To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jakie mięsko i co z niego?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Jaco
Przyznam się... no już trudno icon_rolleyes.gif

Rozpoznaję kurczka i indyka. I wiem co z nich zrobić. icon_lol.gif

Że na mielone to najlepsza łopatka albo szyneczka wieprzowa też
już wiem.

No schabowe jeszcze kupić potrafię. I polędwiczki cielęce.

I na tym kończy się moje kulinarne szaleństwo mięsne. icon_redface.gif

A jak wchodzę do sklepu to rodzajów cielęciny, wieprzowiny i wołowiny od groma. Jakieś polędwice, ligawy, karkówki, od szynki i inne takie leżą i nawet ładnie wyglądają . A ja nawet jak bym chciała to nie wiem co z czego zrobić. Co tylko do smażenia, co do pieczenia a co do duszenia. Co się krótko a co długo przyrządza, żeby soczyste i mięciutkie było.

Może ktoś by mnie oświecił? Albo linka jakiegoś podrzucił to bym sobie chętnie poczytała. Bo wstyd jak beret tyle dobrych rzeczy a człowiek na około kurczaka duszonego rąbie icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
kasiask
Ja się też zupełnie na tym nie znam!! Czasem pytam sprzedawczyń i one mi coś doradzają! A Twoja wiedza moim zdaniem jest bardzo rozległa!!! icon_biggrin.gif
agabr
He jak cos pomieszam to Rosa zmodyfikuje so Drogie Panie,

Swinia na dobry poczatek

szynka ogonowka -sznycle, pieczen,smazyc krotko
szynka gorna zrazowa-sznycle ,szynki parzone, pieczen
szynka myszkado duszenia doskonala
szynka dolna zrazowa-zrazy sznycle
golonka-do gotowania i pieczenia
nozki- galaretynadziewac tez mozna
schab -pojedyncze kotlety,najlepszy pieczony z koscia(przed kupnem nalezy sprawdzic oczko)
poledwiczka nie pobijamy tylko reka splaszczamy, nie wymaga dlugotrwalej obrobki
karkowka nadaje sie doskonale do duszenia,smazenia, na gulaszi na
sznycle,mozna ja piec w calosci lub w grubych kawalkach

WÓŁ

czesc udzca gorna zrazowa (kwiat)- doskonala do smazenia i duszenia
czesc udzca - gorna zrazowa (kulka, myszka)- do duszenia w postaci zrazow, dobry surowiec na tatara
czesc udzca - dolna zrazowa- nadaje sie do smazenia na gulasze i ragout
czesc udzca krzyzowa- mozna z niej przyrzadzac pieczen, zrazy lub frykando.
czesc udzcz - ligawa-(, nie nadaje sie do smazenia, wymaga dluzszej obrobki,falszywa poledwica cyganska).Surowiec na zrazy, steki do
pieczenia
czesc udzca skrzydlo-do gotowania
czesc udzca zrazowa- nadaje sie na tatarai na zrazy
Golen tylnia - do przygotowania rosolow lub na gulasz wegierski
Rostbef -befsztyki, steki, steki specjalne
Poledwica- no to wiadomopoledwica po angielskui do krotkiego smazenia
Antrykot - do gotowania i na grill
Rozbratel-gulasz ,ragout
Karkowka - do duszenia , na gulasz, do smazenia np z jarzynami
Łopatka - na mielone , na gulasz
Golen przednia - dodatek do flakow, do gotowania
Mostek - na wywary do zup, dania jednogarnkowe i sztuka miesa
Szponder - typowe mieso na wywary a takze na sztuke miesa
Łata - do gotowania , na gulasze, rolady, mozna zrobic befsztyk siekany.

ot i tyle.Bryndza
kasiask
kurcze!!!! że też ci się chciało to wszystko pisać. jestem porażona dobrą wolą i wiedzą!!! icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Jaco
Bryndza,
Kiedyś mi wypomniałaś, że nawet tu nie zajrzałam..... Toteż biegnę Cię uświadomić, że zaglądam minimum raz w miesiącu. I niestety nic z tego nie wynika. Dalej to dla mnie czarna magia icon_eek.gif . Ty to naprawdę wszystko rozróżniasz i potrafisz przyrządzić?
agabr
jaco ano tak :)swoja droga jest w wawie od lat slynna buda pod hala mirowska gdzie masz wspaniala pania , poradzi i tak dalej ale kolejki ogromne do niej , ja tam jezdze tylko przed swietami, jest watek o tym na forum kuchnia u konkurencji.B
Jaco
No cóż.... Pod Halę Mirowską nie pojadę - to pewne.

Ale na święta zamiast wędliny zamierzam zrobić słynny schab nadziewany polędwiczką wg. Aluc. Zobaczę co mi z tego wyjdzie.... Jak będzie zjadliwy to będę próbować dalej. Tylko nie wiem, czy ja to mogę przygotować wcześniej i wrzucić do zamrażalnika a potem takie zamrożone od razu siup do piekarnika? A moze schab kupić i wsadzić w przyprawy i niech tak sobie czeka w lodówce? Tylko na ile wcześniej to zrobić żeby samo z tej lodówki nie wyszło?

Boszszsz, ale ja jestem sierota mięsna icon_rolleyes.gif
agabr
Jaco na swieta robie
schab wg Dorusi
szynke peklowana wg Rosy
karkowke wg Campari
i pasztet wg Bryndzy icon_wink.gif
B.
agabr
a co do schabu to zasada jest jedna jesli peklujesz, to trzyma sie dluzej a jesli marynujesz co rozumiem zamierzasz zrobic to nie za dlugo bo faktycznie wyjdzie.B
Pysio
Diewczyny podajcie linki do tych dań lub napiszcie przepisy. Ja właśnie szukam przepisów na jakies smakowite mięska na święta i byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
Graz
Druga sierota mięsna sie odzywa: czym sie różni zraz od sznycla icon_eek.gif ?
Jaco
Graż, mnie nie pytaj icon_lol.gif


Bryndza,
A jak bym teraz zakupiła tę polędwiczkę, nadziała śliwkami , zamroziła, a potem nadziałabym tym schab to mogę załośc zamrozić a potem poprostu prosto z zamrażarki do piekarnika wrzucić? Wyjdzie czy się wiór zrobi? Bo teraz to jeszcze bym spokojnie to wszystko zrobiła a przed samymi świętami to będzie trudno to wszystko do kupy pozbierać. No mnie przynajmniej icon_rolleyes.gif

PS. Rzeczywiście byś linki wrzuciła, co? Bo z tego co wyliczyłaś to tylko szynkę wg Rosy wiem mniej więcej gdzie znaleźć.....

Dziękim serdeczna za wyrozumiałość dla kuchennych niemot icon_lol.gif
agabr
https://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=15...b93dbd4bca4b668 -karkowka campari

schab dorusi nie byl chyba publikowany na mniammniam wiec niech Dorusia opisze
moj pasztet bedzie jutro.B
Jaco
Bryndza,
Dzięki wielkie... A ta karkówka to taka delikatna, że 2,5 latek też sobie z nią poradzi? Nie chce mi się dwóch obiadów w święta robić....
agabr
Jaco 2,7 m sobie radzi wysmienicie icon_smile.gifB
muppet
Ja ostatnio coraz częściej robię indyka. Jest jednak bardziej wartościowy niż kurczak.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.