To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wynik HISTOPATOLOGICZNY ŁOZYSKA BLIŻNIAT?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

dzina1234
odebrałam wynik histopatologiczny z łożyska moich aniołków:(i wyszło ze ..cytuje....
Materiał stanowia dwa zrosniete dyski łożyska,karzdy o średnicy 10cm,oddzielone od siebie cienka przezierna błona,pepowina 1 dł.27cm.trójnaczyniowa łaczy sie z powierzchnia płodowa łożyska bezposrednio w sasiedztwie przegrody błoniastej.W zdłóż przebiegu pepowiny obecne 4 wezły rzekome.pepowina druga trójnaczyniowa dł.23cm. z przyczepem łożyskowym umiejscowionym centralnie i jednym wezłem żekomym w zdłoż swojego przebiegu.Poza tym błony płodowe gładkie,barwy brazowej do 3,5cm grubosci bez zmian ogniskowych.Łożysko 2 na przekrojach barwy brazowej,grubosci do 3 cm. bez wyraznych zmian ogniskowych.
CH 3959-962 -Łożysko 1-Kosmki różnej wielkosci,za przewaga wiekrzych, wykazuja obrzek podscieliska.W czesci płodowej drobne ogniska martwicy niedokrwiennej.
CH- 3963-964-pepowina trójnaczyniowa(makroskopowo cztery wezły rzekome)
CH-3965-Błony- drobne ogniska martwicy i krwotoki.
CH-3966-969-łożysko 2 -Kosmki różnej wielkosci,z przewaga małych czesto ze zrebem bez naczyn.
CH-3870-971-pepowina-Trzynaczyniowa,maktoskopowo z jednym wezłem rzekomym.
CH-3972-błony-martwica niedokrwienna z drobnymi naciekami granulocytów obojetnochłonnych.
konto_usunięte
Dzina, ale co chciałabyś wiedzieć? wynik moim zdaniem jest napisany dość zrozumiale. może sprecyzuj, będzie prosciej się dogadać.


(i będzie czytelniej, jeśli w profilu zmienisz opis- bardzo rozciąga stronę icon_wink.gif )
angielk
dzina1234 a co mówią lekarze? określili jakąś przyczynę tej straty?

ja niestety nie pomogę w interpretacji wyników, nie znam sie na tym
dzina1234
Lekarze przyczyny niepodali a interesuje mnie dokładnie tak po ludzku co waszym zdaniem było zle oprucz martwicy i krwotoków,obrzeków??Pozdrawiam
calunia
CYTAT(dzina1234 @ Fri, 12 Feb 2010 - 21:57) *
Lekarze przyczyny niepodali a interesuje mnie dokładnie tak po ludzku co waszym zdaniem było zle oprucz martwicy i krwotoków,obrzeków??Pozdrawiam


jak lekarze przyczyny nie znają to my tymbardziej,ja też nie poznałam przyczyny obumarcia mojej iskierki
może złe było tylko to co wymieniłaś...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.