To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ćwiczenia po cesarce

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamuśka81
Dzisiaj byłam u gina i powiedział że mogę ćwiczyć jak chce i co chce (łącznie z brzuszkami) bo juz wszystko się zagoiło. I jestem troszkę zdezorientowana bo byłam pewna że po cesarce nawet do pół roku trzeba się wstrzymać z ćwiczeniami. Przecież to operacja.
Jak było u Was? Bo chciałabym już zacząć coś robić a nie wiem czy będzie to bezpieczne.
izoldciemnowlosa
nie mam pojęcia jak z innymi ćwiczeniami - ale na pewno brzuszków i innych ćwiczeń typowo "brzuchowych" nie można robić przez 6 miesięcy.
Ja jeżdżę na rowerku stacjonarnym, pewnie jogging i basen też można uprawić.
gozar
Ja dostałam pozwolenie na ćwiczenia łącznie z brzuszkami już 3 mies po porodzie. Pozwolenie pozwoleniem, a i tak nie byłam w stanie zrobić brzuszka wcześniej niż po 5 miesiącu od porodu.
Latte_macchiato
Po poprzednim cc ćwiczyłam na siłowni juz po 2 miesiącach i teraz tez tak planuję .... czekam jeszcze 3-4 tygodnie i biorę się za ćwiczenia ..hula hop i leg megic
TAQILLA
wszystko zależy od stanu mięśni brzucha - jeśli w trakcie ciąży zostały nadwyrężone mięśnie podłużne to z ćwiczeniami po cc faktycznie lepiej poczekać tak do 5, 6 miesiąca po porodzie. To samo jesli chodzi o rozejście spojenia, uszkodzenia miednicy itp
Ja osobiście po cc po 3 miesiącach ambitnie podjęłam próbę ćwiczenia ale moja osobista miednica wybiła mi to z głowy icon_twisted.gif Po 6 miesiącach po cc było już ok.
dorthe81
mi lekarz tez powiedział ze wszelkie cwiczenia typu nawet brzuszki niby moge od 3 miesiąca z powodzeniem, ale ja dopiero byłam w stanie zrobi jakiekolwiek cwiczenie gdzie pracowały mięśnie brzucha az po 6 miesiącu. Uważam ze jest to sprawa bardzo indywidualna, zalezy kto jak czuje sie na siłach. Moje zdanie to na pewno do 4 miesiąca nie powinno sie nadwyrĘzac brzucha bo jak sama wspomniałas to operacja a nie zabieg:)
katiek
Od dnia cesarki.
Ale takie specjalne dla kobiet po cc. Rozpiskę miałam i codziennie przez 2 miesiące je robiłam. Potem już czasu nie miałam to raz, a dwa bałam się że jak jeszcze bardziej schudnę to w nic się nie dam rady ubrać. W te 2 miesiące po cc nikt nie wierzył że to swoje dziecko w wózku wożę 21.gif .
dorthe81
katiek a jakie to cwiczenia mozesz opisac zeby na przyszłosc wiedziec icon_smile.gif
WiolkaTG
Ja właśnie od tygodnia chodze na fitness i robie brzuszki a 17 marca minely mi 3 miesiace po cesarce. I teraz dziewczyny się zastanawiam czy to nie zaszybko ? Jak przeczytalam ze po 6 miesiącach dopiero mozna cwiczyc to sie wystraszylam. Mi ćwiczeia bolu teraz nie sprawiaja ale czasem jest taki dzien ze rana mnie jeszcze zakłuje i teraz zaczelam sie martwic czy nie zawczesnie podjelam sie tych cwiczen 29.gif
dorthe81
Wiola mnie rana tez kłuje ale słyszałam że to taki normalny objaw i przez długi czas bedziemy odczuwały skutki cc:( naprzykład moja ciotka jest już po porodzie 15 lat i do dzisiaj mówi ze czasami jak sie mocno przeciągnie to dziwne mrowienie w tym miejscu czuje.
Mięta
Kochane polecam zorganizowanie sobie domowej silówni co nie jest wcale takie trudne.

Jakie sprzęty warto jest mieć
rower stacjonarny,
orbitrek,
mała bieżnia,
wioślarz.

Dobrze jest równiez na początlku skompletować sobie hantle, matę do ćwiczeń jak równiez skakankę. Wszystko to można kupic sobie w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Jeśli nie będziesz wiedziała co kupować to pytaj sie w sklepie, powinni Ci na pewno coś doradzić.

Zerknij sobie tutaj https://trainingshowroom.com/422-trening-w-domu
Mannama
Na pewno bym się nie rzucała w taki ogień i nie robiłabym sobie ćwiczeń typowo na brzuch... Raczej bym jednak na razie stosowała to co dobre jest na ciało ogólnie a tak czy inaczej tłuszczyk się zrzuci. Po pół roku ok, ale nie prędzej.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.