To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

termometr tradycyjny

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Orinoko
Tradycyjny, ktory mierzy w 1 minute?
https://www.doz.pl/apteka/p8767-Termometr_l...lonia_dzieciecy
Warto?
As-ia
Powiem Ci tak nie kupiłabym tego termometru,gdyż już miałam jeden mały "wypadek" ze stłuczonym termometrem ....strasznie bałam się o rtęć która rozsypała się po dość dużej powierzchni.Znając życie i moje szczęście do tłuczenia niektórych szklanych rzeczy ,nie nadaję się na posiadaczkę szklanego termometru 06.gif
Mamy termometr taki zwykły elektroniczny kupiony właśnie w doz. i on Nam się sprawdza,bo zakupiony niby suuuper termometr do ucha firmy laica cały czas pokazuje zaniżoną temp. 37.gif
Sabinaa
Ja do końca nie jetem przekonana,że rtęciowy mierzy w minutkę
~Luna~
Teraz w sprzedaży są termometry bezrtęciowe, wyglądają tak samo jak ich rtęciowi poprzednicy .
Ja kupiłam taki https://www.naobcasach.pl/a.4182.Termometr_...rm_Classic.html
Dirty Diana
Miałam taki. Kupiłam, jak córka była chora. Miałam wtedy jeszcze elektroniczny. Ku mojemu zdziwieniu, rtęciowy pokazywał niższą niż elektroniczny. Pożyczyłam od sąsiadki stary, tradycyjny rtęciowy i okazało się, że ten, o który pytasz, zaniżał temp. Także ja bym nie kupiła.
jaAga*
Ja mam taki- ale on ogólnie to jakoś dziwnie mierzy tą temperaturę- ja mu nie wierzę, i napewno nie robi tego w minutę icon_wink.gif.
anuÅ›
Słyszałam, że termometry rtęciowe są wycofywane z aptek (albo już są wycofane). Na pewno mają zniknąć ze szpitali.
Mam taki zwykły schowany i wyciągam gdy nie jestem pewna pomiaru termometrem elektronicznym. Dla mnie te rtęciowe są najbardziej wiarygodne.
Orinoko
A w takim razie bezrteciowe szklane?
Elektronicznym juz nie wierze, przeklamuja i tyle.
Kitka*
Ja też nie wierzę elektronicznym termometrom. Mam rtęciowy tradycyjny. U nas w aptece można go kupić nadal bez problemu.
Pokazują się na rynku coraz to nowe wynalazki, a jednak wielu rodziców wraca do rtęciowych termometrów albo w razie wątpliwości konsultują pomiar właśnie takim.
ulinkaa
Ja też mierzę rtęciowym termometrem, elektroniczny mi zaniża. Jak się stłucze to trudno, trzeba posprzątać, porządnie wywietrzyć i nie robić z tego tragedii.
Tigerek
Mam na potrzeby NPR Microlife elektroniczny, mierzy doskonale, tylko że trzeba troszkę dłużej niż sygnał potrzymać. I nie drogi - koszt około 15-20 zł icon_smile.gif
dupadupadupa
CYTAT(Kitka* @ Sat, 12 Jun 2010 - 23:12) *
Ja też nie wierzę elektronicznym termometrom. Mam rtęciowy tradycyjny. U nas w aptece można go kupić nadal bez problemu.
Pokazują się na rynku coraz to nowe wynalazki, a jednak wielu rodziców wraca do rtęciowych termometrów albo w razie wątpliwości konsultują pomiar właśnie takim.


