To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

witam mamy opolanki :)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Modii
jestem w 13 tygodniu i wiem, ze to wczesnie ale zastanawiam sie nad sklepami z asortymentem dla dzieci w Opolu. Nigdy wczesniej sie tym nie interesowalam, ale teraz juz musze. Mieszkam w centrum i nie widzialm tu w okolicach takich sklepow, no jedynie na kołłątaja. Moze zle patrze? Mama z tesciowa mowia zebym juz zaczynala sie ogladac a nawet kupowac. Nie wiem czy warto, no ale. Chcialabym prosic was o informacje o takich miejscach, produktach itd.
Pozdrowienia dla wszystkich przyszlych i obecnych mam. icon_smile.gif
madama
Witaj Modii!
Na te zakupy to rzeczywiście chyba trochę za wczesnie. icon_smile.gif Z doświadczenia wiem , ze jak rodzina i znajomi dowiadują sie o maleństwie to zaraz spieszą obdarowywać przyszla mamę akcesoriami maluchowymi wink.gif .Z tego powodu poczekałabym z tym zakupami, pozatym musisz dobrze się zorientować co naprawde bedzie ci potrzebne. Ja zakupy robiłam ok. 2 mies. przed terminem. A jeżeli chodzi o sklepy to jest ich calkiem sporo, np. Urwis w Herze, Dziecięcy Styl (drogo icon_rolleyes.gif ) na Ksiązat Op., Smyk w na Krakowskiej... no i polecam (tanio) hurtownię na Obrońcow Stalingradu ( ta ulica się jeszcze tak nazywa icon_eek.gif )
Pozdrawiam przyszłą mamę i maleńatwo icon_smile.gif
Modii
Dziekuje za pomoc i informacje icon_smile.gif . O znajomych to wiem bo juz sie zaczelo, rodzinka takze. Ja wiem ze mam jeszcze czasu do pozadnych zakupow, ale rozgladnac sie nic nie zaszkodzi icon_wink.gif
Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Co sadzisz o ubrankach "odziedziczonych" od znajomych (znajoma rodzi w kwietniu wiec to 3 miesiace przede mna)? Mama mi odradza, nie wiem dlacego, no tesciowa rowniez, a Dariusza (ojca dziecka) sie jeszcze tak nie pytalam. Co ty o tym sadzisz?
Dorka_niezal
A co jest zlego w dziedziczonych ciuszkach? Tym bardziej, ze te najmniejsze i tak beda niezniszczone, bo taki maluszek ich po prostu ie zniszczy!
Moj synek mial prawie wszystkie ubranka dziedziczone po kuzynkach, czesc mial wlasnych, ale i tak nie stanowilo to zadnej roznicy, ani dla niego, ani dla mnie.
A teraz wracam do sklepow icon_wink.gif .
Kiedys w NOT byl ajakas hurtownia artykulow dzieciecych, ale nie wiem, czy jeszcze jest. Ciuszki dla dzieci mozna tez kupic w rzemieslniku (w podziemiach), na zaodrzu jets tez taki sklepik, tylko nie pamietam ulicy - jak sie jedzie na Krapkowice skrecajac za bylym(?) sdh.
Modii
dzieki za rade icon_smile.gif
Ale NOT? Nie kojarze gdzie tam moze byc sklep dzieciecy.
Jeszcze jedno! Uslyszalam od mamy, ze kupowanie wozka przed narodzinami przynosi pecha. dla mnie to absurt. Niestety wozek maja kupowac moi rodzice. Ja wolalabym byc przy zakupie, w koncu ten wozek ma sie mi podobac a nie im (o wygodzie i bezpieczentwie dziecka nawet nie wspominam). znalazlam sliczne wozki za posrednictwem internetu, ale co na ekranie nie zawsze jest takie piekne na zywo. A ty kupowalas sama czy dziadki fundowali i kiedy? icon_wink.gif
madama
Ciuszki jak najbardziej używane, male dziecko tak szybko wyrasta z ubranek, że az czasem szkoda kupować nowe icon_rolleyes.gif .
Jeżeli chodzi o wózek, to ja radzę dobrze przemyśleć tą kwestję. Ja naciełąm się na wózku, który dostałam przy pierwszym dziecku od teściowej - był kompletnie niefunkcjonalny. Teraz mamy swietnie spisujący się wózek firmy Roan. Jest wygodny, świetnie się prowadzi, ma duże pompowane koła (ważne), regulowaną rączkę. Wózek najlepiej wypróbować w sklepie. A co do tych wszystkich przesądów icon_rolleyes.gif ... szkoda gadać.icon_wink.gif
alatanta
........
Modii
wybralam sie w piatek do sklepu z wozkami dzieciecymi. ceny teraz nie sa w pewnym sensie takie wysokie, ale nie wiem czy slyszalyscie ze od maja idzie podatek na wozki w gore. Z 7% na 22%. przeciez jak to pojdzie to rowniez na wszelkie materialy, z ktorych jest zrobiony. Jak przykladowo wozek teraz kosztuje 600 to pozniej bedzie ok. 800. Tak przynajmniej wytlumaczyl mi sprzedawca. To bedzie ruch. W taki razie trzeba zrobic pozadny zakup przed majem. Cholewcia zacznie sie "posty portfel" icon_sad.gif

