To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Rozszerzanie diety malucha

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Joanna.M
Kochane mamy,

Mój maluszek skończy niedługo 5m-cy i chciałabym mu rozszerzyć dietę. Pediatra powiedziała mi, żeby zacząć od podawania soczków a później papek (jabłko, marchew) i później zupka warzywna z kaszą manną, ale nie wiem jak długo mam podawać najpierw soczki i ile? I kiedy zacząć robić zupkę?
Zaznaczę, że nieczym małego nie dopajałam. Jadł tylko moje mleczko?

Dziękuję za pomoc
Joanna
Nessi
Położna powiedziała mi, żebym podawać najpierw dania jednoskładnikowe np. jabłuszko przez tydzień czasu a później wprowadzać inne po to, żeby w razie uczulenia wiedzieć co je spowodowało. Jeśli podawałabym soczki to zaczęłabym od 10 ml i stopniowo zwiększała dawkę, tak żeby brzusio od nadmiaru nie rozbolał.
No i zupek przez dłuższy czas nie będę robiła, zaufam słoiczkom.
Orinoko
Podepne sie pod temat, bo jak mi sie dzieci uchowa w zdrowiu, to w weekend chce w koncu cos jej podac z jednoskladnikowych warzyw. Ale mam dylemat: czy dawac przed piersia, czy po piersi. Dziewczyny z watku rowiesniczego daja nowosc, a potem piers. Pediatra z kolei kazala dawac najpierw piers, potem nowosc, bo jednak mleko w tym wieku najwazniejsze. O ile rozumiem to na poczatku, bo przeciez maluszek nie zje wiecej niz 1-2 lyzeczki, w porywach do pol sloiczka po paru dniach, to jednak jak najpierw dostanie piers, a potem sloiczek, to chyba za duzo nie zje, nawet jesli sie rozsmakuje? Jak dlugo taka kolejnosc trzymac?
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Berek
A ja rewolucyjnie zaczynałam od niesłodkich - ziemniaka, brokuła, selera. Działało ładnie. Dopiero potem wprowadzałam półsłodkie, jak dynia czy marchewka. Owoce później. Pierwsze porcje warzyw miksowane z moim mlekiem.
Przy moich alergicznych w niemowlęctwie babach pomiędzy kolejnymi nowościami robiłam najpierw cały tydzień przerwy, potem 1-2 dni. A podawałam nie przed i nie po, tylko kompletnie pomiędzy, w charakterze atrakcji.
Orinoko
Ja tez planuje zaczac od nieslodkich: ziemniak, brokul, potem dynia, marchew. A potem owoce.
Patent z miksowaniem z pokarmem jest fajny, ale nie wiem, czy uda mi sie odciagnac...
Oj, nie moge sie juz doczekac 04.gif
kwiatuszek80
Zapoznaj sie z nowym schetmatem żywienia niemowląt to przykładowa strona
www.milutkie.pl/wartoWiedziec,prawidlowyRozwojDziecka.html
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.