagę urodzeniową?Jak to jest?
jooooo
CYTAT(golamar @ Fri, 22 Jan 2010 - 22:18) *
Tak trochę obok tematu, czy można porównywać wagę dzieci w tym samym wieku, karmionych tą samą metodą, nie zwracając uwagi na ich wagę urodzeniową?Jak to jest?


Niedawno czytałam artykuł na ten temat teraz go raczej nie znajdę no chociaż później poszukam to najwyżej Ci wkleję W tym artykule pisało że absolutnie nie można porównywać wagi np dziecka koleżanki ze swoim dzieckiem urodzonym w tym samym czasie I tu nawet nie chodzi o wagę początkową dziecko to nie facet przy barze któremu jak podasz setkę więcej to się ucieszy Dziecko wie ile może zjeść jak nie chce jeść no to należy spróbować za chwilkę ale nie powinno się dziecka zachęcać grzechotkami aby więcej jadło co najwyżej próbować częściej A wagi jeszcze zdąży nabrać lub stracić jeśli jest za dużo No może jeszcze napisze Ci przykłady z życia wzięte....
Moja przyjaciółka ma synka od narodzin był bardzo szczupły wręcz chudy nie wyglądał jak typowe okrągłe niemowlę Teściowa mojej przyjaciólki karciła ją że pewno mało jadła w ciąży że teraz za mało go karmi itd ta biedna (bo to pierwsze dziecko) pobiegła do lekarza a ten że wszystko z maluchem jest ok i żeby się nie przejmowała teraz Błażejek ma półtora roku i na pewno na niedowagę nie cierpi Natomiast mojego bardzo dobrego kolegi syn zawsze był okrąglutki już zaczęli się bać że jeszcze chwila i będzie mu grozić nadwaga zaczął chodzi wyciągnęło go teraz ma cztery latka i nadwagi niema Mam nadzieję że Ci pomogłam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.