Pozdrawiam icon_smile.gif
eDorka
I co Modii, kupilas ten wozek?
Ja osobiscie nie przejmuje sie zadnym majem, a termin mam na koniec wrzesnia. Nie bede robila zadnych zakupow z racji humorow i humorkow naszej wladzy. Zreszta mam nadzieje, ze uda sie dostac uzywany w dobrym stanie.
Obok lodowiska jest komis artykulow dzieciecych, mozna tam dostac taniutkie ciuszki dla tych najmlodszych dzieciaczkow, czasami nawet z metka!
Modii
Witam cię dawno tutaj nie zaglądałaś. A z wózkiem to już mam można powiedzieć kupiony. Moi rodzice już zamówili wózek z Polaka. Świetny. Będę miała go już w kwietniu. Ja niestety musze się pospieszyć bo lekarze zapowiedzieli mi wcześniaka. Mam nadzieje, że jeszcze do tego końca przynajmniej czerwca posiedzi sobie u mamy icon_smile.gif . A tak wogóle to zapraszam do naszych rozmów.

Pozdrowionka icon_biggrin.gif
eDorka
Jako lezaca czasami zagladam, ale jakos nie potrafie sie wtracic do rozmowy icon_redface.gif . No, ale jako, ze dostalam do lozka laptopa, to moze bede czesciej zagladala, tym bardziej, ze mdlosci juz mi odpuscily wreszcie icon_twisted.gif .
eDorka
No i wstawilam sobie suwaczek, a co icon_razz.gif . Teraz juz wiadomo co i jak icon_smile.gif .
alatanta
.......
eDorka
4 ciaza, po 3 cesarkach, krwiak w macicy, przeszlam juz 2 razy krwotok, plamienia. No i tak leze, az mnie boki bola icon_evil.gif .
Modii
Alatanta mam bardzo nisko umiejscowionego malucha. Macice mam na odpowiedniej wysokości lecz maluch mi siedzi caly czas na dole, teraz mam brzuszek ale tylko na dole. A po drugie po tych skurczach przedporodowych, które mialam niedawno wiadomo, że Kuba siedzi cały czas przy "wyjściu". Jak mam termin na lipiec to mi zapowiedzieli już cesarke w cerwcu, chociaż jest możliwe, że donosze (ardzo bym chciala) do terminu. Dla mnie się liczy żeby był zdrowy - to najważniejsze icon_smile.gif

eDorka spolczyje ci. Ale jak teraz masz już laptopa to możesz częściej do nas zagladac icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.