To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Który szpital, doradźcie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Madziaa
Witajcie, za 6 mc będę mamą, stąd moja prośba doradxcie mi dobry szpital, w którym moge rodzić, ponieważ do tej pory mieszkałam w Łodzi i nie znam tutaj żadnych szpitali, zależy mi by mąż był przy porodzie, dziękuję za informacje i pozdrawiam gorąco z najpiękniejszego miasta w Polsce
tyczka
Wojewódzki na Kamieńskiego.
Ewentualnie Brochów.
izoldciemnowlosa
Jeśli z ciążą jest wszystko w porządku to jak wyżej.
Natomiast jeśli masz jakieś problemy - tylko Dyrekcyjna. Wprawdzie standard dla matki jest delikatnie pisząc nie najlepszy, ale za to opieka nad dzieckiem świetna, dobrzy specjaliści i dobry sprzęt.
Ifeoma
Hejka,
Ja rodziłam na klinikach na Chałbińskiego. Bardzo sobie chwalę ten szpital. Miałam cesarkę planową, ze względu na odwrotne ułożenie dziecka. Wszystko poszło ok. To mój pierwszy dzidziuś, ale poroniłam wcześniej 2 razy i też tam leżałam. Także świadomie wybrałam ten szpital. Po poradzie dostawałam tyle środków przeciwbólowych ile chciałam. Ogromna pomoc położnych w dostawianiu dziecka do piersi, uczyły jak pielęgnować noworodka, trzymać,nosić,przewijać. Bardzo się tego bałam,ale nauczyły mnie wszystkiego. O wszystko mogłam zapytać. Codziennie pediatrzy badali dziecko i wszystko tłumaczyli co i jak? Co prawda szpital obskurny,jedzenie wiadomo jakie,ale ja wspominam poród i pobyt dobrze. Zaraz po porodzie przyszła do mnie położna i powiedziała że z dzieckiem wszystko ok i rano dostanę dzidzię, bo po cesarce nie można wstawać. Nic nikomu nie zapłaciłam, nic nikomu nie dałam. Także mogę z czystym sumieniem polecić ten szpital. Jakby ktoś chciał więcej szczegółów to piszcie. icon_smile.gif
maania
i ja polecam szpital na chałubinskiego. rzeczywiście warunki dość średnie chociaż mozna mieć pojedyńczą salę z prysznicem itp (super rozwiązanie polecam) ale opieka świetna i podejście lekarzy i położnych naprawdę bdb.
Lusy
a lekarze, polozne na Klinikach? kogo polecacie?
Ifeoma
CYTAT(Lusy @ Thu, 11 Feb 2010 - 22:41) *
a lekarze, polozne na Klinikach? kogo polecacie?

Jeśli chodzi o lekarzy ginekologii i polożnictwie to ja mogę polecić : Śliż, Szewczuk, Curuło, Tylko.

Janusz Śliż jest moim ginekologiem od 12 lat poleciła mi go koleżanka, a w sumie jej siostra. Przyjmuje na Żelaznej w przychodni-prywatnie. Jak chcesz mogę dać Ci namiar. Strasznie oblegany jest jego gabinet.
Szewczuk i Tylko ( Tylko-młody, fajny lekarz, ale chyba tam pracuje czasami) robili mi cesarkę bo Śliż miał operację jak rodziłam, ale mają super podejście,konkretni . Jak po cesarce byłam w sali poporodowej to przyszli do mnie porozmawiali, wytłumaczyli.
Curyło - on przeprowadzał mi jedną z operacji, 6 lat temu, a teraz jak rodziłam to akurat on miał obchód i naprawdę nie potraktował mnie przedmiotowo tylko jak człowieka, podszedł, porozmawiał, wytłumaczył, doradził-wszystkie dziewczyny tak traktował

W sumie nie spotkałam sie tam ze złym traktowaniem przez nikogo, wszyscy lekarze mili, uczynni i dobrze tam się czułam, a miałam rożne problemy.

Położne i pielęgniarki są naprawdę fajne i uczynne. Chodzą same po salach, doradzą, pytają czy coś potrzeba itd. Ja b. źle się czułam w drugiej dobie po porodzie w nocy-one wzięły dzidzę dały mi lekarstwa-naprawdę czułam się bezpiecznie. Jak chciałam to mi przyniosły córkę- zero problemów
Doradcy laktacyjni sami chodzili po salach i pytali o pomoc w dostawieniu dziecka, tłumaczyli.

Szpital biedny-naprawdę, ale ludzie świetni tam pracują. Co mnie zdziwił, że np jak jakiś lekarz przyszedł na sale do konkretnej pacjentki, to zawsze pytał pozostałe czy wszystko ok.

Myślę że inni lekarze też są fajni, bo dziewczyny z którymi tam byłam chwalili, ale ja nie pamiętam nazwisk.
Jest tam jeden pokój samodzielny, ale nie zawsze wolny. Wiem tez że można np wykupić sobie pobyt rodzinny , że np. ktoś z rodziny (mama, siostra) z tobą może być w sali-dwuosobowych jest kilka -nie wiem dokładnie ile to kosztuje.

Jakbyś miała pytania co zabrać? czy inne to pisz.
Madziaa
Dziękuję za odpowiedzi...bardzo mi pomogłyscie, a na klinikach- jest sala do porodu rodzinnego, bo ja bardzo chcę by mój mąż był ze mną.....dajcie znac, pozdrawiam
kachaaa
nawet dwie i sala do porodów w wodzie
Lusy
Ifeoma, dzieki za szeroko wypowiedz. Z doktorem Tylko miałam jeden raz doczynienie (akurat zastepowal mojego gina).
Faktycznie mlody (przystojny) , sympatyczny i bardzo szczegolowo odpowiada na zadane pytania, ma podejscie do kobiet.
Przyjmuje w przychodni na kase chorych przy ul Brucknera.

Ja rodze na koniec maja, nie mam wybranego szpitala myslałam o Kamienskiego lub Trzebnicy.
Szukam dobrego lekarza, ktory poprowadzilby moja ciaze a jadnoczesnie pracowalby w szpitalu. Moze ktos polecik kogos z Kamienskiego?
basiaw
Lusy ja rodziłam na Kamieńskiego. Sam poród bez żadnych problemów, ale jak się okazało, że Barti ma zarośnięty odbyt (wada, która nie była wykryta w ciąży, bo właściwie jest nie do wykrycia) to zaczęły się problemy. Bartek miał mieć operację na klinikach chirurgii jeszcze tego samego dnia, al Kamieńskiego go nie chciał wypuścić, bo NFZ płaci za dziecko dopiero wtedy, gdy dobę przeleży. Wiem, że na Chaubińskiego i Dyrekcyjnej nie robią takich problemów.
Ja rodziłam na Kamieńskiego, bo tam miałam położną. Mój lekarz prowadzący jest z Brochowa, jeśli chcesz namiary, a mogę Go z czystym sumieniem polecić, to napisz. Pozdrawiam
mamaDorotki
Ja rodziłam pótora roku temu na Kamieńskiego. Urodziła się z wrodzonym zapaleniem płuc i opieke miała świetną, Połozne ok (z małymi wyjątkami jak wszędzie). Jedyne ale mam do przebiegu mojego porodu, wg przepisów powinnam mieć cesarkę jednak nie było anastezjologa więc mnie trzymali i się męczyłam 20 godzin!!! aż wreszcie podali oksytocynę i urodziłam po niecałej godzinie. W wypisie ze szpitala miałam podane iż poród trwał 7 godzin...:/ Dużo sprzeczności ale najważniejsze że dzieckiem się potrafili zająć.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.