To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co to za kwiatek

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Gruszka
Mam takie coÅ›:





W czasie swojej świetności roślinka miała listki do samego dołu. Kiedyś jej prawie wszystkie odpadły, a teraz ma tylko u góry i jakby w ogóle nie rośnie. Nie wiem co to za kwiatek, nie wiem, jak się za niego zabrać, żeby ożył. Nie wiem jak to to rozsadzić... albo przyciąć?

kojarzy ktoÅ›?

dodam jeszcze, że te listki sa dość mięsiste, jakby pelne wody, a łodyga jest dość twarda, ale nie stwardniała. Daleko jej do jukowatopodobnych nóżek.
Inkusia
moze to jakaś odmiana drzewka szczęścia? icon_smile.gif
Gruszka
Nie, nie icon_smile.gif mam tez drzewko szczęścia i to jest zupełnie nie to icon_biggrin.gif
oluśia
A moze to z rodziny dracen? podobna do draceny sanderiana icon_smile.gif
Inanna
To sukulent jakiÅ› jest? CoÅ› podobnego do aloesu?

Ja bym przycięła jednej z tych gałęzi wierzchołek - powinna zacząć wypuszczać gałązki na boki - jeśli faktycznie porobią się pączki po bokach, tobym ciachęła wszystkie trzy. I mam wrażenie, że toto się szczepi z listka, czyli jakbyś jeden listek położyła na wilgotnej ziemi, toby się roślinka zrobiła. Mam rację? I pewnie dość szybko rośnie.
Kocurek
Nieee, z listka sie nie rozmnoży, musi być fragment łodyżki z wierzchołkiem wzrostu. Ja bym je poprzycinała, a odciete wsadziła do ukorzenienia, stałyby potem w jednej doniczce i wygladałyby ładniej.
werjula
cos podobnego ,tak mi bynajmniej to wyglada ,mój mąż przywiózł kiedyś z Hiszpani 06.gif zapozyczył to sobie z jakiegoś ogrodu botanicznego 37.gif i roslo to sobie umnie ladnie ale niestety zostało za długo na balkonie i przemarzło 21.gif wygląda to faktycznie na sukulent czyli teoretycznie nie przelewaj go ,wystaw latem na balkon albo taras tylko nie na bezposrednie słońce,moze podobnie jak grubosz(drzewko szczęścia ) wzmocni swoj pień
AniaM**
mi to aloes przypomina
Ketmia
Czy to nie jest Crassula tetragona? Jeśli tak to jest to sukulent, tak jak drzewko szczęścia.

crassula tetragona
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.