To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Forumowe specjalistki.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasiaaaaa
Zauważyłam, że sporo tu dziewczyn, które posiadajaą fachową wiedzę w danym temacie - prawo, odżywianie, rozwój, itp. Czasem wystarczyłoby napisać do takiej osoby pw zamiast zakładać wątek z jednym pytaniem, na które istnieje krótka odpowiedź.
Moja propozycja jest taka, aby stworzyć jakąś listę kto i na czym się zna i może udzielić fachowej pomocy. Oczywiście nie chce tu zakładać darmowych konsultacji prawnych czy medycznych, ale może któreś z dziewczym chętnie zgodzą się pomagać innym w ten sposób. icon_smile.gif

Aby dać dobry przykład, to ja chętnie pomogę w zakresie prawa bankowego, zwłaszcza kredytów. icon_smile.gif

Dorotka25
Z jednej strony pomysł ok, ale z drugiej.... Jeśli jakiś problem (pytanie) się powtarza, to zamiast zadawać nowe pytanie wystarczy czasem poczytać już udzieloną wcześniej odpowiedź. Jeśli skierujemy to wszystko na pw, to niektóre działy forum przestaną być "kopalnią wiedzy". Warto też pamiętać o wyszukiwarce i dopisywać się do tematu, który nas interesuje, a nie zakładać stale nowe, wtedy nie będzie wrażenia mnogości niektórych pytan lub ich powtarzalności.
Z mojego doświadczenia administratora pewnego specjalistycznego forum -widzę, że wiele osób uważa swój problem za "najważniejszy" i zamiast poszukać na forum wątków zbliżonych, a nawet identycznych, wolą słać PW, domagając się natychmiastowej odpowiedzi, nie uwzględniając prywatnego czasu pytanego oraz jego uwarunkowań.

Baza specjalistów - ok, bo warto wiedzieć, czy jest na forum ktoś, kto może nam pomóc w danej materii. Ale zamiast PW można w podtytule wątku dodać dopisek "pytanie do...". Skorzysta na tym więcej osób, zwłaszcza, że czasem "wielokątne spoijrzenie" na problem więcej daje, inż odpowiedź jednej osoby, bez względu na to, jak dobrym jest fachowcem.
e_Ena
kasiaaa no nie wiem czy to dobry pomysł jest. Bo
1) to o czym piała Dorotka, jeżeli pytanie pada na forum, z odpowiedzi skorzystać może znacznie więcej osób, można wątek rozwinąć dopytać, na pw taki specjalista byłby pewnie regularnie zasypywany wciąż tymi samymi pytaniami, lepiej chyba napisać raz na ogólnym niż pisać 10 razy to samo każdemu z osobna icon_wink.gif.
2) w wątku ogólnym może wypowiedzieć się więcej osób mających wiedzę w danym temacie, bo nikt, żaden specjalista nie jest nieomylny i wszystkowiedzący, czasem sytuacja jest na tyle skomplikowana, że warto poznać opinię innych osób na ten temat, nie tylko innych "specjalistów" ale i ludzi którzy zetknęli się z takim samym problemem osobiście, )
3) nie sądzę, żeby wiele osób chętnie dało się namówić do takiego formalnego pełnienia funkcji forumowego specjalisty, co innego doradzić na forum ogólnym w ramach zwykłej uprzejmości, a co innego brać na siebie obowiązek odpowiadania na dziesiątki pw, pytań mądrych, głupich icon_wink.gif, prostych, skomplikowanych od osób znajomych i całkiem nieznanych, często zadanych pewnie w tonie roszczeniowym icon_wink.gif.

Myślę, że taki specjalista często byłby wykorzystywany, a jego poświęcenie nadużywane. Takie porady pw i tak mają miejsce, (mi też się zdarzyło zapukać do kogoś na pw z prośbą o pomoc w nagłej sytuacji), tyle że w kręgu stałych userek forum, gdzie dziewczyny się znają, a problem jest pilny czy nie nadaje się na forum ogólne, ma to zupełnie inny wydźwięk i charakter.
kasiaaaaa
Ok. Cofam mój pomysł.
skanna
Był na pewno już taki wątek, gdzie dziewczyny pisały, w jakiej dziedzinie w razie czego mogą pomóc. Ino bij zabij - nie pamiętam, jak się nazywał, ani przez kogo był założony.
e_Ena
CYTAT(kasiaaaaa @ Sat, 17 Jul 2010 - 14:16) *
Ok. Cofam mój pomysł.

eee kasiaaa, ale to dopiero dwa głosy na "nie" icon_wink.gif, może się okazać, że to my jesteśmy w błędzie icon_smile.gif
Dorotka25
CYTAT(skanna @ Sat, 17 Jul 2010 - 12:56) *
Był na pewno już taki wątek, gdzie dziewczyny pisały, w jakiej dziedzinie w razie czego mogą pomóc. Ino bij zabij - nie pamiętam, jak się nazywał, ani przez kogo był założony.


Właśnie, gdyby zaktualizować tamten wątek i podwiesić - byłoby super, jak już pisałam - warto wiedzieć, kto ew. mógłby pomóc gdyby coś....
A oprócz tego, co wyżej - zwróćcie uwagę na to, jak często są pozapychane skrzynki z PW - one mają w końcu tez ograniczony rozmiar icon_wink.gif.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.