To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

krwawienie owulacyjne czy implantacja? pomocy!!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

katiaa
Witam! Potrzebuje rady doświadczonych mam. Od dwóch miesięcy nie biore tabletek antykoncepcyjnych. Poprzedni cykl wypadl wzorowo 28 dni. czyli myślalam że owulacja wypada 14 dc jak to przy 28 dniowych cyklach (dodam że nie wiem kiedy konkratnie miełam owulacje bo zero krwawienia ani bólu w podbrzuszu zresztą nigdy nie miałam bolesnych czy 'krwawych' owulacji) A tu w tym miesiącu 'niespodzianka' 18 dc - bardzo skąpe krwawienie z takimi jakby niteczkami i śluzem. 19 - to samo , mniej krwawienia a więcej jasnobrązowego śluzu raz taki maleńki skrzepik, dzisiaj 20 dzień cyklu gęsty ciemnobrązowy śluz. nic mnie nie boli ani brzuch ani plecy, fizycznie czuje sie dobrze, poza tym że jestem nieco słaba. Być może to owulacja ale nigdy w życiu tak jej nie przechodziłam! już nie wiem co myśleć. Z drugiej krwawienie implantacyjne niby po 7-10 dniach od owulacji ale słyszałam dużo opinii na ten temat.
Miała któraś z was krwawienie implantacyjne? jak to wygladało? kiedy sie zaczęło? i ile trwało? Pytam bo nie wiem czy jest się czym martwić i leciec do gina. Pozdrawiam
vetka
Bez względu na to co to jest to do ginekologa nie ma po co lecieć, nawet jeśli to krwawienie implantacyjne do lekarza idzie się ok 6 tyg ciązy. A to co opisujesz wygląda na plamienie, które moze sie pojawić w czasie cyklu, zwłaszcza gdy gospodarka hormonalna organizmu powraca do równowagi po braniu antykoncepcji.
Pozd
katiaa
Nigdy nie należy lekceważyć plamienia pojawiającego się między miesiączkami. A co do ciąży zawsze wydawało mi się że biegnie się do ginekologa od razu kiedy test wychodzi pozytywny icon_wink.gif. pozdrawiam

vetka
Katia delikatne plamienia w trakcie cykli nie sa niczym nadzwyczajnym, a lekarz ciązę może potwierdzić ok 6 tyg bo wcześnie nawet na usg pęcherzyk może byc niewidoczny
katiaa
może faktycznie za bardzo komplikuje.. chcieli byśmy tej fasolki icon_wink.gif
vetka
Spokojnie, plamienia są faktycznie niepokojące gdy już masz potwierdzenie że jesteś w ciąży (dodatni test) bo mogą świadczyć o niedomodze ciałka żółtego i konieczności brania luteiny i progesteronu. Ale na to jest za wcześnie w 18 dc. Spokojnie poczekaj i zrób test jeśli okres ci się spóżni ok 3 dni.
katiaa
Masz racje. poczekam to cholerne 8 dni..:) Dzieki, troche sie uspokoiłam, może to faktycznie hormony, już nawet myślałam o torbielach, mięśniakach i innych https://www.maluchy.pl/forum/style_emoticons%
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.