To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

fundusz alimentacyjny

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

jeni27
Mam takie pytanie .Czy jeśli matka z dzieckiem mieszka za granica ( Niemcy) ma prawo do korzystania z funduszu alimentacyjnego w Polsce ?

Mam sasiadkę ,ktora od niedawna mieszka w Niemczech. Kiedy mieszkała jeszcze w Polsce korzystała z funduszu alimentacyjnego , poniewaz ojciec jej dziecka (2 letniego synka) Nie płacił alimentów mimo tego iz miał je zasadzone przez sąd. E. zapoznała Niemca ,który zabrał ja wraz z synkiem do siebie i ich tez tam zameldował na stałe. jednak ma tez meldunek stały w Polsce i obywatelstwo polskie.

Dlaczego kazali złożyć jej rezygnacje z korzystania z funduszu alimentacyjnego ,twierdząc ,że jesli przebywa za granica to nie ma prawa z niego korzystać? Na jakiej podstawie mozna odebrać` dziecku pieniądze ,które mu sie słusznie należą?

Kurcze oświećcie mnie ... 37.gif
Mama Mateo
Może niekoniecznie chodzi o samo mieszkanie za granicą - moze o przekroczenie progu dochodowego. Zresztą pierwsze słyszę, że można mieć w dwóch krajach równocześnie zameldowanie stałe....
Może mając zameldowanie stałe w Niemczech nie ma go w Polsce? i dlatego pani w okienku jej tak powiedziała.
Tyle moich domysłów.
Niech dopyta się tej pani na jakiej podstawie ma x niego zrezygnować - np niech jej poda jakieś przepisy i wtedy będzie wiadomo.
jeni27
Moja mam mieszka we Francji i tez ma tam stałe zameldowanie i stałe zameldowanie w Polsce icon_smile.gif

Bariera dochodowa nie przekracza ponieważ moja sasiadka nie pracuje nie posiada ślubu ze swoim tymczasowym partnerem.
Mama Mateo
No to chyba pozostaje tylko dowiedzieć się na jakiej podstawie ktoś dobrowolnie ma zrezygnować z tego co mu się prawnie należy.
Mat Ko Ma
Ustawa reguluje,że świadczenia należą się obywatelom przebywającym/zamieszkującym na terenie Polski. Jak sama piszesz koleżanka nie mieszka w Polsce,pomimo posiadanego tu zameldowania - dlatego nie może skorzystać ze świadczeń z FA.
Gosia83
CYTAT(Mat Ko Ma @ Fri, 10 Sep 2010 - 16:53) *
Ustawa reguluje,że świadczenia należą się obywatelom przebywającym/zamieszkującym na terenie Polski. Jak sama piszesz koleżanka nie mieszka w Polsce,pomimo posiadanego tu zameldowania - dlatego nie może skorzystać ze świadczeń z FA.


Dokładnie. W funduszu alimentacyjnym bierzemy pod uwagę nie zameldowanie a zamieszkanie.
Zresztą podobnie jest ze świadczeniami rodzinnymi i becikowym
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.