To co jest teraz w aptece to jest termometr bezrteciowy ktory wyglada jak rteciowy.
Termometry rteciowe zostaly wycofane juz jakis czas temu z obrotu i ich poporstu nie ma i nie bedzie.
Pojawily sie wlasnie te bezrteciowe. Sa one wyplenione galistanem czyli stopami galu, indu i cyny. Nietoksyczne i nieszkodliwe wiec moga byc spokojnie stosowane u dzieci, doroslych..
ulinkaa
jmijeczka Cześć icon_smile.gif A te termometry co są np na allegro to też są bezrtęciowe mimo że opisują je jako rtęciowe czy to jednak rtęciowe?
jaAga*
Kurcze, własnie córka zbiła ostatni rtęciowy w domu, czy można jednak jeszcze ten tradycyjny gdzieś kupić?
monilka
jaAga u nas nie można dostać nad czym strasznie ubolweam
dupadupadupa
Ulinka - czesc icon_razz.gif Heheh Ciebie to wszedzie widze icon_razz.gif
Nie wiem jakie sa te na allegro.. wiesz, tak na dobra sprawe mam kontrole tylko nad tym co ja posiadam u siebie.. wiem na 100% ze sa bezrteciowe bo innych popostu miec nie mozemy i juz!
Ale ta substancja jest zdecydowanie bezpieczniejsza.. i ja bym nie kupowala na allegro.. jednak co rteciowy to rteciowy... ja sie juz napracowalam z rtecia i nei chce jej wiecej..

jaAga - mysle ze dostaneisz go w aptece internetowej.. wystarczy poszukac.. znaczy nie rteciowe, a te z galistanem, ktore dzialaja jak rteciowe.
ulinkaa
jmijeczka Ja Ciebie też wszędzie widzę icon_biggrin.gif A te nie rtęciowe co działają jak rtęciowe to znaczy że temperatura będzie na nich taka sama jak na rtęciowym? Nie uśmiecha mi się kupować kolejnego termometru, który będzie mierzył raz tak raz siak.
dupadupadupa
Ulinka - A bo ja sie wszedzie pojawiam icon_razz.gif

I tak.. te nierteciowe maja wlasciwosci pomiarowe jak te rteciowe..
Z tego co wlasnie wyczytalam, rteci nie uzywa sie w termometrach od dobrych paru lat. A substancja ktora jest w termometrach, ktore to nazywaja jako "rteciowe" to nie rtec. .. ale wiadomo.. mozna sie przekonac.. kupujac termometr "rteciowy", zbic i zobaczyc icon_razz.gif hehe
Tigerek
To jakiś rodzaj alkoholu o ile wiem icon_wink.gif (nie mylić z popularnym etylowym)
jaAga*
W moim zbitym była rtęć, o ile dobrze kojarzę, ciężko było ją zebrać, bo się kulkowała i była srebrna icon_wink.gif, a kupiłam go całkiem niedawno icon_wink.gif.
lublinianka
my mamy elektroniczny i wcale nie klamie bo sprawdzalismy z tradycyjnym
Paulinaburek
Ja to nie mam przekonania do elektronicznych termometrów. Tam albo się może coś zepsuć, albo bateria paść i człowiek zostaje bez sprzętu. Wolę te zwykłe, tradycyjne. Kupowałam sobie parę miesięcy temu coś takiego jak Classic od Geratherm. Typowy, prosty w obsłudze, tutaj nic nie ma prawa się zepsuć. Na plus, że jest ekologiczny i nie zawiera rtęci. Nawet nie wiedziałam, że można bez rtęci też sprawdzać temp ale okazuje się, że są nietoksyczne zamienniki dla tej substancji.
nataliakoziol
Ja podpatrzyłam Classic XL u mojej teściowej i też sobie taki termometr kupiłam. Prosty analogowy nie trzeba pamiętać o wymianie baterii, bo tutaj po prostu nie ma baterii. icon_smile.gif Nie ma też trującej rtęci także nawet jakby doszło do jakiegoś wypadku i szkło by pękło to nic toksycznego się nie wyleje ze środka.
magdaszczerzyk
Myślę, że bez obaw możesz kupić od Geratherm nonContact, bardzo dobry termometr, działa świetnie, nie ma problemu z obsługą. Zarówno u dorosłych jak i u dzieci się sprawdzi, dodatkowo można mierzyć sobie temperaturę przedmiotów, jedzenia więc to też fajny dodatek.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.