To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

czy przy karmieniu mozna leki typu Ibufen?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Orinoko
Mam od wczoraj wysoka temperature, wczoraj 38,6 - 39,4 - dopadla mnie wirusowka (gardlo) - lekarka i facet w aptece mowili, ze przy karmieniu piersia nie mozna takich lekow p. zapalnych stosowac, tylk paracetamol, a mnie gdzies swita, ze owszem (w ciazy nie, przy kp - tak).
Bardzo prosze o odpowiedz.
mim
Brałam Ibuprofen za zgodą lekarza jak mały miał 3 tygodnie. Na zmianę z paracetamolem. Miałam 40 st. Za zgodą lekarza oczywiście. Przenika do mleka ale w nieznacznym stopniu i dlatego dostałam pozwolenie. Po nocnym karmieniu mogłam brać dwie ale potem 6h przerwy. Mi niestety nie pomogło i skończyło się Pyralginą i odstawieniem gluta na 24h. Życzę zdrowia i trzymam kciuki:)
Orinoko
Dzieki.
A pyralginy nie mozna?
mim
Orinoko przy Pyralginie kazano mi odstawić na 24h. Nie wiem jak ma się to do małej jej dawki w tabletkach, ja dostawałam dożylnie 21.gif i dlatego 21.gif
odynka
generalnie można tylko paracetamol ale... po konsultacji z lekarzem jeśli mniejszym złem będzie wzięcie leków niż chorowanie to można inne leki również...
konto_usunięte
Ibuprom można, tym bardziej, że Emilka już prawie roczek ma.
cydorka
brałam ibufen jak moje dziecko miało 5 dób nie było innego wyjścia zbicia gorączki 41 stopni jaką zaliczyłam przy zapaleniu piersi
ibufen kazała mi stosować znana i lubiana 06.gif lekarz pediatra i doradca laktacyjny w jednym
cyd
sunrise
a paracetamol nie moze byc? Nie pomogl przy zbiciu temperatury? On jest najbezpieczniejszy.
A ibuprom to ibuprofen tylko pod inna marketingowa nazwa...
Orinoko
Dzieki, kurcze.... dzwonilam jeszcze do doradcy lakt. ona tez mowi, ze nie mozna.
No dobra, zostane poki co przy paracetamolu, na razie troche zbija, boje sie nocki, ojjjj....
Moja homeo w ogole nie kaze zbijac, ale ja nawet spac nie moglam przy tej temperaturze w nocy i wzielam w koncu Panadol.

Trzymajcie sie w zdrowku!
Dirty Diana
A nurofenu nie możesz? Jeśli mogą brać je w syropie nasze dzieci(od 3 mc), to Ty tą wersję dla dzieci chyba też?
Orinoko
Dzieki, juz chyba nie bedzie potrzebne, temperatura mi cudownie zjechala i sie trzyma nisko, tylko te zyletki w gardle... ech.
O Nurofenie juz myslalam wczoraj w nocy w akcie desperacji, ale jaka dawke?! 08.gif
Dirty Diana
Przelicz sobie na kilogramy...swoje icon_lol.gif
anita
w szpitalu po cesarce dają dożylnie pyralginum, ketonal w zastrzykach, dolargan kolezanka ostatnio dostała, więc ja myślę, że ibuprofen nie zaszkodzi tak od razu...
kuskus
CYTAT(cydorka @ Wed, 27 Oct 2010 - 14:58) *
brałam ibufen jak moje dziecko miało 5 dób nie było innego wyjścia zbicia gorączki 41 stopni jaką zaliczyłam przy zapaleniu piersi
ibufen kazała mi stosować znana i lubiana 06.gif lekarz pediatra i doradca laktacyjny w jednym
cyd


też słyszałam dobre zdanie na temat ibufenu. Zarówno zwykłego jak i wersji dla dzieci. I dlatego stosuje. Z tego co wiem to ze składu wynika że jest lepszy od popularnego paracetamolu przez co działa także przeciwzapalnie.
Orinoko
Hm... czy lepszy.... to pewnie dyskusyjne. Skuteczniejszy?

W szpitalu po cc daja nawet morfine 04.gif (autopsja!!!!)

Kurcze, nawet doradca laktacyjna mowi, ze ibuprofenu nie. Z kolei na gazecie na Karmieniu piersia ich doradca pisze, ze tak (tam jest caly spis dozwolonych przy karmieniu lekow!).
kuskus
CYTAT
W szpitalu po cc daja nawet morfine 04.gif (autopsja!!!!)


wow

CYTAT
Kurcze, nawet doradca laktacyjna mowi, ze ibuprofenu nie. Z kolei na gazecie na Karmieniu piersia ich doradca pisze, ze tak (tam jest caly spis dozwolonych przy karmieniu lekow!).


to ja już nie wiem... ale trzeba by się poradzić kilku doradców bo jedna jaskółka wiosny nie czyni.
mama_misia
CYTAT(anita @ Wed, 27 Oct 2010 - 23:36) *
w szpitalu po cesarce dają dożylnie pyralginum, ketonal w zastrzykach, dolargan kolezanka ostatnio dostała, więc ja myślę, że ibuprofen nie zaszkodzi tak od razu...

W sumie jest miedzy nimi róznica-bo ibufen to lek przeciwzapalny i przeciwgoraczkowy ,a paracetamol przeciwgoraczkowy.
Anilka
CYTAT(Kaelsa @ Wed, 27 Oct 2010 - 21:19) *
A nurofenu nie możesz? Jeśli mogą brać je w syropie nasze dzieci(od 3 mc), to Ty tą wersję dla dzieci chyba też?


nurofen, ibufen, ibum, ibuprofen to nic innego jak ibuprofen. I nie ma znaczenia czy dla dziecka czy dla dorosłego ten dla dziecka ma tylko mniej i można go dawkować do wagi dziecka a dorosły musi go wypić tyle żeby na niego zadziałał, więc mega ilość. Mniejsza dawka nie ma najmniejszego sensu, bo po prostu nie zadziała. 40kg człowiek powinien wziąć 15ml syropu, czyli wychodzi to 300mg ibuprofenu a Nurofen ultrafast ma w jednej tabletce 200mg ibuprofenu, więc właściwie tabletki dla dorosłych wydają się słabsze icon_wink.gif
banyk
Moja znajoma położna / doradca laktacyjny mówiła, że można ibuprofen, jak trzeba to i ketonal. A nie można Pyralginy z tych dostępnych bez recepty. (Z resztą ibuprom sama brałam niedawno.)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.