To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wykonywanie władzy rodzicielskiej

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ewela82
Czy jesli napiszę w pozwie o rozwód, że wnoszę o : powierzenie mi
władzy rodzicielskiej nad wspólnymi dziećmi stron to znaczy,że che
mojego "męża" ich pozbawić??? (bo narazie nie chce go pozbawiac
praw). Ale wiadomo, ze dzieci bedÄ… ze mnÄ…, wiec nie wiem czy to
pisac???? Sama pisze pozew i nie wiem jak to ująć, mozed mi ktos pomoze|icon_smile.gif Z gory dziekuje:*

Żyrafo
możesz napisać, że wnosisz o powierzenie wykonywania władzy rodzicielskiej nad dziećmi obojgu rodzicom z ustaleniem miejsca zamieszkania dzieci w każdorazowym miejscu zamieszkania ich matki
Ewela82
Dziekuje Zyrafo:*
Mama Mateo
Z tego co ja się orientuję, to "powierzenie" oznacza komu ta władza przysługuje (a drugiej stronie np sie ją ogranicza bądź pozbawia). Jeśli nie chcesz pozbawiać męża władzy to napisz, że wnosisz " o powierzenie wykonywania władzy obydwóm stronom wspólnie nad małoletnim....." - wtedy oboje będzie mieć pełnie władzy.
Katarzyna_1979
No właśnie jeżeli w uzasadnieniu wyroku sądu jest napisane, że władzę rodzicielską powierza się matce, to co z ojcem, czy ma takie same prawa jak matka??
Mama Mateo
No ja się spotkałam z tym, że jeżeli jest napisane że władzę powierza się matce a o ojcu nic nie jest napisane to chyba ojca pozbawiono władzy:) ja mam tak, że dopóki eks miał pełnię władzy to na wyroku było "władzę powierza się obojgu", a teraz gdy eks ma ograniczone to jest tak "wykonywanie władzy powierza się matce z ograniczeniem władzy ojca małoletniego...".

Poza tym pamiętam jak pierwszy raz składałam pozew i adwokat mi powiedział - bo się pytałam - że skoro pisze "wnosze o powierzenie władzy rodzicielskiej matce " i nic więcej to znaczy, że chce pozbawienia władzy ojca.
Mam nadzieję, że nie zamotałam 06.gif
*rita*
Ja też jestem teraz na etapie pisania pozwu rozwodowego (a dokładniej mój adwokat) i z tego co wiem to jesli jest zapis o powierzenie władzy rodzicielskiej np. matce to ojcu zostaje ona ograniczona do określonych czynności i tyle.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.