To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jesteśmy rodzina zastepcza

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Madzia.02
Poszukujemy dzieci do rodziny zastepczej.
Chętnie przyjmiemy rodzeństwo icon_smile.gif
Jesteśmy otwarci do współpracy.
Podajemy e-miala : magdzia_b92@wp.pl
użytkownik usunięty
Super. Oferty już się sypią icon_confused.gif To chyba nie jest za dobry pomysł szukać dzieci przez internet, nie sądzisz?
Agnieszka Kamila
wow co za ogłoszenie brzmi mniej więcej jak przyjmę do pracy panią
mi to się zawsze wydawało ze nie ważne czy do rodziny adopcyjnej czy zastępczej nie szuka się dzieci w gazetach czy necie, ze trzeba przejść jakieś rozmowy hmm sama nie wiem, a nie podac maila na wp i gites

mim0za
CYTAT(Madzia.02 @ Wed, 30 Jun 2010 - 01:38) *
Poszukujemy dzieci do rodziny zastepczej.
Chętnie przyjmiemy rodzeństwo icon_smile.gif
Jesteśmy otwarci do współpracy.
Podajemy e-miala : magdzia_b92@wp.pl



37.gif Ty tak na poważnie?

Nimfa
A ja tu muszę "wybronić" Madzię.Skoro zamieściła takie ogłoszenie,to z pewnością jest zakwalifikowaną rodziną zastępczą po odpowiednim kursie i szkoleniu. Zdobycie jednak kwalifikacji nie oznacza,że od razu znajdzie się dziecko do opieki.Czasami rodziny czekają długo,bo nikomu się nie śpieszy,ani sądom,ani PCPR ani PR.Te rodziny są chętne i przeszkolone,a opieszałość instytucji,które powinny szybciej reagować na tkwiące miesiącami lub latami dzieci w placówkach ,zakrawa na bezduszność.A podobno liczy się dobro dziecka. Dlatego rodziny same szukają,dają ogłoszenia,piszą,dzwonią. Co mają robić? Czekać bez końca,aż ktoś się ocknie. Powstała w tym momencie taka sytuacja,że ośrodki adopcyjne i PCPR-y ZACHĘCAJĄ same rodziny zastępcze do szukania sobie podopiecznych.Nie mylić z adopcją,mówimy o zastępczej formie opieki. Znam sytuację z autopsji. Jest to forum z tematem "Adopcja i rodziny zastępcze",słusznie więc się zwrócili z prośbą w tym temacie,ufając,iż ludzie zainteresowani będą tu zaglądać. Pozdrawiam i życzę Madzi odzewu na jej apel.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
użytkownik usunięty
CYTAT(Nimfa @ Thu, 08 Jul 2010 - 22:21) *
A ja tu muszę "wybronić" Madzię.Skoro zamieściła takie ogłoszenie,to z pewnością jest zakwalifikowaną rodziną zastępczą po odpowiednim kursie i szkoleniu. Zdobycie jednak kwalifikacji nie oznacza,że od razu znajdzie się dziecko do opieki.Czasami rodziny czekają długo,bo nikomu się nie śpieszy,ani sądom,ani PCPR ani PR.Te rodziny są chętne i przeszkolone,a opieszałość instytucji,które powinny szybciej reagować na tkwiące miesiącami lub latami dzieci w placówkach ,zakrawa na bezduszność.A podobno liczy się dobro dziecka. Dlatego rodziny same szukają,dają ogłoszenia,piszą,dzwonią. Co mają robić? Czekać bez końca,aż ktoś się ocknie. Powstała w tym momencie taka sytuacja,że ośrodki adopcyjne i PCPR-y ZACHĘCAJĄ same rodziny zastępcze do szukania sobie podopiecznych.Nie mylić z adopcją,mówimy o zastępczej formie opieki. Znam sytuację z autopsji. Jest to forum z tematem "Adopcja i rodziny zastępcze",słusznie więc się zwrócili z prośbą w tym temacie,ufając,iż ludzie zainteresowani będą tu zaglądać. Pozdrawiam i życzę Madzi odzewu na jej apel.

W takim razie bardzo CiÄ™, Madziu, przepraszam.
Jania
Madzia jak sie sprawy mają, udało sie?

ps a tak w ogole to gratulacje i powodzenia 06.gif
Madzia.02
Niestety nie, ale mam nadzieje ze nasz PCPR zmieni zdanie. Urzednicy sa bezduszni... a szkolenia oczywiscie sa i chec pomocy rowniez icon_wink.gif
mea03
Madzia, czy wasz PCPR godzi się abyście przyjęli dzieci z innego rejonu, niż wasze zamieszkanie ?
Znalazłam stronę i się na niej zarejestrowałam, która pomaga w szukaniu dzieci.
www.twoja-adopcja.pl
Ja czekam już 2 lata na ten upragniony telefon.Ośrodek milczy, więc postanowiłam przejąć inicjatywę.Może mają jakieś informacje i dla was dotyczącą dzieci do rodzin zastępczych.
Pozdrawiam
Madzia.02
Bardzo dziękuję. Skorzystam. Nasz PCPR pozwolił na przyjmowanie dzieci z innego rejonu.
Beciak1
Madziu nie wiem skąd jesteś. Jeżeli w grę wchodzi Śląsk to zapraszam do Domu Dziecka w którym pracuję. Są dzieci które czekają na rodziny zaprzyjaźnione (na początek).Jakby co pisz na priv.
kamila19880
chciałabym prosić rodziny zastępcze o wypełnienie mi anonimowej ankiety potrzebnej do pracy magisterskiej. chetnych proszę o kontakt na meil kamila19880@onet.pl Z góry dziękuje icon_smile.gif
mantra
Jest jeszcze jedno forum na którym "ogłaszane" są takie dzieci. Gdzieś mi przemknęło przed oczami...

Tutaj coś może być: https://www.ops.pl/forum.php?page=&cmd=...amp;category=26 i jeszcze na "forum rodzin zastępczych" - wpiszcie w google.

Nasz Bocian też ma wątek dla RZ.

Zdaję sobie sprawę że wątek jest sprzed dwóch lat, ale może komuś się przyda.
Czarnaxy
Witam..chcialabym sie dowiedziec w zwiazku z adopcją dziecka które jest u mnie w rodzinie zastepczej...jakie sa szanse na zaadoptowanie dziecka które jest u nas od 2 miesiaca a teraz ma 1 rok i 8 miesiecy...czy mamy pierwszenstwo w zaadoptowaniu czy jak to prawnie wygląda?
Sytuacja prawna dziecka dopiero teraz sie rozwiazala wiec jest ono przeznaczone do adopcji.
Bardzo prosze o rady
Kotelka
Wydaje mi się, ze wielu Polaków nie rozumie róznicy pomiędzy rodziną zastepczą, a adopcją a róznice są spore oraz dobrze jest sobie o nich poczytać icon_wink.gif
. Najważniejszą z nich są prawa rodzicielskie rodziców biologicznych dziecka do opieki nad nim.

W przypadku rodziny zastępczej prawa są ograniczone. Każda decyzja wazniejsza taka jak wybór szkoły czy wyjazd za granicę muszą byc przez rodzica zaklepane.

W przypadku adopcji rodzice są pozbawieni praw rodzicielskich albo są całkowicie nieznani.
Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić: https://kn-adwokaci.pl/sprawa-rozwodowa-a-dowod-billingu/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.